Books: Military

Number of items: 67

A világháború 1914-1918. Különös tekintettel Magyarország és a magyar csapatok szereplésére. Szerk. és kiadja a M. Kir. Hadtörténelmi Levéltár. I-X. köt. [Teljes! A mellékletek között néhány hiánnyal, lásd lentebb.] Bp., 1928-1942, Stádium-ny. Kiadói egységes, aranyozott egészvászon-kötésben, változó, többségében jó állapotban, részben kopott borítókkal. A térképek és mellékletek eredeti, kiadói tékákban (az egyik tok sérült).  I. köt.: Külpolitikai visszapillantás. A világháború kitörése. Események az orosz hadszíntéren 1914. évi augusztus hó 20-ig. (239 p. + 6 db melléklet a kötet végén).  II. köt.: Az orosz harctéren lefolyt események 1914. augusztus 30-ig. (562 p. + 20 db melléklet + 1 füzet).  III. köt.: Az 1914. évi galíciai bevezető nyári hadjárat; [...] Események a nyugati hadszíntéren a háború kitörésétől 1914. szeptember közepéig. (666 p. + 8 db melléklet + 1 füzet).  IV. köt.: Az Osztrák-Magyar Monarchia 1914. évi augusztusi Szerbia és Montenegro elleni hadjárata. (413 p. + 9 db melléklet [+ füzet hiány!]).  V. köt.: Az Osztrák-Magyar Monarchia 1914. évi szeptember-decemberi szerbiai és Montenegro elleni hadjárata. (712 p. + 12 db melléklet + 1 füzet).  VI. köt.: 1914. szeptember második felének és október havának eseményei a keleti (orosz) és a nyugati (francia) hadszíntéren. (453 p. + 40 db melléklet).  VII. köt.: 1914. november és december havának eseményei. (700 p. + 30 db melléklet + 1 táblázat).  VIII. köt.: 1915. első négy havának eseményei. (919 p. + 28 db melléklet).  IX. köt.: 1915. május és junius havának eseményei. (825 p. + 75 db melléklet [51. sz. melléklet hiány!]).  X. köt.: Az 1915. évi nyári események. (949 p. + 57 db melléklet [43. sz. melléklet hiány!] + 1 füzet).  Az I. világháború eseményeit a háború kitörésétől 1915. augusztusáig feldolgozó, 10 kötetből álló mű a Hadtörténelmi Levéltár legnagyobb szabású vállalkozása volt megalakulása óta. A tíz megjelent kötet kiadása 1928-tól 1942-ig tartott. (A teljes művet eredetileg 20-25 kötetre tervezték.) Az első kötet előszavában Gerbert Károly főigazgató a munkát a Hadtörténelmi Levéltár ,,hivatalos világháborús művének nevezi. A kötetek összeállításában és szerkesztésében részt vett többek között Madarász László, az irodalmi osztály főelőadója, valamint Kárpáthy Ákos ny. áll. tábornok is.
19540.

240 000 HUF
636,60
685,71
Dálnoki Veress Lajos: Magyarország honvédelme a II. világháború előtt és alatt. (1920-1945.) I-III. Kötet. Kiadta és sajtó alá rendezte: Dálnoki Veress Lajos vezérezredes. München, 1972-1974-1973, Danubia Druckerei Gmbh, 488 p.+23 (mellékletek) t.+2 lev. helyesbítő ív. ; 463 p.+27 t.(mellékletek.); 303 p.+20 t.(mellékletek.)+1 lev. hibajavítás. Emigráns kiadás. Az oldal számozáson belül (257-280.) oldalak között fekete-fehér fotókkal illusztrált. Emigráns kiadvány. Ritka hadtörténeti munka! A III. kötetben a Magyar Szabadság Harcos szövetség értesítőjével.   Kiadói nylon-kötés, a II. és III. kötet foltos, az I. kötet laza fűzéssel, I. kötetben a plusz 3 melléklet modern fénymásolat, a III. kötet elülső szennylapján és címlapján bejegyzéssel.
19541.

60 000 HUF
159,15
171,43
Montgomery, (Bernard Law, Viscount of Alamein): Memoiren. [Emlékiratok.] (Aláírt.) München, (1958). Paul List Verlag (Druck: E. C. Baumann KG., Kulmbach). 620 + [4] p. + 6 t. (kétoldalas). Első német kiadás. Az első előzéken a tábornok saját kezű aláírása: ,,Montgomery of Alamein F[ield] M[arshal] 1959. Bernard Law Montgomery angol tábornok (1887-1976), az el-alameini páncélosoffenzíva hősének emlékiratai eredeti nyelven 1958-ban jelentek meg, ,,The Memoirs of Field-Marshal the Viscount Montgomery of Alamein, K. G. címmel. Az angol hadvezér a második világháború számos frontján teljesített szolgálatot, a dunquerque-i evakuálástól 1942. évi, legnevezetesebb északi-afrikai bevetéséig, majd később a szicíliai partra szállás és az olaszországi szövetséges előrenyomulás idején. Az 1942. évi sivatagi páncélos diadala után az El-Alamein vikomtja címet is kiérdemlő Montgomery tábornok 1944-ben Eisenhower beosztottjakánt felügyelte a normandiai partra szállást, majd vett részt az ardenneki ütközetben. Montgomery tábornok emlékiratai a fiatalkori emlékek áttekintése után döntően a második világháború ütközeteivel foglalkozik, az eligazodást az oldalszámozáson belül elhelyezett 13 egész oldalas és egy szövegközti hadműveleti vázlat segíti. A szerző emlékiratában egyszersmind emlékezetes képet fest a szövetséges hadvezetésen belüli nézeteltérésekről, egyes vezetőket hevesen kritizál összefoglaló emlékirataiban. A mű magyar nyelven először 1981-ben jelent meg. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
19542.

Montgomery, (Bernard Law, Viscount of Alamein): Memoiren. [Emlékiratok.] (Aláírt.) München, (1958). Paul List Verlag (Druck: E. C. Baumann KG., Kulmbach). 620 + [4] p. + 6 t. (kétoldalas). Első német kiadás. Az első előzéken a tábornok saját kezű aláírása: ,,Montgomery of Alamein F[ield] M[arshal] 1959". Bernard Law Montgomery angol tábornok (1887-1976), az el-alameini páncélosoffenzíva hősének emlékiratai eredeti nyelven 1958-ban jelentek meg, ,,The Memoirs of Field-Marshal the Viscount Montgomery of Alamein, K. G." címmel. Az angol hadvezér a második világháború számos frontján teljesített szolgálatot, a dunquerque-i evakuálástól 1942. évi, legnevezetesebb északi-afrikai bevetéséig, majd később a szicíliai partra szállás és az olaszországi szövetséges előrenyomulás idején. Az 1942. évi sivatagi páncélos diadala után az El-Alamein vikomtja címet is kiérdemlő Montgomery tábornok 1944-ben Eisenhower beosztottjakánt felügyelte a normandiai partra szállást, majd vett részt az ardenneki ütközetben. Montgomery tábornok emlékiratai a fiatalkori emlékek áttekintése után döntően a második világháború ütközeteivel foglalkozik, az eligazodást az oldalszámozáson belül elhelyezett 13 egész oldalas és egy szövegközti hadműveleti vázlat segíti. A szerző emlékiratában egyszersmind emlékezetes képet fest a szövetséges hadvezetésen belüli nézeteltérésekről, egyes vezetőket hevesen kritizál összefoglaló emlékirataiban. A mű magyar nyelven először 1981-ben jelent meg. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.

24 000 HUF
63,66
68,57
Sassy Csaba - Réti Béla: A volt M. Kir. Miskolci 10. honvéd gyalogezred világháborús emlékalbuma. Összeállította: ~, ~. Miskolc, 1939. Ludvig István könyvnyomdája. 380 p. Szövegközti képekkel illusztrálva. A 207. oldaltól fényképes életrajzokkal. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötésben, igényesen pótolt, aranyozott bőr gerinccel.
19543.

16 000 HUF
42,44
45,71
Győri Lajos: A császári és királyi haditengerészet békében és háborúban. Debrecen, 1935, Nagy Károly és Társai Grafikai Műintézete, 325+(9) p. Első kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Igényesen átkötött, álbordás műbőr-kötésben, az eredeti illusztrált papírborítóról másolt, bekötött borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, egy-két lap kissé sérült, a könyv elején négy oldal (a Horthy Miklósról szóló rész) hiányzik.
19544.

20 000 HUF
53,05
57,14
Tobak Tibor 3 kötete, egyik dedikált: Pumák földön égen. Tobak Tibor (1921-2001) vitéz, a Magyar Királyi Honvéd Légierő vadászpilótája által DEDIKÁLT! Bp. , 1989, Háttér Lap- és Könyvkiadó. Kiadói papírkötés + Pumák és a többiek. Mindig túlerővel szemben. Bp.,1990, HungAvia. Kiadói papírkötés. + Pumák földön égen. Bp., 1998, Ferenczy Könyv- és Lapkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, címlapon ex libris bélyegzővel.
19545.

12 000 HUF
31,83
34,29
19546.

12 000 HUF
31,83
34,29
Hadi Krónika. Képek a II. világháború történetéből. 1-80. szám + Tárgymutató. + A háború felé vezető út. 1933 - 1939. + Prospektus. Teljes sorozat! Bp., Eaglemoss Int. Ltd. Magyarországi Fióktelepe. Kiadói mappákban, lefűzve, jó állapotban. 4 vastag mappa rengeteg facsimile nyomtatvánnyal
19547.

11 000 HUF
29,18
31,43
Magyar műszaki parancsnokságok, csapatok és alakulatok a világháborúban. Szerk.: Jacobi Ágost. Bp., 1938, Közlekedési Nyomda Kft., (8)+814 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban
19548.

10 000 HUF
26,53
28,57
Liska, Hans: [Harctéren készült vázlatai]. (Reichenbach, 1943. Carl Werner). [2]+36 t. (18 levélen, ebből 18 színes). A címlap verzóján a képek magyar nyelvű leírásával. Hans Liska (1907-1983) osztrák haditudósító, később kereskedelmi grafikus
19549.

10 000 HUF
26,53
28,57
19550.

10 000 HUF
26,53
28,57
A m. kir. IV. Károly király volt 1. honvéd gyalogezred története és háborús emlékalbuma. Összeáll. Bartha Lajos. Az ezred háborús történetét írta Dereáno Ödön. Előszó: József kir. herceg. Bp. 1939. (Sárik ny.) 1 t. 489 l. Gazdag szövegközti képanyaggal, arcképekkel. Dombornyomású, egészvászon-kötésben, minimális kopással
19551.

A m. kir. IV. Károly király" volt 1. honvéd gyalogezred története és háborús emlékalbuma." Összeáll. Bartha Lajos. Az ezred háborús történetét írta Dereáno Ödön. Előszó: József kir. herceg. Bp. 1939. (Sárik ny.) 1 t. 489 l. Gazdag szövegközti képanyaggal, arcképekkel. Dombornyomású, egészvászon-kötésben, minimális kopással

9 000 HUF
23,87
25,71

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF