A világháború 1914-1918. Különös tekintettel Magyarország és a magyar csapatok szereplésére. Szerk. és kiadja a M. Kir. Hadtörténelmi Levéltár. I-X. köt. [Teljes! A mellékletek között néhány hiánnyal, lásd lentebb.] Bp., 1928-1942, Stádium-ny. Kiadói egységes, aranyozott egészvászon-kötésben, változó, többségében jó állapotban, részben kopott borítókkal. A térképek és mellékletek eredeti, kiadói tékákban (az egyik tok sérült).
I. köt.: Külpolitikai visszapillantás. A világháború kitörése. Események az orosz hadszíntéren 1914. évi augusztus hó 20-ig. (239 p. + 6 db melléklet a kötet végén).
II. köt.: Az orosz harctéren lefolyt események 1914. augusztus 30-ig. (562 p. + 20 db melléklet + 1 füzet).
III. köt.: Az 1914. évi galíciai bevezető nyári hadjárat; [...] Események a nyugati hadszíntéren a háború kitörésétől 1914. szeptember közepéig. (666 p. + 8 db melléklet + 1 füzet).
IV. köt.: Az Osztrák-Magyar Monarchia 1914. évi augusztusi Szerbia és Montenegro elleni hadjárata. (413 p. + 9 db melléklet [+ füzet hiány!]).
V. köt.: Az Osztrák-Magyar Monarchia 1914. évi szeptember-decemberi szerbiai és Montenegro elleni hadjárata. (712 p. + 12 db melléklet + 1 füzet).
VI. köt.: 1914. szeptember második felének és október havának eseményei a keleti (orosz) és a nyugati (francia) hadszíntéren. (453 p. + 40 db melléklet).
VII. köt.: 1914. november és december havának eseményei. (700 p. + 30 db melléklet + 1 táblázat).
VIII. köt.: 1915. első négy havának eseményei. (919 p. + 28 db melléklet).
IX. köt.: 1915. május és junius havának eseményei. (825 p. + 75 db melléklet [51. sz. melléklet hiány!]).
X. köt.: Az 1915. évi nyári események. (949 p. + 57 db melléklet [43. sz. melléklet hiány!] + 1 füzet).
Az I. világháború eseményeit a háború kitörésétől 1915. augusztusáig feldolgozó, 10 kötetből álló mű a Hadtörténelmi Levéltár legnagyobb szabású vállalkozása volt megalakulása óta. A tíz megjelent kötet kiadása 1928-tól 1942-ig tartott. (A teljes művet eredetileg 20-25 kötetre tervezték.) Az első kötet előszavában Gerbert Károly főigazgató a munkát a Hadtörténelmi Levéltár ,,hivatalos világháborús művének" nevezi. A kötetek összeállításában és szerkesztésében részt vett többek között Madarász László, az irodalmi osztály főelőadója, valamint Kárpáthy Ákos ny. áll. tábornok is.
Dálnoki Veress Lajos: Magyarország honvédelme a II. világháború előtt és alatt. (1920-1945.) I-III. Kötet. Kiadta és sajtó alá rendezte: Dálnoki Veress Lajos vezérezredes. München, 1972-1974-1973, Danubia Druckerei Gmbh, 488 p.+23 (mellékletek) t.+2 lev. helyesbítő ív. ; 463 p.+27 t.(mellékletek.); 303 p.+20 t.(mellékletek.)+1 lev. hibajavítás. Emigráns kiadás. Az oldal számozáson belül (257-280.) oldalak között fekete-fehér fotókkal illusztrált. Emigráns kiadvány. Ritka hadtörténeti munka! A III. kötetben a Magyar Szabadság Harcos szövetség értesítőjével.
Kiadói nylon-kötés, a II. és III. kötet foltos, az I. kötet laza fűzéssel, I. kötetben a plusz 3 melléklet modern fénymásolat, a III. kötet elülső szennylapján és címlapján bejegyzéssel.
Montgomery, (Bernard Law, Viscount of Alamein):
Memoiren. [Emlékiratok.] (Aláírt.)
München, (1958). Paul List Verlag (Druck: E. C. Baumann KG., Kulmbach). 620 + [4] p. + 6 t. (kétoldalas). Első német kiadás.
Az első előzéken a tábornok saját kezű aláírása: ,,Montgomery of Alamein F[ield] M[arshal] 1959".
Bernard Law Montgomery angol tábornok (1887-1976), az el-alameini páncélosoffenzíva hősének emlékiratai eredeti nyelven 1958-ban jelentek meg, ,,The Memoirs of Field-Marshal the Viscount Montgomery of Alamein, K. G." címmel. Az angol hadvezér a második világháború számos frontján teljesített szolgálatot, a dunquerque-i evakuálástól 1942. évi, legnevezetesebb északi-afrikai bevetéséig, majd később a szicíliai partra szállás és az olaszországi szövetséges előrenyomulás idején. Az 1942. évi sivatagi páncélos diadala után az El-Alamein vikomtja címet is kiérdemlő Montgomery tábornok 1944-ben Eisenhower beosztottjakánt felügyelte a normandiai partra szállást, majd vett részt az ardenneki ütközetben. Montgomery tábornok emlékiratai a fiatalkori emlékek áttekintése után döntően a második világháború ütközeteivel foglalkozik, az eligazodást az oldalszámozáson belül elhelyezett 13 egész oldalas és egy szövegközti hadműveleti vázlat segíti. A szerző emlékiratában egyszersmind emlékezetes képet fest a szövetséges hadvezetésen belüli nézeteltérésekről, egyes vezetőket hevesen kritizál összefoglaló emlékirataiban. A mű magyar nyelven először 1981-ben jelent meg.
Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
Sassy Csaba - Réti Béla: A volt M. Kir. Miskolci 10. honvéd gyalogezred világháborús emlékalbuma.
Összeállította: ~, ~. Miskolc, 1939. Ludvig István könyvnyomdája. 380 p. Szövegközti képekkel illusztrálva. A 207. oldaltól fényképes életrajzokkal. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötésben, igényesen pótolt, aranyozott bőr gerinccel.
Győri Lajos: A császári és királyi haditengerészet békében és háborúban. Debrecen, 1935, Nagy Károly és Társai Grafikai Műintézete, 325+(9) p. Első kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Igényesen átkötött, álbordás műbőr-kötésben, az eredeti illusztrált papírborítóról másolt, bekötött borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, egy-két lap kissé sérült, a könyv elején négy oldal (a Horthy Miklósról szóló rész) hiányzik.
Tobak Tibor 3 kötete, egyik dedikált: Pumák földön égen. Tobak Tibor (1921-2001) vitéz, a Magyar Királyi Honvéd Légierő vadászpilótája által DEDIKÁLT! Bp. , 1989, Háttér Lap- és Könyvkiadó. Kiadói papírkötés + Pumák és a többiek. Mindig túlerővel szemben. Bp.,1990, HungAvia. Kiadói papírkötés. + Pumák földön égen. Bp., 1998, Ferenczy Könyv- és Lapkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, címlapon ex libris bélyegzővel.
Hadi Krónika. Képek a II. világháború történetéből. 1-80. szám + Tárgymutató. + A háború felé vezető út. 1933 - 1939. + Prospektus. Teljes sorozat! Bp., Eaglemoss Int. Ltd. Magyarországi Fióktelepe. Kiadói mappákban, lefűzve, jó állapotban. 4 vastag mappa rengeteg facsimile nyomtatvánnyal
Magyar műszaki parancsnokságok, csapatok és alakulatok a világháborúban. Szerk.: Jacobi Ágost. Bp., 1938, Közlekedési Nyomda Kft., (8)+814 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban
Liska, Hans: [Harctéren készült vázlatai].
(Reichenbach, 1943. Carl Werner). [2]+36 t. (18 levélen, ebből 18 színes). A címlap verzóján a képek magyar nyelvű leírásával. Hans Liska (1907-1983) osztrák haditudósító, később kereskedelmi grafikus
Móricz Pál: A magyar királyi honvéd 1868-1918. Bp., [1928], Athenaeum, 211+(1) p. Első kiadás. Szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, sérült, kissé hiányos gerinccel, belül jó állapotban.
A m. kir. IV. Károly király" volt 1. honvéd gyalogezred története és háborús emlékalbuma." Összeáll. Bartha Lajos. Az ezred háborús történetét írta Dereáno Ödön. Előszó: József kir. herceg. Bp. 1939. (Sárik ny.) 1 t. 489 l. Gazdag szövegközti képanyaggal, arcképekkel. Dombornyomású, egészvászon-kötésben, minimális kopással