Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 76

20073.

48 000 HUF
127,32
137,14
20074.

32 000 HUF
84,88
91,43
20075.

30 000 HUF
79,58
85,71
Christiane Northrup: Női test, női bölcsesség. Bp., 1999, Fiesta. Kiadói kartonált papírkötésben, hátsó borító kissé deformált.
20076.

15 000 HUF
39,79
42,86
20077.

8 000 HUF
21,22
22,86
Weszprémi István: Magyarország és Erdély orvosainak rövid életrajza. I-IV. (Succincta Medicorum Hungariae et Transilvaniae Biographia. Ford.: Vida Tivadar. Ébert Tibor, Waigand József, Marót Miklós. Ovostörténeti Könyvek - Libri Historiae Mediciae. Bp., 1970., Medicina. Latin-magyar nyelvű, bilingvis kiadás. Kiadói kétféle kötésben, festett felső lapélekkel, sérült műanyag védőborítóban. Kettő félbőr Számozott (120./150) kettő egészvászon példány. Első kötetben tollas aláhúzásokkal
20078.

10 000 HUF
26,53
28,57
20079.

6 000 HUF
15,92
17,14
Az emberi test atlasza. Ford.: Bodrogi Péter et al. Pécs, 2008, Alexandra. Gazdag színes képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
20080.

8 000 HUF
21,22
22,86
Kausz János: Az emberfajok élete és jövője. Faj- és társadalombiológiai tanulmány. Budapest, 1928. (Centrum Kiadóvállalat Rt. ny.) 234 + [6] p. Egyetlen kiadás. Tartalmából: Rövid visszapillantás a történelemben szerepet játszó népek sorsának alakulására. - A népmozgalmi viszonyok... különös tekintettel a közegészségügyi  viszonyokra. - Semmelweis és kora. - A fajok fejlődésének alakulása. - A fajok harca. - A háboru és selectio. - A zsenik szerepe a fajok harcában. - A materialista utilitarizmus. - Az abortusok. - Önuralom és önmegtagadás. A kötetbe helyezve a könyv egy leveles hirdetési nyomtatványa. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján. Fűzve, gerincén sérült, néhol szétnyíló kiadói borítóban, körülvágatlan példány.
20081.

6 000 HUF
15,92
17,14
Potonié, H[enry]:  Elemente der Botanik. Mit 539 in den Text gedruckten Abbilbungen.  Berlin, 1888. Verlag von Moritz Boas (Druck von Wilhelm und Brasch, Berlin). 323 + [5] p.  Henry Potonié (1857-1913) német botanikus és ősnövénytani professzor, szerkesztő általános növénytani bevezetője, oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. A szigorú értelemben vett botanikai anyag után rövid összefoglalók a klímaelméletről, az ősnövénytanról és a botanika történetéről. A címoldalon és a belív néhány oldalán régi gyűjteményi bélyegzések.  Poss.: Keszthelyi Magyar Királyi Gazdasági Tanintézet, Gödöllői Agráregyetem Könyvtára, Magyar Tudományos Akadémia Geokémiai Kutató Laboratóriuma.  Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
20082.

6 000 HUF
15,92
17,14
Dr. Kamarás János: Hallgatódzás a szív felett - 1-2 kötet (Egyetemi segédtankönyv). Bp., 1965 Medicina Könyvkiadó, 6 db hanglemez melléklettel. Kiadói egészvászon kötésben, papír védőborítóval, kiadói tékában
20083.

5 000 HUF
13,26
14,29
20084.

6 000 HUF
15,92
17,14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF