Number of items: 422

Davis, Andrew Jackson:  The Great Harmonia; Being A Philosophical Revelation of the Natural, Spiritual, and Celestial Universe. Volume I: The Physician. Fourth Edition.  Boston-New York, [1860 körül]. Benjamin B. Mussey & Co. - J. S. Redfield, Fowlers & Wells (Printed by C. C. Savage, New York). 1 t. (hártyapapírral védett acélmetszetű címképen a szerző portréja) + 456 p. + 1 t.  Andrew Jackson Davis (1827-1910) amerikai spiritiszta, látnok. Fiatalkorában előadásokat hallgatott az állati magnetizmus néven ismert eljárásokról, majd látnoki babérokra tört. 1847-től nagyjából harminc könyvet szerzett spiritiszta és okkult témákban, saját bevallása szerint a műveket transzállapotban diktálta írnokának. ,,The Great Harmonia címen megjelent korai munkája a spiritiszta mozgalom korai szakaszából származik, e hatkötetes nagy mű első, önmagában is megálló, The Physician alcímet viselő első kötete lételméleti és gyógyászati kérdésekkel foglalkozik. Több fejezetben boncolja az ember, az egészség, a betegség, az álom, a halál és a lélektan fogalmait, leghosszabb, művelődéstörténeti szempontból is érdekes fejezete a gyógyászat korabeli problémáit elemzi. Természetgyógyászati elvekből kiindulva hosszasan elemzi a homeopátia és az allopátia, a vízgyógyászat eljárásait, felhívja a figyelmet a természetes étrend, a napfénykúra, a jó levegő, a magnetizmus, az elektromosság és nem utolsósorban a helyesen megválasztott ruházat nyújtotta gyógyhatásokra.  A sokat publikáló szerző meglátásainak újszerűségéből sokat levon a tény, hogy számos szerzőt idéz forrásmegjelölés nélkül: a látnok szerző a plágium vádját a művek transzállapotban való születésének - az idézeteket rendre megtaláló kritikusokat kevéssé meggyőző - érvével ütötte el. Mindenképpen érdekes dokumentum az alternatív gyógyászat korai szakaszából, első kiadása 1850-ben jelent meg. Az első előzéken és a belív egy oldalán régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon dátumozás.  Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.]  Aranyozott, enyhén sérült, enyhén hiányos gerincű, vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben. Jó példány.
20674.

Davis, Andrew Jackson: The Great Harmonia; Being A Philosophical Revelation of the Natural, Spiritual, and Celestial Universe. Volume I: The Physician. Fourth Edition. Boston-New York, [1860 körül]. Benjamin B. Mussey & Co. - J. S. Redfield, Fowlers & Wells (Printed by C. C. Savage, New York). 1 t. (hártyapapírral védett acélmetszetű címképen a szerző portréja) + 456 p. + 1 t. Andrew Jackson Davis (1827-1910) amerikai spiritiszta, látnok. Fiatalkorában előadásokat hallgatott az állati magnetizmus néven ismert eljárásokról, majd látnoki babérokra tört. 1847-től nagyjából harminc könyvet szerzett spiritiszta és okkult témákban, saját bevallása szerint a műveket transzállapotban diktálta írnokának. ,,The Great Harmonia" címen megjelent korai munkája a spiritiszta mozgalom korai szakaszából származik, e hatkötetes nagy mű első, önmagában is megálló, The Physician alcímet viselő első kötete lételméleti és gyógyászati kérdésekkel foglalkozik. Több fejezetben boncolja az ember, az egészség, a betegség, az álom, a halál és a lélektan fogalmait, leghosszabb, művelődéstörténeti szempontból is érdekes fejezete a gyógyászat korabeli problémáit elemzi. Természetgyógyászati elvekből kiindulva hosszasan elemzi a homeopátia és az allopátia, a vízgyógyászat eljárásait, felhívja a figyelmet a természetes étrend, a napfénykúra, a jó levegő, a magnetizmus, az elektromosság és nem utolsósorban a helyesen megválasztott ruházat nyújtotta gyógyhatásokra. A sokat publikáló szerző meglátásainak újszerűségéből sokat levon a tény, hogy számos szerzőt idéz forrásmegjelölés nélkül: a látnok szerző a plágium vádját a művek transzállapotban való születésének - az idézeteket rendre megtaláló kritikusokat kevéssé meggyőző - érvével ütötte el. Mindenképpen érdekes dokumentum az alternatív gyógyászat korai szakaszából, első kiadása 1850-ben jelent meg. Az első előzéken és a belív egy oldalán régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon dátumozás. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.] Aranyozott, enyhén sérült, enyhén hiányos gerincű, vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben. Jó példány.

6 000 HUF
15,79
17,14
Leadbeater, C[harles] W[ebster]:  Invisible Helpers.  London, 1922. Theosophical Publishing House Ltd. (Printed by Neill & Co. Ltd., Edinburgh). 128 p.  Charles Webster Leadbeater (1854-1934) anglikán pap, később teozófus, a mozgalom termékeny szónoka és szerzője. A Madame Blavatsky hatása alá kerülő Leadbeater 1883-ban csatlakozott az Angol Teozófiai Társasághoz, részt vett annak több indiai küldetésén, többek között a Társaság által alapított Srí Lanka-i Ananda College igazgatója volt. A szerző 1895-től a teozófia számos okkult dokumentumának létrejöttében segédkezett, fő érdeklődési köre az érzékeken túli érzékelés témája volt, a témában számos munkát jegyez. Jelen munkájában az érzékeken túli világgal való kapcsolatfelvétel esetleírásaiból szemezget, többnyire beszámolók után. A munka első kiadása 1896-ban jelent meg, jelen, felújított kiadása jócskán a szerző 1906. évi pedofil botrányának elülése után keletkezett.  Feliratozott kiadói egészvászon kötésben.
20675.

6 000 HUF
15,79
17,14
A Course of Instruction in the Development of Power through Clairvoyance -A Course in Personal Magnetism, Self-Control and the Development of Character. A Course of Instruction in the Development of Power Through Auto-Suggestion. A Course of Instruction in the Development through Concentration. A Complete Course In The Art of Mind-Reading Divided Into Twenty Lessons. [Öt okkult munkából álló kolligátum.]  New York, (1900-1901). Sydney Flower - The Psychic Research Company. 16 p.; 14 p.; 16 p.; 15 + [1] p.; 42 + [4] p. Első kiadás.  1900 körül az Egyesült Államok ezoterikus mozgalmának egyik központja Chicago városa volt, itt székelt a rövid, okkult értekezéseket közreadó Psychic Research Company. Öt műből álló kolligátumunk a távolbalátás, a személyes delejezés, az önuralom, a szuggesztió, a koncentráció és az elmeolvasás okkult eljárásaiba avat be. Az ötödik mű szövegét oldalszámozáson belül néhány egész oldalas ábra kíséri. Kolligátumunk első címoldalán régi tulajdonosi bejegyzés és dátumozás.  Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.]  Aranyozott korabeli egészvászon kötésben, az első kötéstáblán Aranyozott korabeli egészvászon kötésben, az első kötéstáblán Series C (C sorozat) felirattal. Jó példány.
20676.

A Course of Instruction in the Development of Power through Clairvoyance -A Course in Personal Magnetism, Self-Control and the Development of Character. A Course of Instruction in the Development of Power Through Auto-Suggestion. A Course of Instruction in the Development through Concentration. A Complete Course In The Art of Mind-Reading Divided Into Twenty Lessons. [Öt okkult munkából álló kolligátum.] New York, (1900-1901). Sydney Flower - The Psychic Research Company. 16 p.; 14 p.; 16 p.; 15 + [1] p.; 42 + [4] p. Első kiadás. 1900 körül az Egyesült Államok ezoterikus mozgalmának egyik központja Chicago városa volt, itt székelt a rövid, okkult értekezéseket közreadó Psychic Research Company. Öt műből álló kolligátumunk a távolbalátás, a személyes delejezés, az önuralom, a szuggesztió, a koncentráció és az elmeolvasás okkult eljárásaiba avat be. Az ötödik mű szövegét oldalszámozáson belül néhány egész oldalas ábra kíséri. Kolligátumunk első címoldalán régi tulajdonosi bejegyzés és dátumozás. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.] Aranyozott korabeli egészvászon kötésben, az első kötéstáblán Aranyozott korabeli egészvászon kötésben, az első kötéstáblán "Series C'' ("C'' sorozat) felirattal. Jó példány.

6 000 HUF
15,79
17,14
Mándy Iván: Novellák I.-III. H.n., 2003, Palatinus. Kiadói kartonált papírkötés.
20677.

6 000 HUF
15,79
17,14
Nemes Nagy Ágnes: Az élők mértana I-II. Prózai írások. Bp., 2004, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval, II. kötet védőborítóján apró sérüléssel, máskülönben jó állapotban.
20678.

6 000 HUF
15,79
17,14
Füst Milán: Negyedik Henrik király. A szerző, Füst Milán (1888-1967) író, költő által DEDIKÁLT példány! [Bp.,1940], Almanach-Kiadó, 67+1 p. Első kiadás! A borító Mayer Árpád munkája. Kiadói papírkötésben, kissé hiányos kiadói papír védőborítóban.
20679.

5 000 HUF
13,16
14,29
21
Szepes Mária: Varázstükör. Ezoterikus regény. A szerző, Orsi Szepes Mária (1908-2007) által Dr. Sávely főorvos részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1989, Göncöl Kiadó. Kiadói papírkötés.
20680.

3 000 HUF
7,89
8,57
Ady Endre: Ki látott engem? 1914, Nyugat. Első kiadás! Kiadói papírkötés, gerincnél elvált, borító ragasztott, széteső állapotban.
20681.

5 000 HUF
13,16
14,29
Balkányi Lajos: Magyar ősmesék: A vasfű. Féniksz. A kisujjnyi ember. [Három füzetben.] Debrecen, 1866. Telegdi Lajos kiadása (Nyomatott Debreczenben, Okolitsányi és Társánál). [2] + [91]-160 p.; [2] + [161]-209 + [1] p.; [2] + [211]-259 + [1] p. Balkányi Lajos (1823-1869) ügyvéd, költő, a szabadságharcban nemzetőr szerepet töltött be. Debrecenben fenntartott ügyvédi irodája mellett népies verses elbeszéléseket írt magyar történeti témákban. 1866-ból származó három ősmeséje egy hosszabb sorozat része, mely teljes nevén a ,,Magyar ősmesék, mint hitregék a magyar nép ajkáról véve s a világtörténettel egyeztetve címet viseli. A magyar őstörténetet feldolgozó népies verses elbeszélések 1860-1875 között jelentek meg Debrecenben, több füzetsorozatban. Az ízes nyelven megfogalmazott őstörténeti elbeszélés cselekménye Ázsiában, közelebbről Perzsiában és Kánaánban játszódik; a szerző a költeményhez fűzött számos etimológiai lábjegyzetben amellett érvel, hogy az ókori névanyag egyes kifejezései a magyar nyelvből érthetők meg, minthogy az ősmagyarságnak a neves ókori civilizációk kialakulásában is szerepe volt. Tételünk az 1866. évi sorozat II., III. és IV. füzetéből áll, a II. és IV. füzet néhány oldalán halvány foltosság. Fűzve, egységes, illusztrált kiadói borítóban (II., illetve IV. füzet), illetve korabeli papírborítóban (III. füzet), XX. század második feléből származó, feliratozott gyűjtőmappában. A II. füzet első borítója javított, hátsó borítója hiányzik. Jó példány.
20682.

Balkányi Lajos: Magyar ősmesék: A vasfű. Féniksz. A kisujjnyi ember. [Három füzetben.] Debrecen, 1866. Telegdi Lajos kiadása (Nyomatott Debreczenben, Okolitsányi és Társánál). [2] + [91]-160 p.; [2] + [161]-209 + [1] p.; [2] + [211]-259 + [1] p. Balkányi Lajos (1823-1869) ügyvéd, költő, a szabadságharcban nemzetőr szerepet töltött be. Debrecenben fenntartott ügyvédi irodája mellett népies verses elbeszéléseket írt magyar történeti témákban. 1866-ból származó három ősmeséje egy hosszabb sorozat része, mely teljes nevén a ,,Magyar ősmesék, mint hitregék a magyar nép ajkáról véve s a világtörténettel egyeztetve" címet viseli. A magyar őstörténetet feldolgozó népies verses elbeszélések 1860-1875 között jelentek meg Debrecenben, több füzetsorozatban. Az ízes nyelven megfogalmazott őstörténeti elbeszélés cselekménye Ázsiában, közelebbről Perzsiában és Kánaánban játszódik; a szerző a költeményhez fűzött számos etimológiai lábjegyzetben amellett érvel, hogy az ókori névanyag egyes kifejezései a magyar nyelvből érthetők meg, minthogy az ősmagyarságnak a neves ókori civilizációk kialakulásában is szerepe volt. Tételünk az 1866. évi sorozat II., III. és IV. füzetéből áll, a II. és IV. füzet néhány oldalán halvány foltosság. Fűzve, egységes, illusztrált kiadói borítóban (II., illetve IV. füzet), illetve korabeli papírborítóban (III. füzet), XX. század második feléből származó, feliratozott gyűjtőmappában. A II. füzet első borítója javított, hátsó borítója hiányzik. Jó példány.

6 000 HUF
15,79
17,14
Temesy Győző: Az ember harcol. Történelmi regény. A szerző, Temes Győző (1887-1977) által DEDIKÁLT példány. Bp.,[1933],Franklin, 157+3 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítószéllel, kissé sérült gerinccel, ex libris-szel.   Temes Győző (1887-1977) földrajztudós, földrajztanár, gimnáziumi igazgató, író, cserkészvezető, a Magyar Földrajzi Társaság főtitkára, a Katolikus Tanáregyesület igazgatósági tagja, valamint a Magyar Cserkészszövetség országos társelnöke.
20683.

6 000 HUF
15,79
17,14
Diószeghy Tibor: Psssszt!... Riportok, leleplezések, szenzációk, amiket a napilapok nem irtak meg. 1. füzet. Szerk. és kiadja: - - . Bp., 1918, Ujságüzem-ny., 32 p. Kiadói tűzött papírkötés, sérült borítóval, néhány kissé sérült lappal.
20684.

Diószeghy Tibor: Psssszt!... Riportok, leleplezések, szenzációk, amiket a napilapok nem irtak meg. 1. füzet. Szerk. és kiadja: - - . Bp., 1918, "Ujságüzem"-ny., 32 p. Kiadói tűzött papírkötés, sérült borítóval, néhány kissé sérült lappal.

5 000 HUF
13,16
14,29
Wilson, [George]:  The Five Gateways of Knowledge. Sixth Edition.  London, 1880. Macmillan and Co. (Printed by Robert Maclehose, Glasgow). 127 + [1] p.  George Wilson (1818-1859) skót kémikus és természetvizsgáló, az edinburgh-i egyetem tanárának előadása az öt érzékszerv tapasztalásairól. A számos klasszikus szerzőt felvonultató érvelés eredetileg egyetemi előadásként hangzott el, a munka első kiadása még The Senses or The Five Gateways of Knowledge (Az érzékek avagy A tudás öt kapuja) címmel jelent meg, 1856-ban. A címoldallal szemközt egész oldalas illusztráció. A mű 1880. évi újrakiadásában ezoterikus jellegű kiadói kötéstáblát kapott. Az oldalszámozáson belüli címkép verzóján régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon kézi dátumozás.  Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.]  Aranyozott, illusztrált, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Körülvágatlan, jó példány.
20685.

6 000 HUF
15,79
17,14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF