Number of items: 422

20686.

5 000 HUF
13,16
14,29
Győri Illés István:  Dalol a munka, dalol a gép. Versek. (Számozott, aláírt.)  Budapest, 1948. (Szerző) Athenaeum ny. 96 p.  Kolofon: ,,Ebből a műből 5200 példány készült, melyből 200 számozott amateur példányt a szerző saját kezű aláírásával látott el. Ez a könyv a 107-ik számozott példány. Győri Illés István [aláírás]. Győri Illés István (1892-1970) erdélyi származású költő, író, újságíró, vöröskatona, rendszerüldözött, Gestapo-rab, munkásmozgalmi költő. A kötet első felében a költő termelési költeményei. Jellemző verscímek: A hároméves terv - Az élmunkás - Fizessenek a gazdagok! - Emlékszel még, elvtárs? - A kis Olt és a nagy Maros (Zene: Bányai Aladár) - Harc a másodpercekért. Az 59. oldaltól válogatás a költő korábbi évtizedeinek terméséből, a következő jellemző verscímekkel: Adós fizess! - Koldus a Ringen - Asszony, rajtad a sor! - Börtön falán - Miről is írjak verset néktek? (Cellatársaimnak) - A sárga csillag - A jajsarokban - Kattogó kerék dala. A verseskötet bevezetőjét Kossa István iparügyi miniszter írta. A címoldalon újabb időből való kettős dátumbélyegzés.  Aranyozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
20687.

Győri Illés István: Dalol a munka, dalol a gép. Versek. (Számozott, aláírt.) Budapest, 1948. (Szerző) Athenaeum ny. 96 p. Kolofon: ,,Ebből a műből 5200 példány készült, melyből 200 számozott amateur példányt a szerző saját kezű aláírásával látott el. Ez a könyv a 107-ik számozott példány. Győri Illés István [aláírás]". Győri Illés István (1892-1970) erdélyi származású költő, író, újságíró, vöröskatona, rendszerüldözött, Gestapo-rab, munkásmozgalmi költő. A kötet első felében a költő termelési költeményei. Jellemző verscímek: A hároméves terv - Az élmunkás - Fizessenek a gazdagok! - Emlékszel még, elvtárs? - A kis Olt és a nagy Maros (Zene: Bányai Aladár) - Harc a másodpercekért. Az 59. oldaltól válogatás a költő korábbi évtizedeinek terméséből, a következő jellemző verscímekkel: Adós fizess! - Koldus a Ringen - Asszony, rajtad a sor! - Börtön falán - Miről is írjak verset néktek? (Cellatársaimnak) - A sárga csillag - A jajsarokban - Kattogó kerék dala. A verseskötet bevezetőjét Kossa István iparügyi miniszter írta. A címoldalon újabb időből való kettős dátumbélyegzés. Aranyozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

5 000 HUF
13,16
14,29
Robert Littell: A cég. A CIA regénye. Bp., 2005, Hamu és Gyémánt. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval.
20689.

5 000 HUF
13,16
14,29
Móricz Zsigmond művei sorozat, 12 kötet: A Fáklya, Az Isten háta mögött.; Pillangó.; Nem élhetek muzsikaszó nélkül.; Szegény emberek.; Kivilágos kivirradtig.; A galamb papné.; A tűznek nem szabad kialudni.; Légy jó mindhalálig.; Sárarany., Úri muri., Harmatos rózsa. Bp., 1939, Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, jó állapotban.
20690.

5 000 HUF
13,16
14,29
Csoóri Sándor: Sose harmadnapon. Versek. Orosz János illusztrációival. (Aláírt!) Békéscsaba, 1976, Megyei Könyvtár, 7 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Számozott (64./250), a szerző, Csoóri Sándor (1930-2016), valamint az illusztrátor, Orosz János (1932-2019) által aláírt példány.
20691.

5 000 HUF
13,16
14,29
Petőfi Sándor összes költeményei. Hazai művészek rajzaival díszített képes kiadás. Bp., 1879. Mehner Vilmos,(Franklin-ny.), 805+9 p. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott, sérült borítóval, sérült gerinccel és sérült kötéssel, névbélyegzésekkel.
20692.

5 000 HUF
13,16
14,29
Pándi Lajos (szerk.): Köztes-Európa 1763-1993. Térképgyűjtemény). Bp., 1997, Osiris. Kiadói kartonált papírkötésben, előzéklapon és címlapon átfestett bélyegzéssel és bejegyzéssel.
20693.

5 000 HUF
13,16
14,29
Csathó Kálmán: Ilyeneknek láttam őket. I-II. köt. I. köt.: Ilyeneknek láttam őket. Régi Nemzeti Színház arcképalbum.; II. köt.: A régi Nemzeti Színház. Ilyeneknek láttam őket. Régi Nemzeti Színház arcképalbum II. kötete. Bp., 1957-1960, Magvető. Kiadói félvászon-kötések, kissé kopott borítókkal. A szerző, Csathó Kálmán (1881-1964) író, színházi rendező, színházigazgató által DEDIKÁLT példány!
20694.

5 000 HUF
13,16
14,29
20695.

4 000 HUF
10,53
11,43
cca 1920-1930 Magyarország ajándéka heti előfizetőinek füzeteinek 32 száma, közter Szuad Dervis Hanum: Életem a szultán háremében 1-4., Jan Molten: A sirászi kaland 1-5.,W. Kingpotter: Az arany ördöge 1.,4, 6., E. Ph. Oppenheim: Üldöz a pénz 3-5., E. Ph. Oppenheim: Szerelem és arany 1., 3., 4., + 1 szám borító nélkül, Ludwig v. Wohl: Don Juan unokája 1-3., Warren G. Holmstead: A fehér boszorkány 1-6., Horst Biernath 1.,4.,5.,7. Változó állapotban, közte foltos, néhány sérült borítóval, de a többség jó állapotban.
20696.

4 000 HUF
10,53
11,43
[Dante Alighieri (1265-1321)] Dante Komédiája I. rész: A pokol. Ford.: Babits Mihály. Bp., 1913., Révai,(Pallas-ny.),4+330+2 p.+ XII t. Tizenkét régi kép hasonmásával, Zádor István könyvdíszével. Babits Mihály nyomtatott soraival. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, a gerincen apró sérüléssel, egy javított, szakadt lappal, ex libris bélyegzéssel, és ex libris-szel, Bertalan Géza könyve, jelzett a dúcon (Zádor István, a könyvdíszek készítője is!), klisé, papír, jelzett, 12x9 cm
20697.

4 000 HUF
10,53
11,43
Kallós Zoltán: Balladák könyve. Élő erdélyi és moldvai népballadák. A szerző, Kallós Zoltán (1926-2018) erdélyi magyar néprajzkutató által DEDIKÁLT példány. Bp., 1973, Magyar Helikon, 877 p. Kiadói egészvászon kötés, kiadói kissé sérült papír védőborítóban.
20698.

4 000 HUF
10,53
11,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF