Tétel

6 000 HUF

Description:

Cooper, Irving S.: Methods of Psychic Development. With a Foreword by C[harles] W[ebster] Leadbeater. Adyar, [1912]. The Theosophist Office (Printed by Annie Besant at the Varanta Press). VI + III + [3] + 113 + [1] p. Első kiadás. Okkultista értekezés a mindent elfedő fátyolról, a valódi megismerésről, az asztrális hatásokról, a telepátiáról, a materializációról, a médiumi létről, a tudatról és az emelkedett tudatról, a távérzékelésről, annak alantas és fennkölt verzióiról, és az okkult szemlélődés módozatairól. A kötet Adyarban, a Madame Blavatsky és társai által alapított indiai teozófiai főhadiszálláson készült. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés és dátumozás, mely arról tanúskodik, hogy az okkult kötet a kiadás évében Torinóba is eljutott. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Béla. [Gyöngyöshalászy Takách Béla (1874-1947) festő, építész, iparművész. A budapesti József Műegyetemen szerzett diplomája után Alpár Ignác mellett dolgozott Franciaországban, majd tíz évet töltött az Egyesült Államokban, ahol Alfons Mucha tanítványa volt. Kiállításai voltak New York, Boston, Philadelphia és Charleston városaiban. Az 1910-es években tért haza, itthon Széchenyi Bertalan, Dohnányi Ernő, Kozma Jenő villáit tervezte.] (Manuals of Occultism. No. 1.) Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk