Tétel

18 000 HUF
47,37 EUR, 51,43 USD

Description:

Heindel, Max: Freemasonry and Catholicism. An Exposition of the Cosmic Facts Underlying These Two Great Institutions As Determined by Occult Investigation. Second Edition, Revised. Oceanside-London, (1921). Rusicrucian Fellowship - L. N. Fowler (Fellowship Press). 1 t. (címképen a szerző portréja) + 98 + [12] p. + 1 t. (kihajtható). Első kiadás. Max Heindel (1865-1919) dán származású amerikai okkultista, asztrológus, misztikus, üzletember, a mindmáig üzemelő amerikai Rózsakeresztes Testvériség (1909) megalapítója. Az ezoterikus szerző ezúttal a világkorszakokról, Luciferről, a lázadó angyalról, a szabadkőművesség legendájáról, Sába királynőjéről és Melkizedek főpapról, nem különben a spirituális alkímiáról, a bölcsek kövéről, a beavatás útjáról és az Armageddonról értekezik. A kötet kihajtható mellékletén nem csekély fantáziáról tanúbizonyságot tevő ábra az emberiség alapvető korszakairól és azok alapszerkezetéről. A kötet végén a kiadó tekintélyes terjedelmet kitevő könyvhirdetései. A címoldalon Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású amerikai zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző tulajdonos korabeli dátumbejegyzése, néhány oldalon széljegyzetek, szövegkiemelések, Aranyozott, festett, a Rózsakeresztes Testvériség szimbólumával illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk