Tétel

6 000 HUF
15,79 EUR, 17,14 USD

Description:

[Jones, Lloyd K.]: A Course in Personal Magnetism, Self-Control and the Development of Will-Power. Zoism-A Course of Instruction in the Philosophy and Practice of the Higher Mental Science for the Attainment of Health, Happiness and Spiritual Peace. [Kiadói kolligátum.] New York, 1900-1901. Sydney Flower. 48 p.; 44 + [4] p. Első kiadás. A chicagói Psychic Research Company műhelyében készült ezoterikus felhangú munkát oldalszámozáson belül számos szövegközti ábra kíséri, melyeken tanulmányozható az üzleti siker érdekében fokozandó személyes bűbáj felkeltésének módszertana, a magnetikus tekintet kifejlesztésének eljárása. A kiadói kolligátum második része a személyes boldogság elérése érdekében teendő gyakorlati praktikákat, ön-szuggesztiós technikákat ismerteti, szintén gazdag illusztrációs anyaggal kísérve. Emlékezetes önsegítő jellegű munka az okkult és az üzleti világ találkozópontjában. A kötet végén kapcsolódó kiadói hirdetések. Az első mű címoldalán régi tulajdonosi bélyegzés. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.]Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán ,,Series A" felirattal. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk