Tétel

4 000 HUF

Description:

Lehmann, [Alfred] Alfréd: Babona és varázslat. A legrégibb időktől a jelen korig. Fordította Ranschburg Pál. Átvizsgálta Laufenauer Károly. II. kötet. [ két kötetben teljes.] Budapest, 1900. K. M. Természettudományi Társulat (Hornyánszky ny.) VIII + 548 p.; VI + [2] + 412 p. Első magyar kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal, rajzokkal, fotókkal illusztrált kultúrtörténeti dolgozat. A dán pszichológus szerző, Alfred Lehmann (1858-1921) a munka első részében részletes kultúrtörténeti összefoglalást nyújt a különböző népek mágikus-okkult praktikáinak történetéről, az ókortól a középkor boszorkányhitén át a modern kor hipnotikus-asztaltáncoltató rítusaiig. A klasszikus és középkori időszakkal kapcsolatosan a szerző perspektívája kimondottan kultúrtörténeti jellegű, a kortárs eljárásokkal kapcsolatban enyhén szkeptikus attitűdöt vesz fel, ám a századfordulón [még] a kortárs pszichológia körébe tartozó események (álomfejtés, hisztéria) kapcsán a magyarázat nem zárkózik el a szigorú természettudományosság területén kívül eső megoldásoktól sem. (Természettudományi könyvkiadó-vállalat, LXV-LXVI. kötet.) Egységes, aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói félbőr kötésben (Frankl és Werner könyvkötészet, Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Kis javítással

Share:

Photo of the item taken by : karap_norbert