Books: Religion

Number of items: 73

Szuszai Antal: Apologetika, vagyis a katholikus hit alapjainak rendszeres védelme. Győr, 1911, Pannonia-ny., VIII+502+(2) p. Második, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval.
20424.

Szuszai Antal: Apologetika, vagyis a katholikus hit alapjainak rendszeres védelme. Győr, 1911, "Pannonia"-ny., VIII+502+(2) p. Második, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval.

1 200 HUF
3,16
3,43
20425.

9 500 HUF
27,14
20426.

10 000 HUF
26,32
28,57
Egyházi beszédek. II. kötet. szerkesztő és kiadó: Török Pál. Pest, 1845. Trattner-Károlyi. 1 t. +(6)+ 538p. Aranyozott félvászon kötésben
20427.

4 800 HUF
12,63
13,71
A katolikus hittérítés története. Szerkesztette Lévay Mihály. I-II. kötet. [Teljes.]  Budapest, [1937]. Franklin-Társulat (ny.) XV + [1] + 516 + 2 térkép (kihajtható); [4] + 563 + [1] p. + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás.  Oldalszámozáson belül szövegközi és egész oldalas illusztrációkkal gazdagon díszített történelmi áttekintés az apostolok, az őskeresztények és az egyházatyák korától a középkoron át az újkori katolikus missziók koráig. A második kötet első 8 ívének alsó sarkán halvány folt.  Egységes, díszesen aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20428.

4 000 HUF
10,53
11,43
20429.

2 400 HUF
6,32
6,86
Lázár István: Krisztus. (Napkeleti történet.) ,,Omnia Irodalmi Vállalat (Stádium Sajtóvállalat Rt.) 178 p. Lázár István (1881-1936) erdélyi születésű jogász, író, a Pesti Hírlap, az Uj Idők újságírója, forgatókönyvíró, erdélyi és bibliai témájú regények szerzője. Az evangéliumi történet regényparafrázisa nyomtatásban először Benárd Ágost keresztényszocialista politikus jobboldali lapjában, a Nép-ben jelent meg, és komoly indulatokat kavart, ám nem is elsősorban a modernizálás, hanem a megjelenés helye miatt; a hangadó polgári radikális sajtó ugyanis előszeretettel köszörülte a nyelvét az ideológiai szempontból ellentétes oldalon álló Nép politikai lap bármely kiadványán. Példányunk a címlap szerint a második kiadásból való. Fűzve, Makoldy József rajzával illusztrált kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
20430.

2 400 HUF
6,32
6,86
20431.

1 600 HUF
4,21
4,57
20432.

1 400 HUF
3,68
4,00
20433.

1 800 HUF
4,74
5,14
[Folyóirat] Kis Hitterjesztő. Jézus Szent Gyermeksége Művének lapja. Szerkeszti Zimits Mihály. Megjelenik július és augusztus kivételével minden hónap elején. X. évfolyam, 1-10. szám. (1934. szeptember - 1935. június.) [Teljes évfolyam egybekötve.] Budatétény, 1934-1935. Názáret-Missziósház (,,Élet Irodalmi és Nyomda Rt.) 319 + [1] p. + 1 t. (színes kőnyomat, kihajtható). Lakatos 0. A X. évfolyam 5. szám elé kötve: [Folyóirat] Kis Hitterjesztő. Jézus Szent Gyermeksége Művének lapja. Szerkeszti Zimits Mihály. Megjelenik július és augusztus kivételével minden hónap elején. IX. évfolyam, 10. szám. (1934. június.) Budatétény, 1934. Názáret-Missziósház (,,Élet Irodalmi és Nyomda Rt.) [289]-319 + [1] p. Oldalszámozáson belül számos szövegközti rajzzal, grafikával gazdagon díszített ifjúsági hitvédelmi folyóirat, mely a morális tanulságokban gazdag folytatásos elbeszéléseken kívül a Názáret Missziósház kelet-ázsiai missziós tevékenységéről is beszámol. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon kötésben. Jó példány. Ritka.
20434.

1 800 HUF
4,74
5,14
20435.

3 200 HUF
8,42
9,14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF