Books: Religion

Number of items: 73

Biblia. Az üdvnek ó- és új-szövetségi történelme rendszeres előadásban. I-II. kötet. Klasszikus mesterek alkotásai után készült 126 színes képpel, és pályanyertes tervek alapján előállított családi krónikával. I. kötet: Az üdvnek Ó-szövetségi történelme. Előszóval ellátta: Vaszary Kolos. Írta Dedek Crescens Lajos. II. kötet: Az üdvnek új-szövetségi történelme. Előszóval ellátta: Császka György. Írta: Hock János. Lipcse, Budapest, Bécs, 1897, Herzig Miksa. Gazdagon díszített, aranyozott , dombornyomott, féldrágakövekkel kirakott, fémcsatos kiadói egészbőr-kötésben, aranyozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a II. kötet elülső tábláján egy foltban az illusztráció lekopott, a gerinceken sérülésekkel és az I. kötet sérült, javított gerinccel, az I. kötetről az egyik kő hiányzik, a táblákat védő hártyapapírok egy része sérült, hiányos (főleg a II. kötetben.)
20376.

180 000 HUF
473,68
514,29
[Melchior, Johan (1646-1689)] Johannes Melchioris: Sóres Dávár Sive Fundamenta Theologiae Didascalicae. Summarum veritatum aphocristico nexu, denudato simul errorum hodiernorum nervo, in usum auditorii sui concinnata a Johanne Melchioris, SS. Th. D. & P.P. nunc vero in usum studiosa juventutis Hungaricae, denovo in lucem edita. Claudiopolis [Kolozsvár], 1701, Ex Officina Nicolai Kis de M. Tótfalu [Misztótfalusi Kis Miklós], 8 sztl. lev.+268 p.+2 sztl. lev. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a könyvtest részben elvált a borítótól, hiányzó szennylapokkal, a címlapon és az utolsó két lapon, valamint a kötéstáblák belsején bejegyzésekkel, az utolsó lap foltos, benne további kissé foltos lappal. Ritka! RMK II. 2064.
20377.

90 000 HUF
236,84
257,14
Henri Maupas du Tour: Synopsis Vitae Sancti Francisci Salesij, Episcopi, & Principis Gebennensium, ex illa, quam, ab Henrico Maupas Du Tour Episcopo, & Dynasta Aniciensi Gallicé scriptam, Latiné reddidit R. P. Franciscus Creuxius Societatis Jesu Sacerdos, excerpta. Tyrnaviae [Nagyszombat], 1701, Typis Academicis per Joannem Andream Hörmann, 4 sztl. lev.+190 p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, foltos, kissé sérült címlappal, a címlapon bejegyzésekkel, néhány foltos, kissé foltos lappal és az elülső tábla belsején folttal. RMK II. 2086.
20378.

80 000 HUF
210,53
228,57
[Gontery, Jean (1562-1616)] Joan Gonterius: Lapis lydius controversiarum fidei. Ostendens, in trecentis punctis romano-catholicos ad amussim scripturam sacram sequi; acatholicos vero eidem e diametro repugnare, ... Tyrnaviae [Nagyszombat], én. (de a címlapon ceruzával: 1690-1693), Typis Acad. Joan. Adam. Friedl, 12 sztl. lev. +480 p. Latin nyelven. Korabeli pergamen kötés, a gerincen autográf felirattal, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a címlapon bejegyzésekkel és folttal, a kötéstáblák belsején bejegyzésekkel, közte az utolsón possessori bejegyzésekkel, foxing foltos lapokkal.  RMK II. 2042.
20379.

40 000 HUF
105,26
114,29
XII. Tai Situpa: Az alvó buddha ébresztése. Ford.: Varga Tamara, Decsen Zangmo. SI-LA-GI kalligráfiáival gazdagon illusztrált. hn., 2010, Öszel Ling Buddha Tanításainak Tiszta Fényű Központja, (DeMax Művek Kft.-ny.) Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 300 példányban.
20380.

3 800 HUF
10,00
10,86
Dr. Hergenrőther József: A katholikus egyház és kerestény állam. I-II. köt. Ford.: A Pesti Növendékpapság Magyar Egyházirodalmi Iskolája. Munkálatok. 37-38. évfolyam. Bp., 1874-1875, Pesti Növendékpapság Magyar Egyházirodalmi Iskolája, (Hunyadi Mátyás-ny.), 8+468+2 p.; XVI+478+1 p. Átkötött egészvászon-kötés, bekötött eredeti papírborítókkal, kissé kopott, foltos borítóval.
20381.

Dr. Hergenrőther József: A katholikus egyház és kerestény állam. I-II. köt. Ford.: A Pesti Növendékpapság Magyar Egyházirodalmi Iskolája. Munkálatok. 37-38. évfolyam. Bp., 1874-1875, Pesti Növendékpapság Magyar Egyházirodalmi Iskolája, ("Hunyadi Mátyás"-ny.), 8+468+2 p.; XVI+478+1 p. Átkötött egészvászon-kötés, bekötött eredeti papírborítókkal, kissé kopott, foltos borítóval.

10 000 HUF
26,32
28,57
Bozóki Mihály: Katólikus kar-béli kótás énekes könyv, Mellyben foglaltatik az apostoli hit, reménység és szeretet, három részekre fel-osztatva [...] Vátzonn, 1797, Maramarosi Gottlieb Antal-ny., 320 p. (eredetileg 323 p.) Korabeli, bordázott gerincű egészbőr-kötésben, kissé foltos, sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapokkal, kisebb (néhol szöveget is érintő) hiányokkal, ceruzás aláhúzásokkal, régi tulajdonosi bélyegzőkkel, a címkép és az utolsó lapok hiányoznak.
20382.

10 000 HUF
26,32
28,57
17
[Cornelio Hanegravio]: Compendio della vita, miracoli, et instituto del glorioso patriarcha S. Norberto fondatore de canonici regolari del Sacro Ordine Premostratense, ... Roma, 1671, Giacomo Mascardi, 8 sztl. lev. + 192 p. Olasz nyelven. Korabeli pergamen-kötés, régi intézményi bélyegzésekkel, a gerincen kézírásos címfelirattal, kissé kopott, foltos borítóval.
20383.

[Cornelio Hanegravio]: Compendio della vita, miracoli, et instituto del glorioso patriarcha S. Norberto fondatore de' canonici regolari del Sacro Ordine Premostratense, ... Roma, 1671, Giacomo Mascardi, 8 sztl. lev. + 192 p. Olasz nyelven. Korabeli pergamen-kötés, régi intézményi bélyegzésekkel, a gerincen kézírásos címfelirattal, kissé kopott, foltos borítóval.

18 000 HUF
47,37
51,43
Kaprinai István: Institutio eloquentiae sacrae generatim. usui tironum et veterum, ac recentiorum praceptionibus concinnata. Tomulus Prior. Cassoviae, 1758, Typis Cassoviensibus Soc. Jesu, 1 t.+16+752+14 p. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötés, kopott borítóval, foltos, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal, az utolsó lapokon kis lyukakkal.
20384.

10 000 HUF
26,32
28,57
[Vajkovics Imre] Emericus Vajkovics: Iconismus orationis sacrae pratice adumbratus atque magistrorum aureae potissimum aetatis raeceptionibus, quin & verbis fere eorundem in usum candidatorum theologiae conformatus, ... [Kalocsa], 1796, Typis Scholarum Piarum, 18+334 p. Kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, foltos lapokkal.
20385.

10 000 HUF
26,32
28,57
Szilády László: Papi dolgozatok gyászestekre, jelesen halotti beszédek egyházban és sírnál, s illyenekre vázlatok és imák. II. füzet. - - k. k. halasi ref. lelkésztől, s másoktól, kik saját dolgozataik alatt egyenként megneveztettek. Kecskeméten, 1850, Szilády Károly, 4+218+2 p. Korabeli papírkötésben, szakadozott borítóval, sérült gerinccel, foltos, a lapszéleken gyűrődésnyomokkal.
20386.

9 000 HUF
23,68
25,71
D. Aurelii Augustini Hipp. Episc. Libri XIII. Confessionum. Ad III. MSS exemp. emendati. Lipsiae, 1740, Gotthard Joannem Püttnerum, 2+456+14 p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, 6 oldalig a lapok alján kis lyukakkal.
20387.

6 000 HUF
15,79
17,14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF