Books: Social sciences

Number of items: 60

20207.

3 200 HUF
8,49
9,14
Erdei, László: Das Urteil. Die dialektisch-logische Theorie des Urteils. (Aus dem Ungarischen Übersetzt von Ella Csikós.) Budapest, 1981. Akadémiai Kiadó [ny.] 727 + [1] p. Egyetlen kiadás. Aláírt példány: ,,Sok szeretettel. Erdei László. 1981. XI. 13. Erdei László (1920-1996) filozófus, logikaprofesszor főművének, a magyarul 1971-ben megjelent ,,Az ítélet dialektikus logikai elmélete című művének német fordítása. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti ábrával. A címoldali dedikáció címzettjének neve feliratozatlan címkével leragasztva. Kiadói egészvászon kötésben, színes, kiadói, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
20208.

2 400 HUF
6,37
6,86
20209.

900 HUF
2,39
2,57
20210.

2 400 HUF
6,37
6,86
20211.

2 400 HUF
6,37
6,86
Kotsis Endre: Gazdasági épületek becslése és amortizációja. Tanulmány a magyar mezőgazdasági építészet köréből. Budapest, 1927. ,,Pátria Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. 46 + [2] p. + 2 melléklet (kihajtható). Kotsis Endre (1897-1954) építész, műegyetemi tanár gazdasági fókuszú műszaki tanulmányát oldalszámozáson belül néhány szövegközti ábra kíséri, a kihajtható mellékleteken költségszámítási táblázatok. Az első nyomtatott oldalon halvány foltosság. BOEH VI: 4429. Fűzve, sérült, javított gerincű, foltos kiadói borítóban.
20212.

2 400 HUF
6,37
6,86
Kóbor Tamás: Szent Harpagon. [Publicisztikák.] Budapest, 1932. Globus ny. 126 + [2] p. Kötetünkben Kóbor Tamás pénzügyi publicisztikái szerepelnek, melyet Az Ujság hasábjain közölt előzőleg. Az író, újságíró itt fejti ki érdekes elméletét az inflációról, illetve saját munkapénz-elméletéről. Fűzve, kissé sérült kiadói borítóban. Jó példány.
20213.

3 000 HUF
7,96
8,57
Mutatványfüzet ,,A magyarság néprajza I-IV. kötet című néprajzi munka második kiadásához.  Budapest, (1938). Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. [16] p.  ,,A magyarság néprajza című munka első kiadása 1933-1937 között jelent meg, Czakó Elemér szerkesztésében. Tételünk az időközben elfogyott munka átdolgozott, Viski Károly által szerkesztett második kiadásának mutatványa, tartalmi ismertetője, oldalszámozáson belül számos szövegközti rajzzal és fényképpel. A második kiadás végül 1941-1944 között látott napvilágot. A leveleken apró gyűrődés.  Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban, az első fedőborító sarkán apró hiánnyal. Jó példány.
20214.

Mutatványfüzet ,,A magyarság néprajza I-IV. kötet" című néprajzi munka második kiadásához. Budapest, (1938). Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. [16] p. ,,A magyarság néprajza" című munka első kiadása 1933-1937 között jelent meg, Czakó Elemér szerkesztésében. Tételünk az időközben elfogyott munka átdolgozott, Viski Károly által szerkesztett második kiadásának mutatványa, tartalmi ismertetője, oldalszámozáson belül számos szövegközti rajzzal és fényképpel. A második kiadás végül 1941-1944 között látott napvilágot. A leveleken apró gyűrődés. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban, az első fedőborító sarkán apró hiánnyal. Jó példány.

3 000 HUF
7,96
8,57
A Magyar Köztársaság helységnévkönyve 2001. január 1. Bp., 2001, Központi Statisztikai Hivatal. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
20215.

3 000 HUF
7,96
8,57
Fényes Samu, 1881-ig Feierlicht Salamon (1862-1937) író, újságíró, filozófus, ügyvéd. ex librise Müller, Friedrich: Grundriss der Sprachwissenschaft Wien, 1888. Hölder kiadásában Korabeli félbőr kötésben
20216.

3 000 HUF
7,96
8,57
Keyserling, Hermann von:  Új világ születése. Fordította Juhász Andor. Bevezette Nagy József.  [Budapest, 1929]. Révai Irodalmi Intézet Rt. (ny.) [4] + 194 + [6] p. Első magyar kiadás.  Hermann Kayerling (1880-1946) balti német filozófus, a darmstadti ,,Gesellschaft für Freie Philosophie alapítója. Műve eredeti nyelven először 1926-ban jelent meg, ,,Die neuentstehende Welt címen. A livóniai szülőföldjét a szovjet fordulat miatt elhagyni kényszerülő Kayserling történelemfilozófiai munkája Oswald Spengler filozótus felvetéseire reagál, és elemzi a kultúra fennmaradásának esélyeit a tömegember korában (melyet ő sofőrtípusnak nevez). A könyv címoldalát Zádor István grafikusművész rajzolta. A kötet szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek jegyzékén.  (Világkönyvtár, 50. kötet.)  Illusztrált, feliratozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20217.

Keyserling, Hermann von: Új világ születése. Fordította Juhász Andor. Bevezette Nagy József. [Budapest, 1929]. Révai Irodalmi Intézet Rt. (ny.) [4] + 194 + [6] p. Első magyar kiadás. Hermann Kayerling (1880-1946) balti német filozófus, a darmstadti ,,Gesellschaft für Freie Philosophie" alapítója. Műve eredeti nyelven először 1926-ban jelent meg, ,,Die neuentstehende Welt" címen. A livóniai szülőföldjét a szovjet fordulat miatt elhagyni kényszerülő Kayserling történelemfilozófiai munkája Oswald Spengler filozótus felvetéseire reagál, és elemzi a kultúra fennmaradásának esélyeit a tömegember korában (melyet ő sofőrtípusnak nevez). A könyv címoldalát Zádor István grafikusművész rajzolta. A kötet szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek jegyzékén. (Világkönyvtár, 50. kötet.) Illusztrált, feliratozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

3 000 HUF
7,96
8,57
Wassilewitsch, G.:  Ursprung der Gesänge, Tänze, Spiele, Legendenerzählungen und des Schamanierens bei nem Ewenki.  Budapest, 1960. (Akadémiai Nyomda). [147]-157 + [1] p. Egyetlen kötetkiadás.  G. Vasziljevics orosz néprajztudós rövid, német nyelvű etnográfiai dolgozata az evenki népről, a Kelet-Szibériában élő tungúz népek egyikének népzenei és népköltészeti hagyományairól, oldalszámozáson belül néhány szövegközti felvétellel.  (Különlenyomat az Acta Ethnographica: A Magyar Tudományos Akadémia Néprajzi Közleményei IX. kötetének, 1-2. füzetéből.)  Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
20218.

3 000 HUF
7,96
8,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF