6 000 HUF
Magyar és német kézi szótár, tekintettel a két nyelv szólásaira. Szerkesztette Kelemen Béla. I. Német-magyar rész. II. Magyar-német rész. [Teljes mű, két kötetben.] (Handwörterbuch der ungarischen und deutschen Sprache mit besonderer Rücksicht auf die Phraseologie Theil I-II.) Budapest, (1901-1904). Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. VIII + 512 p. [8] + 528 p. Három hasábra tördelt szövegoldalakkal, a német nyelvű részek fraktúr betűkkel nyomva. A címoldalakon régi tulajdonosi bejegyzés. A kötetben elhelyezve a Peter Frana által írt ,,Kleine Deutsche Sprachlehre" című, 16 oldal terjedelmű nyelvtani összefoglaló füzet (Kolozsvár, 1925), címoldalán tulajdonosi bejegyzéssel. Egységes, aranyozott gerincű, álbordázott korabeli félbőr kötésben. Szép példány.