Books: Technics

Number of items: 39

Kertész Árpád: A nyomtatott betű története és útja Magyarországon. Budapest, 1941. Magyar Nyomdászok Társasága (Pesti Lloyd-nyomda). 300 p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül számos szövegközti illusztrációval, köztük egy beragasztott képpel díszített nyomdászattörténeti szakmunka. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
20270.

3 000 HUF
7,89
8,57
Zemplén Győző: Az elektromosság és gyakorlati alkalmazásai. Kir. Magyar Természettudományi Társulat LXXXII. Bp., 1910, Kir. Magyar Természettudományi Társulat, (Pátria-ny.), XIV+683+1 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói festett, aranyazott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
20271.

Zemplén Győző: Az elektromosság és gyakorlati alkalmazásai. Kir. Magyar Természettudományi Társulat LXXXII. Bp., 1910, Kir. Magyar Természettudományi Társulat, ("Pátria"-ny.), XIV+683+1 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói festett, aranyazott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.

3 600 HUF
9,47
10,29
Korompay János (szerk.): 100 éves a Csavaripari Vállalat. Bp., 1989, Mercurius. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
20272.

2 000 HUF
5,26
5,71
Bárány Nándor: Optikai műszerek elmélete és gyakorlata. IV. kötet. (DEDIKÁLT). Bp., 1952, Nehézipari Könyv- és Folyóiratkiadó Vállalat. Fekete-fehér és színes képekkel, ábrákkal, kihajtható mellékletekkel. Kiadói egészvászon-kötés, sérült gerinccel, egy-két lapon szakadásokkal. Megjelent 1100 példányban. A szerző, Bárány Nándor (1899-1977) gépészmérnök, egyetemi tanár, az MTA tagja által DEDIKÁLT példány.
20273.

4 000 HUF
10,53
11,43
Hidak Heves megyében. Szerk.: Dr. Tóth Ernő. Eger, 1998, Heves Megyei Állami Közútkezelő Közhasznú Társaság. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
20274.

3 600 HUF
9,47
10,29
Michael Busselle: Master photography. Take and make perfect pictures. Peerage books. 1976. Kiadói egészvászon kötésben, Papír védőborítóval
20275.

2 600 HUF
6,84
7,43
Péch Antal: Alsó-Magyarország bányamivelésének története III.: 1650-1750. 2. köt. S. a. r.: Kosáry Domokos. Bp., 1967, MTESZ házi nyomdája. Megjelent 200 példányban. Kiadói papírkötésben, borító hátoldalán néáhány apró folttal, egyébként jó állapotban. Csak a 2. kötet!
20276.

1 600 HUF
4,21
4,57
20277.

2 000 HUF
5,26
5,71
20278.

800 HUF
2,11
2,29
20279.

1 600 HUF
4,21
4,57
Vadnai Szabolcs: Commodore 16 programozói zsebkönyv. Bp., 1988, Novotrade Rt. Kiadói spirálfűzéses papírkötés.
20280.

2 000 HUF
5,26
5,71
[Tábori Pál] Ray, T. B. Repülők. A levegő hősei. I-II. kötet. [Teljes.] [Budapest, 1931]. Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. (Biró Miklós Nyomdai Műintézet Rt.) 248 p. + 16 t.(kétoldalas) + 1 térkép (kihajtható térképen az első repülők útvonalai). Első kiadás. Repüléstörténeti ismeretterjesztő mű, oldalszámozáson belül fejezetkezdő grafikákkal illusztrálva. A kötet néhány év múlva bővített kiadásban is megjelent, amely áttekinti az első kiadás óta történt aviatikai áttöréseket. Két levél javítva, egy levél sarkán apró, a szövegtükröt nem érintő hiány. Illusztrált kiadói vászonkötésben. Jó példány.
20281.

3 200 HUF
8,42
9,14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF