Books: Technics

Number of items: 39

Lay Istvánné, Miklós Gyuláné: Bőrtárgykészítő szakmai ismeret I-II. Bp., é.n., Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal, kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
20258.

14 000 HUF
36,84
40,00
Max Becker: XXXII Tafeln zur angewandten Baukunde des Ingenieurs. Der Wasserbau in seinem ganzen Umfange. [XXXII. tábla a mérnöki alkalmazott építéstudományhoz. A vízépítés a maga teljességében.] Stuttgart, 1861, Carl Mäcken, 4 p.+27 (litografált, nagyrészt fekete-fehér, de közte 2 színes is) t. Zweite, vermehrte und verbesserte Auflage. Német nyelven. Benne különféle vízépítési munkákra vonatkozó táblákkal, közte kikötőkkel kapcsolatosak. Így pl.: Liverpoolra vonatkozóak is! Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a könyvtest részben elvált a borítótól, intézményi bélyegzésekkel, foxing foltos lapokkal, 5 hiányzó táblával (I, IV, VIII, XII, XXVI t.)
20259.

10 000 HUF
26,32
28,57
Glasner Mária: Iskolai berendezések, felszerelések, szemléltető eszközök, faliképek, diafilmek, szerszámok, fogyóanyagok. Bp., 1959, Tankönyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
20260.

7 000 HUF
18,42
20,00
Győriné Fogarasi Katalin: Bőrdíszműves szakrajz. Bp, 2019, Műszaki, kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
20261.

7 000 HUF
18,42
20,00
Haáz Ferenc: Udvarhelyszéki famesterségek. 87 rajzzal és fényképpel. Kolozsvár, 1942. Minerva. 72 + [3] p. Kiadói, fűzött papírborítóban
20262.

7 000 HUF
18,42
20,00
Cipészipari ismeretek. Összeáll.: Nyeste Mihály. Ipari szakkönyvtár 28-30. Bp.,é.n., Ipari Tanfolyamok Országos Vezetősége, 268+1 p.+7 t. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
20263.

4 800 HUF
12,63
13,71
Kezelési útmutató Simson-kismotorkerékpárhoz. Leipzig, 1973, VEB Fachbuchverlag. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, viseltes, kopott borítóval, helyenként kissé koszos lapokkal.
20264.

4 000 HUF
10,53
11,43
Ikarus 260.06 és 280.06;17 típusú autóbuszok Kezelési és karbantartási utasítása. [Budapest], 1978. Ikarus Karosszéria- és Járműgyár (Ikarus Nyomda). 35 + [1] p. + 4 t. (kihajtható, ebből két kétoldalas); 120 p. + 2 t. (kihajtható és kétoldalas). Egyetlen kiadás. Összesen 600 példányban készült műszaki kiadvány, oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti műszaki rajzokkal gazdagon dokumentálva. Az Ikarus 260-as és 280-as modellek a hazai autóbuszgyártás legsikeresebb, világszerte ismert modelljei. A 200-as buszcsaládot Bálint György főkonstruktőr, Oszetzky Károly, Mádi Jenő és Varga Papp József vezető tervezők és Finta László formatervező 1966-os tervei alapján építették. A 260-as típusának első prototípusát 1971-ben mutatták be, sorozatgyártása már 1972-ben megkezdődött, és egészen 2002-ig tartott. A 11 méter hosszú városi-elővárosi szóló autóbusz a kezdetektől három ajtós változatban készült, harmonikaajtóval, szokatlanul széles utastérablakai miatt panorámabusznak is nevezték. A gyártás évtizedei alatt 70000-nél is több példány készült az Ikarus mátyásföldi és székesfehérvári üzemeiben, az autóbuszból a Szovjetunió és az NDK jelentős flottát vásárolt, de kerültek példányok Lengyelországba, Izlandba, Törökországba is, sőt a trópusi változatok Egyiptomban, Szíriában és Venezuelában, Madagaszkár szigetén, sőt Tajvanon is futottak. Műszaki kézikönyvünk az 1978-tól gyártott hatodik széria pontos műszaki leírását tartalmazza, az Ikarus 260.06 lajtromszámú autóbusz leírását, valamint csuklós változatának, a 15,60 méter hosszú, négyajtós autóbusznak műszaki leírását és javítási kézikönyvét. Mindkét típus elsődleges hazai vásárlója a BKV volt, kisebb mennyiségben vásárolt belőle a távolsági közlekedési vállalat, a Volánbusz is. A budapesti forgalomból a 260.06-os és 280.06;17 típusú járműveket az 1980-as években kivonták, a példányok a vidéki távolsági közlekedési vállalatokhoz kerültek, ma már csak nosztalgiapéldányok találhatóak a magyar közúti közlekedési látképének meghatározó elemének számító busztípusokból. Feliratozott kiadói nyl-kötésben. Jó példány.
20265.

4 000 HUF
10,53
11,43
11
Rédly Pál - Csajághy Antal (összeáll.):  A gépjárművezetői vizsga műszaki ismeretei kérdés-feleletben. Az állami gépjárművezetőképző tanfolyam vizsgaanyaga alapján.  Budapest, 1948. (Szerzők - Athenaeum Nyomda NV.) 111 + [1] p.  Közlekedéstörténeti dokumentumunkból kiderül, hogy a koalíciós idők végén szokatlanul komoly lexikális tudást vártak el az autóvezetési tanfolyamok műszaki vizsgáján. A címoldalon elhalványult régi tulajdonosi bejegyzés.  Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
20266.

3 000 HUF
7,89
8,57
[Légtechnikai könyv] Bauer, Ernst: Ziele und Mittel der modernen Lüftungs- und Heizungstechnik Wien, 1912. 61p. 12 ábrával. Kiadói papírborítóval
20267.

2 000 HUF
5,26
5,71
A nyomdászmester. Vezérfonál a nyomdaipari mestervizsgákhoz. [Budapest], (1939). Budapesti Sokszorosítók Ipartestülete (Pápai Ernő Műintézete). 230 + [2] + XIV + [2] p. + 1 t. (dombornyomott, kétszínű fémfólia címke). Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül egészoldalas és szövegközi ábrákkal illusztrált nyomdatechnikai kézikönyv a nyomdaipari mestervizsgára készülők számára. A törvényben kötelezővé tett mestervizsgát 1937-től a Budapesti Sokszorosítók Ipartestülete szervezte; a testület a mestervizsgákon tapasztalt tudatlanság miatt határozta el a nyomdaipar technikai, gazdasági, jogi és művészeti tudnivalóit összefoglaló kiadvány megjelentetését. Kolofon: ,,E könyvecske [...] szellemi létrehozatalában kimagasló részük volt: Gulyás Ignác, Heimler Kálmán, Novák László, Pápai Ernő, Rasovszky Árpád, Szabó Róbert, Székely Artúr, Vértes Jenő nyomdászoknak. Aranyozott, enyhén kopott kiadói egészbőr kötésben. Jó példány.
20268.

4 000 HUF
10,53
11,43
A stuttgarti Contessa Camera-Werke G. m. b. H. fényképezőgép-gyártó vállalkozás 1913/14. évi német nyelvű képes katalógusa. Stuttgart, 1913. Stähle & Friedel. 80 p. Az 1908-ban alapított württembergi Contessa kameragyár dinamikus fejlődését jelzi, hogy katalógusunk kiadása idejére a stuttgarti gyár már egy fióküzemmel is bővült a közeli Reuttlingenben. Az oldalszámozáson belül szövegközti kameraképekkel illusztrált kötetben a fényképezőgépek technikai képességeit bemutatandó sport pillanatfotók is szerepelnek: hőlégballon-versenyeken készült felvételek mellett műugrási és repülési jelenetek kísérik a technikai eszközök adatait. Kétszínnyomású, keretdíszes oldalakkal. A címoldalon és az első fedőborítón a Molitor & Schröder bécsi szakkereskedés bélyegzésével. Fűzve, aranyozott, illusztrált kiadói borítóban, az első fedőborítón apró, halvány folt. Jó példány.
20269.

4 000 HUF
10,53
11,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF