Books: Travelling, Local History

Number of items: 219

19000.

26 000 HUF
68,42
74,29
Bartlett, W[illam] H[enry]: Walks about The City and Environs of Jerusalem. London, (1844). George Virtue. 2 t. (acélmetszetű címkép és díszcímlevél) + [8] + 224 p. + 16 t. (acélmetszetek, ebből öt hártyapapírral védett) + 1 térkép (kézzel színezett, kihajtható Jeruzsálem-térképen a szerző útvonalai). Első kiadás. William Henry Bartlett (1809-1854) brit grafikusművész, illusztrátor. Kezdeti angliai munkái után a világ számos vidékén tett látogatást annak érdekében, hogy helyszíni találmányok után rajzai a lehető legpontosabbak legyenek. Néprajzi részletekben is bővelkedő, a népéletet is megörökítő acélmetszetei a XIX. századi grafikusművészet kiemelkedő alkotásai, angliai utazásai után a Duna országaiban, Észak-Amerikában és a Közel-Keleten is tett látogatást. E munkája 1842. évi szentföldi látogatását örökíti meg, oldalszámozáson belül számos további szövegközti illusztrációkkal és régészeti alaprajzokkal. Az acélmetszetű címképen és a díszcímoldalon enyhe foxing. Négy bordára fűzött, aranyozott, enyhén sérült, javított korabeli félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
19001.

24 000 HUF
63,16
68,57
Demkó Kálmán (szerk.): A Szepesmegyei Történelmi Társulat Millenniumi kiadványai. I. kötet.  1. rész: Demkó Kálmán: Bevezetés és a Szepesmegyei Történelmi Társulat 12 évi működésének ismertetése.  2. rész.: Szepesvármegye történelmi irodalmának bibliográphiája. Összeáll.: - -. Előszóval és tárgymutatóval ellátta: Demkó Kálmán.  3. rész: Münnich Sándor: A Szepesség őskora.  4. rész: Függelék: 1. A Szepesmegyei Történelmi Társulat alapszabályai. 2. A Szepesmegyei Történelmi Társulat névkönyve. 3. A Szepesvármegye monographiájának kiállítási költségeihez hozzájáruló községek. 4. Csereviszonyban álló társulatok. 5. Kimutatás a pénztár állásáról.  Lőcse, 1895, Reiss J. T.-ny., 4+284 p. Korabeli aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval.
19002.

Demkó Kálmán (szerk.): A "Szepesmegyei Történelmi Társulat" Millenniumi kiadványai. I. kötet. 1. rész: Demkó Kálmán: Bevezetés és a "Szepesmegyei Történelmi Társulat" 12 évi működésének ismertetése. 2. rész.: Szepesvármegye történelmi irodalmának bibliográphiája. Összeáll.: - -. Előszóval és tárgymutatóval ellátta: Demkó Kálmán. 3. rész: Münnich Sándor: A Szepesség őskora. 4. rész: Függelék: 1. A Szepesmegyei Történelmi Társulat alapszabályai. 2. A Szepesmegyei Történelmi Társulat névkönyve. 3. A Szepesvármegye monographiájának kiállítási költségeihez hozzájáruló községek. 4. Csereviszonyban álló társulatok. 5. Kimutatás a pénztár állásáról. Lőcse, 1895, Reiss J. T.-ny., 4+284 p. Korabeli aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval.

24 000 HUF
63,16
68,57
Pirhalla Márton: A szepesi prépostság vázlatos története kezdetétől a püspökség felállításáig. Lőcse, 1899., Reiss J. T.-ny., VIII+585 p. Korabeli aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, a kötéstáblákon sérülésekkel, kissé sérült gerinccel, régi intézményi bélyegzésekkel, ex libris-szel, de belül jó állapotban.
19003.

12 000 HUF
31,58
34,29
Kovács Gyárfás: A bányavidéki róm. kath. esperesi kerület plébániáinak története. Szamosujvártt, 1895., Todorán Endre Aurora, 271+1 p. Korabeli félvászon-kötésben, a gerincen aranyozott címfelirattal, márványozott lapélekkel, kissé kopottas állapotban, a gerincen kis sérüléssel.
19004.

15 000 HUF
39,47
42,86
Drury, Robert:  Madagascar; or, Robert Drurys Journey, During Fifteen Years Captivity on that Island, and a Further Description of Madagascar by the Abbé Alexis Rochon. Illustrated Edition.  London, 1897. T. Fischer Unwin (Printed by The Gresham Press, Woking-London). 1 t. (címkép) + 398 + [2] p. + 11 t. + 1 térkép (dupla oldalas Madagaszkár-térkép).  Robert Drury angol tengerész (1687-1750) beszámolója Madagaszkár szigetén töltött 15 éves fogságáról. Az ifjú tengerész 13 évesen került az Indiába induló Degrave hajó fedélzetére, a visszaúton, 1703-ban hajójuk hajótörést szenvedett Madagaszkár szigetén, ahol a helyi király fogságába kerültek. A fogságba került tengerészek többször is szabadulni próbáltak, a próbálkozásokat leginkább egy újabb és újabb helyi király fogságába való esés követte, illetve a törzsfők közti belháborúk során a tengerészcsoport több helyi király udvarát is megjárta rabszolgaként. Robert Drury végül közel 15 év után, 1717 elején szabadult fogságából, az év szeptemberében ért Angliába. A következő években visszatért Madagaszkárba, immár rabszolga-kereskedőként, illetve egyes hírek kalóztevékenységéről is beszámolnak. Az egykori tengerész 1729-ben adta ki egykori rabszolgaságáról szóló emlékiratait; a munka nagy sikernek bizonyult, az 1890-es évekig számos alkalommal megjelent. A számos madagaszkári udvart megjáró Robert Drury beszámolója emlékezetes képet fest a helyi társadalom szokásairól, életmódjáról, belharcairól: egyben a madagaszkári néprajz egyik fontos korai, XVIII. századi forrása. A korabeli és a későbbi kritika Robert Drury beszámolójának velejét érvényesnek tartja, annak ellenére, hogy a szerző fontos részleteket átvett a Madagaszkár egy része felett francia kormányzói pozíciót betöltő Étienne de Flacourt ,,Histoire de la grande isle de Madagascar című, korábban megjelent beszámolójából (Párizs, 1658).  A kötet függelékében az Alexis Rochon francia abbé 1768. évi madagaszkári útírásából készült rövidített angol kivonat ,,An Account of the Island of Madagascar címmel.  (The Adventure Series.)  Aranyozott, vaknyomásos kiadói vászonkötésben. Jó példány.
19005.

18 000 HUF
47,37
51,43
19006.

20 000 HUF
52,63
57,14
19007.

20 000 HUF
52,63
57,14
A nagy kaland I-II. köt. I. köt.: A nagy kaland. A világ felfedezése. 1. Columbus útinaplója. Ford. és sajtó alá rendezte: Szerb Antal. Officina Könyvtár 2. 2. Hernando Cortés levelei V. Károly császárhoz. Ford. és bevezetéssel ellátta: Passuth László. Officina Könyvtár 75/78. 3. Kőrösi Csoma Sándor: Ázsiai levelek és más írások. Vál., a bevezetőt és a jegyzeteket írta: Heller János. Officina Könyvtár 105.; II. köt.: A nagy kaland. Útleírások a 19. és 20. századból. 1. [Henry Morton] Stanley: Hogyan találtam meg Livingstonet. Ford: Juhász Vilmos.Officina Könyvtár 71/74. 2. Bölöni Farkas Sándor: Utazás Északmerikában. Sajtó alá rendezte és bevezetővel ellátta: Reményik Zsigmond.Officina Könyvtár 47/50. 3. Sir Leonhard Woolley: Ur városa és a vízözön. Ford.: Salamon Gábor. Officina Könyvtár 43/45. Bp.,1941-1949, Officina, 4+62+2 p.+4 t.+181+3 p.+10 t.+67+1 p.+4 t.; 4+157+1 p.+6 (fekete-fehér képtáblák t.+ 1 (kétoldalas térképtábla) t.+249+7 p.+122+4 p.+6 t.; Kiadói kissé kopott félvászon-kötésekben.
19008.

18 000 HUF
47,37
51,43
Julius Payer: Die österreichisch-ungarische Nordpol-Expedition in den Jahren 1872-1874, nebst einer Skizze der zweiten deutschen Nordpol-Expedition 1869-1870 und der Polar-Expedition von 1871 von - -. Wien, 1876., Alfred Hölder, CVI+2+ 696 p. + 3 (kihajtható térképek) t. Német nyelven. Rendkívül gazdag fekete-fehér egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képanyaggal, és 3 kihajtható térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott zöld egészvászon díszkötésben, festett - márványozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval.
19009.

10 000 HUF
26,32
28,57
Jánosfalvi Sándor István: Székelyhoni utazás a két Homorod mellett. I-II. köt. I. köt.: Utazás a Külső- vagy Nagy-Homoród mellett. Sajtó alá rendezte: Benczédi Pál. II. köt.: 1838-tól 1846- 1858-ig. Erdélyi Ritkaságok 7-8. köt. Kolozsvár,1942.,Minerva. Kiadói papírkötés, a borító széleken kis szakadásokkal, az I. kötet borítója foltos.
19010.

10 000 HUF
26,32
28,57
Juliana Fabritius-Dancu: Sächsische Kirchenburgen in Siebenbürgen. Sibius [Nagyszeben], 1983, Tranmsilvania, 20 p.+1 (kétlapos térkép) t.+75 t. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, néhány lap sarkán, szélén kis sérüléssel.   Juliana Fabritius-Dancu (1930-1986) erdélyi szász festő, néprajzkutató és művészettörténész.
19011.

10 000 HUF
26,32
28,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF