Tétel

24 000 HUF

Description:

Bartlett, W[illam] H[enry]: Walks about The City and Environs of Jerusalem. London, (1844). George Virtue. 2 t. (acélmetszetű címkép és díszcímlevél) + [8] + 224 p. + 16 t. (acélmetszetek, ebből öt hártyapapírral védett) + 1 térkép (kézzel színezett, kihajtható Jeruzsálem-térképen a szerző útvonalai). Első kiadás. William Henry Bartlett (1809-1854) brit grafikusművész, illusztrátor. Kezdeti angliai munkái után a világ számos vidékén tett látogatást annak érdekében, hogy helyszíni találmányok után rajzai a lehető legpontosabbak legyenek. Néprajzi részletekben is bővelkedő, a népéletet is megörökítő acélmetszetei a XIX. századi grafikusművészet kiemelkedő alkotásai, angliai utazásai után a Duna országaiban, Észak-Amerikában és a Közel-Keleten is tett látogatást. E munkája 1842. évi szentföldi látogatását örökíti meg, oldalszámozáson belül számos további szövegközti illusztrációkkal és régészeti alaprajzokkal. Az acélmetszetű címképen és a díszcímoldalon enyhe foxing. Négy bordára fűzött, aranyozott, enyhén sérült, javított korabeli félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk