Engravings

Number of items: 88

Album 1850-1870 között, Milánó (Piazza del Duomo) gyönyörű kézzel színezett látképével. - Egyedi összeállítású, haránt alakú korabeli gyűjtőalbum (mérete: 26x36 cm), 39 lapon (41 oldalon) 51 különböző technikával készült képet (főként látképeket) tartalmaz. A felragasztott lapok sorrendben: 1. Natalie Danenberg (Russin) [ceruzarajz] -- 2. Meyringen [ceruzarajz] --3. Chillon vára, Lugano [közös acélmetszet] -- 4. Chillon vára (Svájc) [színezett kőnyomat] -- 5. Chillon vára (földalatti boltíves kamrák) [akvatinta] -- 6. Chillon vára [ceruzarajz fedőfehérrel] -- 7. A Blonay kastély [színes kőnyomat] -- 8. Lausanne kihajtható látképe [színezett acélmetszet] -- 9. Ismeretlen (Lausanne?) [színezett kőnyomat] -- 10. A Simplon alagút bejárata [kézzel festett kőnyomat] -- 11. A milánói katedrális (Dóm) látképe [kőnyomat kézi gouache színezéssel] -- 12. A milánói diadalív látképe [színezett kőnyomat] -- 13. Velence, Sóhajok hídja [fotó] -- 14. Velence, Szent Márk-székesegyház [fotó] -- 15. Fleuriste de Venice - La moglie del Pescatore (egész alakos női viseletek) [színezett kőnyomatok] -- 16. Porteur dEau á Venise - Portense dEau á Venise (egész alakos viseletek) [színezett kőnyomatok] -- 17. Virág [akvarell] -- 18. Életkép horgászó alakkal - Venezia - Magasin des demoiselles [színezett és tónusos kőnyomatok] -- 19. Basilica di S. Pietro (Szent Péter-bazilika, Róma) [rézmetszet] -- 20. St. Helena (Szent Ilona szigete) [acélmetszet] -- 21. Retusált női portré ovális keretben [fotó] -- 22. Sommet du Rhigi (Lac de Lucerne) - Vue sur le lac de Brienz - Village et Glacier de Grindelwald - Interlacken [4 db kézzel festett kőnyomatú látkép] -- 23. Reichenbach [kézzel festett kőnyomat] -- 24. Tengerparti életkép [színezett kőnyomat] - Freiadlich Magdal. Stift zu Altenburg [kőnyomat] -- 24. Ismeretlen város látképe (címfelirata sérült) [acélmetszet] -- 25. Virágcsokor [akvarellel festett kőnyomat] -- 26. Ovális életkép [színes kőnyomat] -- 27. Der Gensdarmen Markt in Berlin [acélmetszet] + életkép [színes kőnyomat] -- 28. Ismeretlen város látképe [kézzel festett kőnyomat] -- 29. 2 életkép [tónusos kőnyomatok] -- 30. Park kúriával [színes kőnyomat] -- 31. Schlangenbad - Promenade [színes kőnyomat] -- 32. Schlangenbad and its environs [nyolcosztatú acélmetszet] -- 33. Wiesbaden, Bieberich [rézmetszet] -- 34. Wiesbaden, der Kursaal [rézmetszet] -- 35. Wiesbaden, die Grab Kapelle [rézmetszet] -- 36. Sarcophag Der Herzogin Elisabeth von Nassau [akvatinta] -- 37. Burg Stolzenfels am Rhein [acélmetszet] --38. Stolzenfels vára [acélmetszet] -- 39. Drachenfels [acélmetszet] -- 40. Chateau de Rheinstein [acélmetszet] -- 41. Der Lurley Felsen [akvatinta]. Példányunk elejéről korábban néhány lapot eltávolítottak. Korabeli, fekete festésű, vaknyomásos egészbőr kötésben, az első kötéstáblán díszes, aranyozott ,,Album felirattal. Dekoratív, jó példány.
11254.

Album 1850-1870 között, Milánó (Piazza del Duomo) gyönyörű kézzel színezett látképével. - Egyedi összeállítású, haránt alakú korabeli gyűjtőalbum (mérete: 26x36 cm), 39 lapon (41 oldalon) 51 különböző technikával készült képet (főként látképeket) tartalmaz. A felragasztott lapok sorrendben: 1. Natalie Danenberg (Russin) [ceruzarajz] -- 2. Meyringen [ceruzarajz] --3. Chillon vára, Lugano [közös acélmetszet] -- 4. Chillon vára (Svájc) [színezett kőnyomat] -- 5. Chillon vára (földalatti boltíves kamrák) [akvatinta] -- 6. Chillon vára [ceruzarajz fedőfehérrel] -- 7. A Blonay kastély [színes kőnyomat] -- 8. Lausanne kihajtható látképe [színezett acélmetszet] -- 9. Ismeretlen (Lausanne?) [színezett kőnyomat] -- 10. A Simplon alagút bejárata [kézzel festett kőnyomat] -- 11. A milánói katedrális (Dóm) látképe [kőnyomat kézi gouache színezéssel] -- 12. A milánói diadalív látképe [színezett kőnyomat] -- 13. Velence, Sóhajok hídja [fotó] -- 14. Velence, Szent Márk-székesegyház [fotó] -- 15. Fleuriste de Venice - La moglie del Pescatore (egész alakos női viseletek) [színezett kőnyomatok] -- 16. Porteur d'Eau á Venise - Portense d'Eau á Venise (egész alakos viseletek) [színezett kőnyomatok] -- 17. Virág [akvarell] -- 18. Életkép horgászó alakkal - Venezia - Magasin des demoiselles [színezett és tónusos kőnyomatok] -- 19. Basilica di S. Pietro (Szent Péter-bazilika, Róma) [rézmetszet] -- 20. St. Helena (Szent Ilona szigete) [acélmetszet] -- 21. Retusált női portré ovális keretben [fotó] -- 22. Sommet du Rhigi (Lac de Lucerne) - Vue sur le lac de Brienz - Village et Glacier de Grindelwald - Interlacken [4 db kézzel festett kőnyomatú látkép] -- 23. Reichenbach [kézzel festett kőnyomat] -- 24. Tengerparti életkép [színezett kőnyomat] - Freiadlich Magdal. Stift zu Altenburg [kőnyomat] -- 24. Ismeretlen város látképe (címfelirata sérült) [acélmetszet] -- 25. Virágcsokor [akvarellel festett kőnyomat] -- 26. Ovális életkép [színes kőnyomat] -- 27. Der Gensdarmen Markt in Berlin [acélmetszet] + életkép [színes kőnyomat] -- 28. Ismeretlen város látképe [kézzel festett kőnyomat] -- 29. 2 életkép [tónusos kőnyomatok] -- 30. Park kúriával [színes kőnyomat] -- 31. Schlangenbad - Promenade [színes kőnyomat] -- 32. Schlangenbad and its environs [nyolcosztatú acélmetszet] -- 33. Wiesbaden, Bieberich [rézmetszet] -- 34. Wiesbaden, der Kursaal [rézmetszet] -- 35. Wiesbaden, die Grab Kapelle [rézmetszet] -- 36. Sarcophag Der Herzogin Elisabeth von Nassau [akvatinta] -- 37. Burg Stolzenfels am Rhein [acélmetszet] --38. Stolzenfels vára [acélmetszet] -- 39. Drachenfels [acélmetszet] -- 40. Chateau de Rheinstein [acélmetszet] -- 41. Der Lurley Felsen [akvatinta]. Példányunk elejéről korábban néhány lapot eltávolítottak. Korabeli, fekete festésű, vaknyomásos egészbőr kötésben, az első kötéstáblán díszes, aranyozott ,,Album" felirattal. Dekoratív, jó példány.

120 000 HUF
318,30
342,86
[Látkép] A mariazelli bazilika és búcsújáróhely látképe a Szűzanyával és Jézussal. Litográfia (1880 körül). Mariazell, 1880 körül. [Thomas Schachner ny.] Tónusos kőnyomat, mérete: 500x380 mm. Nagy méretű litográfiánk Közép-Európa egyik legnagyobb katolikus búcsújáróhelyét, a Stájerország és Alsó-Ausztria határán, völgyek között megbújó Mariazell kegyszobrát, alatta a település búcsújáróhelyét ábrázolja a barokk bazilikával. A metszet nyomán számos változat készült, köztük színes nyomatok is, példányunk a metszet régebbi verziói közül való. Látképünk készültének évét a zarándokhely turisztikai kiépítettségének figyelembevételével az 1880-as évek elejére datáljuk. Aranyozott, enyhén sérült fakeretben, üveglap mögött. Jó állapotú nyomat.
11255.

12 000 HUF
31,83
34,29
XVIII. sz. Krisztus ábrázoló német nyelvű rézmetszetű szentkép, foltos, 12x7 cm
11256.

2 800 HUF
7,43
8,00
3 db XIX. századi szentkép, változó állapotban, 11,5x7,5 cm és 14x9 cm között
11257.

1 200 HUF
3,18
3,43
1836 Dorneck, Joseph (működött Bécsben, az 1820-1830-as években): A tótkisfalusi Mária-kegykép, a máriapócsi ikon másolata (Imago B. Mariae Virg. in Ecclesia Kisfalu prope Cassoviam, Comitatu Sáros, Dioecesi Cassovien). Rézmetszet, papír, jelzett a metszeten, 18x11 cm. [In: Jordánszky Elek: Magyar országban s az ahoz tartozó részekben lévő Bóldogságos Szűz Mária kegyelem képeinek rövid leírása. Pozsony, 1836.]
11258.

1836 Dorneck, Joseph (működött Bécsben, az 1820-1830-as években): A tótkisfalusi Mária-kegykép, a máriapócsi ikon másolata (Imago B. Mariae Virg. in Ecclesia Kisfalu prope Cassoviam, Comitatu Sáros, Dioecesi Cassovien). Rézmetszet, papír, jelzett a metszeten, 18x11 cm. [In: Jordánszky Elek: Magyar országban 's az ahoz tartozó részekben lévő Bóldogságos Szűz Mária kegyelem' képeinek rövid leírása. Pozsony, 1836.]

5 000 HUF
13,26
14,29
3 db XIX. századi rézmetszet (osztrák / német települések, várak), jelzettek a metszeten, részben kissé foltos lapok, 9x16 cm körüli méretben
11259.

1 800 HUF
4,77
5,14
cca 1890-1900 5 db nagyalakú rézmetszet (Ludwig von Hagn, Carl Spitzweg, Carl Rottmann, R. Henneberg német festők munkái után), jelzettek a metszeten, Druck & Verlag der Gesellschaft f. vervielf. Kunst in Wien, helyenként kisebb lapszéli foltokkal, lapméret: 29x38 cm
11260.

1 600 HUF
4,24
4,57
Forray Iván (1817-1852) utazó, felfedező élete, nagy méretű litográfia kőre metszette Heike József, Nyomt Rohn A. (Pest, 1858), 54x68 cm megjelent: Utazási Album Soborsini gróf Forray Iván eredeti rajzai és jegyzetei szerint. Olaszország. Malta, Egyptom. Kiadta gróf Forray Endréné Brunswik Julia grófnő. (Pest, 1859.) kisebb lapszéli beszakadásokkal
11261.

8 000 HUF
21,22
22,86
11262.

10 000 HUF
26,53
28,57
11263.

10 000 HUF
26,53
28,57
Nagy metszet tétel. Kb 50 db nagyrészt vallási témájú rézmetszet, litográfia, benne néhány művészeti témájú, néhány állatos cca 1700-1850
11264.

6 000 HUF
15,92
17,14
cca 1890 Hölgy elegáns ruhában, divatkép. Színezett rotációs fametszet, papír, jelzett a metszeten. Dekoratív, kissé sérült, üvegezett fakeretben. 27×19 cm
11265.

3 600 HUF
9,55
10,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF