12 000 HUF
31,09 EUR, 34,29 USD
[Látkép] A mariazelli bazilika és búcsújáróhely látképe a Szűzanyával és Jézussal. Litográfia (1880 körül). Mariazell, 1880 körül. [Thomas Schachner ny.] Tónusos kÅ‘nyomat, mérete: 500x380 mm. Nagy méretű litográfiánk Közép-Európa egyik legnagyobb katolikus búcsújáróhelyét, a Stájerország és Alsó-Ausztria határán, völgyek között megbújó Mariazell kegyszobrát, alatta a település búcsújáróhelyét ábrázolja a barokk bazilikával. A metszet nyomán számos változat készült, köztük szÃnes nyomatok is, példányunk a metszet régebbi verziói közül való. Látképünk készültének évét a zarándokhely turisztikai kiépÃtettségének figyelembevételével az 1880-as évek elejére datáljuk. Aranyozott, enyhén sérült fakeretben, üveglap mögött. Jó állapotú nyomat.