Historical documents, manuscripts

Number of items: 144

cca 1968-1977 A veréb is madár c. 1969-ben bemutatott magyar film (rendezte: Hintsch György, főszerepben: Kabos László) gyártási dokumentációja: egy nagyobb mappányi (össz. több, mint 150 db) irat, köztük egyformákkal, illetve egyedi példányokkal is. Rajtuk többek közt Hintsch György (1925-2005) rendező, Szenes Iván (1924-2010) forgatókönyvíró, Hildebrand István (1928-2022) operatőr, Dimény Tibor gyártásvezető, Aczél György és más ismert személyek aláírásaival. A dokumentumok között Kabos László üzemi baleseti jegyzőkönyve, bérmeghatározása (mint a film kettős főszereplője); a tervezett  szereplőgárda elfogadása; a teljes költségvetési tárgyalás jegyzőkönyve; a film legendás kocsija bérlésének körülményei; a stáblistával és egyéb technikai részletekkel kapcsolatos iratok. Vegyes állapotban. Érdekes, átnézésre érdemes anyag!
13885.

90 000 HUF
243,24
264,71
1970 XX. Kerületi Pártbizottsági kendő
13886.

2 000 HUF
1970 V. I. Lenin - 4 portré, mappa 3 db képpel (egy hiányzik), kissé sérült, 33,5x23,5 cm + Lenin életéről készített összeállítás, kézzel írt bejegyzésekkel és beragasztott kivágásokkal, füzetben
13887.

1 200 HUF
1971 Vörös Csepel vezesd a harcot bakelitlemez, rézrátétes fa dobozban.
13888.

1971 "Vörös Csepel vezesd a harcot" bakelitlemez, rézrátétes fa dobozban.

8 000 HUF
1971 Szentendre, emléklap alumínium fóliára nyomott grafikával és alkalmi bélyegzéssel, kis lapszéli gyűrődéssel, apró foltokkal, teljes méret: 21x15 cm
13889.

1 600 HUF
13890.

2 200 HUF
5,95
6,47
1974 ,,Korszerű gépesített tógazdasági modell vázlatterve, a VIZITERV által az Országos Halászati Tanács részére készített tervdokumentáció, helyszín- és részletrajzokkal, eredeti mappában
13891.

1974 ,,Korszerű gépesített tógazdasági modell vázlatterve", a VIZITERV által az Országos Halászati Tanács részére készített tervdokumentáció, helyszín- és részletrajzokkal, eredeti mappában

4 000 HUF
1974 Miskolc, Sallós Gábor (1924-2011) Jászai Mari-díjas színész, rendező, a Miskolci Nemzeti Színház igazgatójának gépelt levele Várday Zoltán (1947-2023) színész részére, Sallós Gábor autográf aláírásával, borítékkal
13892.

1 600 HUF
13893.

3 200 HUF
8,65
9,41
1977 Kovács Margit (1902-1977) Kossuth-díjas keramikus saját kézzel írt levele, Édes Baba! megszólítással, 1,5 beírt oldal.
13894.

1977 Kovács Margit (1902-1977) Kossuth-díjas keramikus saját kézzel írt levele, "Édes Baba!" megszólítással, 1,5 beírt oldal.

4 000 HUF
cca 1978-1979 A Rosszemberek c. 1979-ben bemutatott magyar western film (rendezte: Szomjas György) gyártási dokumentációja: egy nagy mappányi vegyes irat, rajtuk Szomjas György (1940-2021) rendező, Dimény Tibor gyártásvezető, és más ismert személyek aláírásaival. Tartalmas, átnézendő anyag, érdekes dokumentumokkal.
13895.

28 000 HUF
75,68
82,35
1979 Halasi Imre (1951- ) Jászai Mari-díjas rendező, színházigazgató autográf aláírása és gratuláló sorai Várday Zoltán (1947-2023) színész részére, borítékkal
13896.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF