Judaica

Number of items: 24

1941 A Zsidó Gimnázium Barátainak Egyesületének egyoldalas reklámanyaga
17343.

2 000 HUF
Judaika fotóalbum, aranyozott bőr kötés, réz dombor betéttel 22x27 cm
17344.

4 000 HUF
Dávid-csillag, fém, d: 7,5 cm
17345.

Dávid-csillag, fém, d: 7,5 cm

2 000 HUF
cca 1920 Tóraolvasóm tanulmányozó egyesület meghívó levelezőlapja, héber nyelven 7x9 cm
17346.

4 000 HUF
cca 1946-1948 Jizkor-ima, a Keren Kajemeth Leisrael (Zsidó Nemzeti Alap; a XX. sz. elején létrejött, földek felvásárlásával, faültetéssel a zsidó állam megteremtéséért dolgozó szervezet) adománygyűjtő lapjai, 18 db
17347.

1 600 HUF
1888 Pest, Chevra-Kadisa egyleti taggá való felvételről szóló háromnyelvű oklevél Werber Bernát részére, kis szakadással, felcsavarva
17348.

80 000 HUF
216,22
235,29
1945 Sopron, DEGOB - Magyarországi Zsidók Deportáltakat Gondozó Országos Bizottsága orosz-magyar nyelvű igazolvány
17349.

12 000 HUF
32,43
35,29
Régi tálesz/tálit imasál, sérülésekkel, 28x169 cm. + Mákzór imádságos könyv az év minden ünnepnapjára. Benne vagyon minden imádság és áhitatos elmélkedés, melyeket a zsinagóga számára elfogadtak. I. köt.: Ros-hassonó-ünnep első napjára. Magyarra ford.: Schön József. Bécs, 1902, Schlesinger Jos, 2+256+16 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a könyvtest elvált a borítótól, lapok sarkain hajtásnyomokkal.
17350.

15 000 HUF
40,54
44,12
cca 1860 Komotau főrabbi vizitkártya méretű képe Harald Sandermann műhelyéből / Chomutow photo of the head-rabbi
17351.

8 000 HUF
1940-1945 Löw Ferenc munkaszolgálatos (pl.: 105. VÉP század, II/4 mkszd 1. szakasz, m. kir. 222/4. 1 szk.) által vagy neki írt levelezések, tábori levelezőlapok, összesen 69 db. Az egyik utolsón lapon Deportáltak győri bizottsága bélyegzéssel. Benne: Szülei ügyében hozzánk intézet érdeklődésére, sajnálatunkra kell közölni, hogy mióta Szüleit a gettóval elvitték, azóta sajnos semmi hírt róluk nem hallotunk. (1945. jun. 29.) Saját névjegykártájával, hajtott.
17352.

1940-1945 Löw Ferenc munkaszolgálatos (pl.: 105. VÉP század, II/4 mkszd 1. szakasz, m. kir. 222/4. 1 szk.) által vagy neki írt levelezések, tábori levelezőlapok, összesen 69 db. Az egyik utolsón lapon "Deportáltak győri bizottsága" bélyegzéssel. Benne: Szülei ügyében hozzánk intézet érdeklődésére, sajnálatunkra kell közölni, hogy mióta Szüleit a gettóval elvitték, azóta sajnos semmi hírt róluk nem hallotunk." (1945. jun. 29.) Saját névjegykártájával, hajtott.

100 000 HUF
270,27
294,12
1990 Az Új élet c. lap egy száma
17353.

800 HUF
1940 M. Kir. 207/3. KLGS Munkás Század pecsétjével ellátott tábori postai levelezőlapok Kohn Sándornénak címezve, 22 db + 1 db boríték
17354.

32 000 HUF
86,49
94,12

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 468
Viewing: 17-20 June
Item pickup from 24 June
Deadline for payment: 5 July
Pay-off from 10 July

  Events