Maps

Number of items: 62

Hölzels Handkarte von Wet Russland. 60x60 cm cca 1916
17622.

Hölzel's Handkarte von Wet Russland. 60x60 cm cca 1916

2 000 HUF
1936 A Belini olimpia térképe többnyelvű kiadás. / Map of the Berlin Olympic games.
17623.

8 500 HUF
22,97
1933 Londoni metrótérkép, összehajtható 22x15 cm + / 1933 London subway map, folding 22x15 cm
17624.

4 000 HUF
11
A Duna a Vaskaputól a Fekete-tengerig. (Kézzel színezett hajózási térkép, 1920-as évek) Kiadási hely nélkül, 1920-as évek. Egyetlen, hajtogatott kőnyomat, a horizontális térképlap szélessége: 210 mm, hossza: 3965 mm, méretaránya: 1: 200000. Az Al-Duna kézzel színezett térképén - mely a folyamnak a Vaskaputól a Fekete-tengerig terjedő szakaszát ábrázolja - valamennyi településnév román nyelvű, beleértve a folyó bulgáriai oldalán található bolgár településeket is. Hajózási térképünk feltünteti a holtágakat, a kisebb-nagyobb Duna menti tavakat, és menetében, hajtogatásában a Duna szűkebb, pár tíz kilométeres környezetét ábrázolja a folyó mentén, így a hajtogatott térképlapok maguk is egy kanyargó vonalat alkotnak. A térkép hátoldalán régi tulajdonosi bejegyzés. A térképlapok hiánytalanok, a térkép-leporelló utolsó, a Duna-deltát ábrázoló szakasza elvált a térkép főbb részétől. Poss.: Győry Lajos hajóskapitány. Jó állapotú térképlap, korabeli egészvászon kötésben (Érczhegyi Géza, Budapest).
17625.

8 000 HUF
16
cca 1930 Barthos - Kurucz: Történelmi atlasz polgári iskolák számára. Bp., M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet, 30 p. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval
17626.

1 600 HUF
cca 1890-1900 2 db térkép a Pallas Nagy Lexikonából: Szerbia, Novibazár és Montenegro + A Balkán-félsziget néprajzi térképe, Bp., Posner Károly Lajos és fia, 24x29,5 cm és 24x14,5 cm
17627.

1 400 HUF
Borsod, Gömör és Kishont, Heves, Nógrád és Hont vármegye térképe, 1:800 000, 24,5×29 cm
17628.

1 000 HUF
1957-1967 Szovjet kiadású térképek: Moszkva, Leningrád, Dánia, Magyarország, Ausztria (5 db) + 1993 Ukrajna térképe; orosz ill. ukrán nyelven, változó méretben és állapotban
17629.

1 600 HUF
A Balatonfelvidék 3D-s domborzati térképe, MAHART - MH Tóth Ágoston Térképészeti Intézet, sérült, 23x32 cm
17630.

2 400 HUF
1927 Felsőgalla és környékének térképe, 1 : 25.000, M. Kir. Állami Térképészet, kisebb lapszéli szakadással, 64x85 cm
17631.

1 600 HUF
Szepes vármegye térképe, kézzel rajzolt térkép a községek részletes felsorolásával, jó állapotban, 49,5x55,5 cm
17632.

3 000 HUF
cca 1941 Európa térképe, szerk.: Dr. Koch Ferenc, 1 : 6.750.000, Bp., Közlekedési Nyomda, kis sérülésekkel, 89x69 cm
17633.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 468
Viewing: 17-20 June
Item pickup from 24 June
Deadline for payment: 5 July
Pay-off from 10 July

  Events