Tétel

Catalogue number:

17527.
468. Closed Online auction
Military

24 000 HUF
62,18 EUR, 68,57 USD

Description:

cca 1944 II. világháborús fotóalbum, a Magyarország és a tengelyhatalmak által megszállt szerb területeket (Belgrád és környéke) ért háborús pusztítást dokumentáló képekkel (feltehetőleg az 1944. áprilisi szövetséges bombázást követően készültek): Belgrád főpályaudvar, a zsidónegyed romos épületei, a magyar követség épülete (amely sértetlen maradt), romeltakarítási munkát végző szerb hadifoglyok, a felrobbantott Újvidék-Pétervárad híd roncsai, stb. Összesen 44 db nagyméretű (23,5x17,5 cm), az albumlapokra beragasztott, fekete-fehér fotóval, a képek alatt részletes feliratozással. Korabeli, fekete vászonborítású albumban, hullámos lapokkal, egy-két fotó sérült, néhány lapról a kép hiányzik. 25x31 cm. Értékes kordokumentum!

Share:

Photo of the item taken by : tg