Printed Materials

Number of items: 327

18042.

3 000 HUF
7,96
8,57
1915 Falinaptár az 1915-iki évre, hajtott, 33×25 cm
18043.

2 400 HUF
6,37
6,86
cca 1916 18 db Képes Krónika c. újság vegyes állapotban sok illusztrációval III. IV: évfolyam
18044.

2 200 HUF
5,84
6,29
Friml Aladár: Magyar középiskola. A katholikus középiskolai tanáregyesület folyóirata. IX. évfolyam, Bp., 1916. Stephaneum. 348p. Félvászon kötésben, foltos lapokkal.
18045.

1 800 HUF
4,77
5,14
1916 Az Igaz szó c. keresztény szocialista politikai lap XIII. évfolyama bekötve. Benne Ferenc József gyászhírével. Jó állapotban
18046.

6 000 HUF
15,92
17,14
18047.

40 000 HUF
106,10
114,29
1918-1919 Vegyes, 1918-as és 1919-es újsággyűjtemény tétel:   1918 Pesti Hírlap számai: 1918. nov., 21-. dec.31., 273-279, 281, 284-285, 291-302, 304-306 számok, összesen 25 db.;   1918-1919 Az Erő. II. évf. 4-5. szám. 1918-1919. jan. Főszerk.: Ravasz Árpád. Szerk.: Deme László, 65-88 p.;  1919 Világszabadság. 1919. aug. 3., XVII. évf. 109. szám, 6 p. ;   1919 Az Est. Politikai napilap. X. évf. 105. sz. 1919. máj. 6., hiányos, 1-2 p.;   1919 Az Érdekes Ujság. 1919. VII. évf. 13. sz. [1919. ápril. 3.], rossz állapotban, 30 p.;   1919 Hivatalos Közlöny. 108. szám, 1919. aug. 2., 1 sztl. lev.;   1919. Tanácsköztársaság. 2., 94., 106. számok, 1919. március 27., jul. 17., 31., 3 p.; 2 p.; 3 p.;   Összesem 33 db újság. Változó állapotban, közte sok a gerincén javított, közte több sérült, és hiányos is.   Benne izgalmas, korabeli hírekkel.
18048.

10 000 HUF
26,53
28,57
1918-1919 Vegyes propaganda kiadvány gyűjtemény, főleg a Tanácsköztársaság idejéből, röplapok és nyomtatványok, 22 db:   Mi a tanácsköztársaság? Kommunista Könyvtár, Bp., Kommunisták Magyarországi Pártja, 2. kiadás, 8 p.;  Kun Béla: Ki fizet a háborúért? Kommunista Könyvtár. Bp., 1919, Kommunisták Magyarországi Pártja, az utolsó lap leszakadt, 8 p.;  A kommunista rend jólétének alapelvei. Bp., 1919, Közoktatásügyi Népbiztosság, 14+2 p.;   Sztrokay Kálmán: Nincsenek csodák. Mi a csoda? Bp., 1919, Közoktatásügyi Népbiztosság, 16 p.;   Lengyel József: Általános munkakényszer és proletár fegyelem. Bp., 1919, Közoktatásügyi Népbiztosság, 14+2 p.;   Kemény György: A forradalmi kormányzótanács rendeletei. Bp., 1919, Közoktatásügyi Népbiztosság, 11+1 p.;   Le az álárccal. Egy nemzetközi rabló és betörő társaság kalandjai Bécsben. Bp., 1919, Közoktatásügyi Népbiztosság, 23+1 p.;   Rudas Zoltán: A demokrácia problémája. Bp., 1919, Közoktatásügyi Népbiztosság, 8 p.;   Proletárok dolgozzunk! Magunknak dolgozunk! Bp., 1919, Közoktatásügyi Népbiztosság, 8 p.;   Philip Price: Az entente oroszországi aknamunkája. Hogyan akarta megfojtani az angol kormány az orosz forradalmat? Ford.: Bodó Pál. Bp., 1919, Közoktatásügyi Népbiztosság, 8 p.;   Hol és hogyan szavazzunk? Részletes tájékoztató a nemzetgyűlési választások helyéről, a szavazások idejéről és módjáról a fővárosban. Összeáll.: Doby Andor. Bp., 1919, Globus-ny., 4 sztl. lev.;   1918 Varga Jenő: A háboru és a béke gazdasági kérdései előadásának röplapja, 1 sztl. lev.;  Osztályparlament-tanácsalkotmány. Proletár testvérek! Bp., Posner-ny., röplap, 1 sztl. lev.;   Munkások! Elvtársak! A Szociáldemokrata Párt háború befejezését szorgalmazó röplapja, Bp., Világosság, javított, 1 sztl. lev.;   Mit jelent az állami közoktatás? Proletártestvérek!, Közoktatásügyi Népbiztosság, 1 sztl. lev;   Ki a frontra! Be a Vörös Hadseregbe!, röplap, 1 sztl. lev.;   Változó állapotban. Közte szakadt, sérült is.   Ifjumunkások! Ifjumunkásnők! Eltársak! Az uj társadalom minden munkásának tudnia kell, hogy a szocializmus egyik legangyobb célja: az igazi nemzetköziség... Közoktatásügyi Népbiztosság röplapja, 1 sztl. lev.;   Ifjumunkások! Válasszatok pályát!, röplap, 1 sztl. lev.;   Parasztasszonyok! Proletárok! A város, a falu, a puszta, a tanya ásóval, kapával..., röplap, 4 p.;   Proletár asszonyok! Szocialista anyák! Vörös hadseregünk tündöklő győzelmet aratott... (Bp.), 1919, Légrády-ny., röplap, 4 p.;  Proletár, aki lihegve kerested a munkát, mert a munka kenyér, hatalom, élet és szépség... röplap, 1 sztl. lev.;
18049.

36 000 HUF
95,49
102,86
1919 Dunántúli: Károlyi Mihály és Kun (Kohn) Béla nemzetpusztítása. 1919. október. Sopron, Rábaközi-ny, kis sérülésekkel, hajtott, 4 p. Károlyi, Kun Béla, és kommunista ellenes 4 oldalas propaganda nyomtatvány, 41x29 cm
18050.

4 000 HUF
10,61
11,43
15
18051.

3 000 HUF
7,96
8,57
1919 A Szakszervezet. I. évf. 5. szám (!), 1919. júl. 10. sz. Az Ipari és Közlekedési Tisztviselők Országos Szövetségének hivatalos lapja. Szerk.: Selymes Emil. Bp., Világosság, javított, szakadt, 4 p. Ritka!
18052.

2 000 HUF
5,31
5,71
cca 1920-1940 3 db háború előtti turisztikai katalógus, benne IBUSZ útitervek c. kiadvány
18053.

1 600 HUF
4,24
4,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF