https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Architecture, Art

Number of items: 329

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Fábián László, et alii: Lantos Ferenc. Szerk.: Pinczehelyi Sándor. Pécs, 2006., Alexandra. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Ritka!
19740.

Fábián László, et alii: Lantos Ferenc. Szerk.: Pinczehelyi Sándor. Pécs, 2006., Alexandra. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Ritka!

 
The item is not available
Starting price:
9 000 HUF
24,32
EUR
,
26,47
USD
Number of bids:
0
Szász Endre: Szász-Ország DEDIKÁLT példány. Bp., 2000, Amistar. (Wellprint ny.). 149,[2] p. Egészoldalas és szövegközti, nagyrészt színes illusztrációkkal. A címlapon Szász E. dedikációjával . Kiadói papírkötésben, eredeti, színes védőborítóval. 32,5 cm. Szép állapotban.
19741.

Szász Endre: Szász-Ország DEDIKÁLT példány. Bp., 2000, Amistar. (Wellprint ny.). 149,[2] p. Egészoldalas és szövegközti, nagyrészt színes illusztrációkkal. A címlapon Szász E. dedikációjával . Kiadói papírkötésben, eredeti, színes védőborítóval. 32,5 cm. Szép állapotban.

 
Sold
Starting price:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Number of bids:
1
Szakács Margit: Fényképészek és fényképészműtermek Magyarországon (1840-1945). Bp, 1997, Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói papírkötésben.
19742.

Szakács Margit: Fényképészek és fényképészműtermek Magyarországon (1840-1945). Bp, 1997, Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói papírkötésben.

 
The item is not available
Starting price:
10 000 HUF
27,03
EUR
,
29,41
USD
Number of bids:
0
Bortnyik Sándor kiállítása. A kiállítást rendezte és a katalógust összeállította: N. Pénzes Éva, Pogány Ö Gábor. Bp., 1969, Magyar Nemzeti Galéria. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel, Bortnyik Sándor (1893-1976) festőművész, grafikus műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban
19743.

Bortnyik Sándor kiállítása. A kiállítást rendezte és a katalógust összeállította: N. Pénzes Éva, Pogány Ö Gábor. Bp., 1969, Magyar Nemzeti Galéria. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel, Bortnyik Sándor (1893-1976) festőművész, grafikus műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Number of bids:
0
Az R kiállítás katalógusa, Műegyetem R épület, 1970 december. H.n, é.n., k.n. Többek közt Csáji Attila, Korniss Dezső, Lakner László, Lantos Ferenc, Jovánovics György, Méhes László, Tót Endre, Haraszty István műveivel illusztrált kihajtható kiállítási katalógus, Beke László magyar és angol nyelvű bevezetőjével. A magyar neoavantgárd művészet egyik legszélesebb körű, legendás tárlata. Borítóján utólagos filctollas Műegyetem, R épület, 1970 felirattal. Rendkívül ritka kiadvány!
19744.

Az "R" kiállítás katalógusa, Műegyetem R épület, 1970 december. H.n, é.n., k.n. Többek közt Csáji Attila, Korniss Dezső, Lakner László, Lantos Ferenc, Jovánovics György, Méhes László, Tót Endre, Haraszty István műveivel illusztrált kihajtható kiállítási katalógus, Beke László magyar és angol nyelvű bevezetőjével. A magyar neoavantgárd művészet egyik legszélesebb körű, legendás tárlata. Borítóján utólagos filctollas "Műegyetem, R épület, 1970" felirattal. Rendkívül ritka kiadvány!

 
Sold
Starting price:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Number of bids:
1
Maria Piatto et alii: Michelangelo freskói. Az újjászületett Sixtus-kápolna. Bp., 1992, Corvina. Számozott példány (672/1000). Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papírvédőborítóval, kiadói gerincén kissé sérült vászon és műbőr dísztokban.
19745.

Maria Piatto et alii: Michelangelo freskói. Az újjászületett Sixtus-kápolna. Bp., 1992, Corvina. Számozott példány (672/1000). Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papírvédőborítóval, kiadói gerincén kissé sérült vászon és műbőr dísztokban.

 
The item is not available
Starting price:
9 000 HUF
24,32
EUR
,
26,47
USD
Number of bids:
0
Kieselbach gyűjtemény. Magyar festészet. 1900-1945. A képeket vál. szerk., és a szöveget írta: Szabadi Judit. Bp., 1996., Kieselbach Tamás. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Vaszary János, Mednyánszky László, Ziffer Sándor, Tihanyi Lajos, Berény Róbert, Galimberti Sándor, Dénes Valéria, Perlrott-Csaba Vilmos, Kádár Béla, Scheiber Hugó, Vajda Lajos műveinek reprodukcióival. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19746.

Kieselbach gyűjtemény. Magyar festészet. 1900-1945. A képeket vál. szerk., és a szöveget írta: Szabadi Judit. Bp., 1996., Kieselbach Tamás. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Vaszary János, Mednyánszky László, Ziffer Sándor, Tihanyi Lajos, Berény Róbert, Galimberti Sándor, Dénes Valéria, Perlrott-Csaba Vilmos, Kádár Béla, Scheiber Hugó, Vajda Lajos műveinek reprodukcióival. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.

 
The item is not available
Starting price:
9 000 HUF
24,32
EUR
,
26,47
USD
Number of bids:
0
1958 Műterem művészeti folyóirat teljes első évfolyama egybekötve: I. évf. 1-12. sz., 1958. január-december. Szerk.: Aradi Nóra, Bortnyik Sándor, Domanovszky György, Farkas Zoltán, Murányi-Kovács Endre, Pogány Ö. Gábor. Bp., 1958, Lapkiadó Vállalat (Kossuth Nyomda). Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
19747.

1958 Műterem művészeti folyóirat teljes első évfolyama egybekötve: I. évf. 1-12. sz., 1958. január-december. Szerk.: Aradi Nóra, Bortnyik Sándor, Domanovszky György, Farkas Zoltán, Murányi-Kovács Endre, Pogány Ö. Gábor. Bp., 1958, Lapkiadó Vállalat (Kossuth Nyomda). Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
11 000 HUF
29,73
EUR
,
32,35
USD
Number of bids:
0
Magyar művészet I-IV. köt.  I. köt.: Kopp Jenő: Uj magyar festészet. Bp., [1948.], Officina, 36 p. 13. oldaltól színes képanyaggal illusztrált. Közte: Markó Károly, Barabás Miklós, Lotz Károly, Benczur Gyula, Munkácsi Mihály, Paál László, Mednyánszky László, Szinyei-Merse Pál, Ferenczy Károly, Csók István, Rippl-Rónai József, Gulácsy Lajos, Berény Róbert, Szőnyi István, Czóbel Béla, Derkovits Gyula, Márffy Ödön, és mások képeivel.;   II. köt.: Kampis Antal: Régi magyar szobrászat. Bp., (1948.), Officina, 19+5 p.+32 (fekete-fehér képtáblák) t.;   III. köt.: Genthon István: Középkori magyar festészet. Bp., (1948.), Officina, 13+2 p. + +32 (fekete-fehér képtáblák) t.;   IV. köt.: Vargha Balázs: Új magyar szobrászat. Bp., (1948.), Officina, 15+1 p. + +32 (fekete-fehér képtáblák) t.;   Kiadói kartonált papírkötések, kissé kopott, kissé foltos borítókkal, javított gerincekkel.   + Pogány Ö. Gábor: A magyar festészet forradalmárai. Ars Mundi X. Bp., [1947], Officina, 192 p. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kopott borítóval, sérült, hiányos, javított papírborítóval.
19748.

Magyar művészet I-IV. köt. I. köt.: Kopp Jenő: Uj magyar festészet. Bp., [1948.], Officina, 36 p. 13. oldaltól színes képanyaggal illusztrált. Közte: Markó Károly, Barabás Miklós, Lotz Károly, Benczur Gyula, Munkácsi Mihály, Paál László, Mednyánszky László, Szinyei-Merse Pál, Ferenczy Károly, Csók István, Rippl-Rónai József, Gulácsy Lajos, Berény Róbert, Szőnyi István, Czóbel Béla, Derkovits Gyula, Márffy Ödön, és mások képeivel.; II. köt.: Kampis Antal: Régi magyar szobrászat. Bp., (1948.), Officina, 19+5 p.+32 (fekete-fehér képtáblák) t.; III. köt.: Genthon István: Középkori magyar festészet. Bp., (1948.), Officina, 13+2 p. + +32 (fekete-fehér képtáblák) t.; IV. köt.: Vargha Balázs: Új magyar szobrászat. Bp., (1948.), Officina, 15+1 p. + +32 (fekete-fehér képtáblák) t.; Kiadói kartonált papírkötések, kissé kopott, kissé foltos borítókkal, javított gerincekkel. + Pogány Ö. Gábor: A magyar festészet forradalmárai. Ars Mundi X. Bp., [1947], Officina, 192 p. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kopott borítóval, sérült, hiányos, javított papírborítóval.

 
The item is not available
Starting price:
7 000 HUF
18,92
EUR
,
20,59
USD
Number of bids:
0
Hegedűs 2 László. Esterházy Péter bevezetőjével. (Dedikált!) Bp., 2007, Magyar Fotográfiai Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. Hegedűs 2 László (1950- ) fotóművész által dedikált példány.
19749.

Hegedűs 2 László. Esterházy Péter bevezetőjével. (Dedikált!) Bp., 2007, Magyar Fotográfiai Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. Hegedűs 2 László (1950- ) fotóművész által dedikált példány.

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Number of bids:
0
Jeremy Howard: Art Nouveau, International and national styles in Europe. Manchester, 1996, Manchester University Press, kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, angol nyelven. Gazdagon illusztrált kiadvány az art nouveau stílusról.
19750.

Jeremy Howard: Art Nouveau, International and national styles in Europe. Manchester, 1996, Manchester University Press, kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, angol nyelven. Gazdagon illusztrált kiadvány az art nouveau stílusról.

 
Sold
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
1
The M.I. Hummel Album. 1994, Galahad Books, kartonált papírkötés, papír védőborítóval, angol nyelven. A Hummel figurák átfogó katalógusa, rendkívül gazdag színes képanyaggal illusztrált.
19751.

The M.I. Hummel Album. 1994, Galahad Books, kartonált papírkötés, papír védőborítóval, angol nyelven. A Hummel figurák átfogó katalógusa, rendkívül gazdag színes képanyaggal illusztrált.

 
Sold
Starting price:
5 500 HUF
14,86
EUR
,
16,18
USD
Number of bids:
1

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

News

Auction 468
Viewing: 17-20 June
Item pickup from 24 June
Deadline for payment: 5 July
Pay-off from 10 July

  Events

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment