Books: Architecture, Art

Number of items: 329

Molnar, Anton [Molnár Antal]: Anton Molnar Gefrodinspex Collector. (Molnár Antal festőművész képzőművészeti albuma.) [Dedikált.] [Tokió] Tokyo, 2007. Prova Publishing (Hang Tai Printing Company Ltd., Hong Kong). 199 + [7] p. Folio. Egyetlen kiadás. Rajzos dedikáció: ,,Ágnesnek sok-sok szeretettel! Budapest, 2011 május 15. Anton Molnar. Anton Molnar (sz. 1957) Párizsban élő magyar festőművész, főiskolai tanár, legsikeresebb külföldi képzőművészeink egyike. Sajátos montázstechnikájú, a németalföldi festészetből és az op-artból egyaránt merítő művészete méltósággal ünnepli az életörömöt, a női testet és az ezredforduló sajátos tárgyi világát. A döntően angol nyelven feliratozott képzőművészeti album végén a képzőművész jelentősebb tárgyainak jegyzéke, illetve az albumban felhasznált festmények listája. Anton Molnár gyakran jár hazájában is, a kötetben elhelyezett színes képeslap, egy budapesti Molnár-tárlat aprónyomtatványa arra utal, hogy a dedikáció a művész 2011. április 17. és 2011. május 15-e között megtartott budapesti tárlata alkalmából született. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Hibátlan, olvasatlan példány, illetve tökéletes állapotú lap.
19752.

Molnar, Anton [Molnár Antal]: Anton Molnar Gefrodinspex Collector. (Molnár Antal festőművész képzőművészeti albuma.) [Dedikált.] [Tokió] Tokyo, 2007. Prova Publishing (Hang Tai Printing Company Ltd., Hong Kong). 199 + [7] p. Folio. Egyetlen kiadás. Rajzos dedikáció: ,,Ágnesnek sok-sok szeretettel! Budapest, 2011 május 15. Anton Molnar". Anton Molnar (sz. 1957) Párizsban élő magyar festőművész, főiskolai tanár, legsikeresebb külföldi képzőművészeink egyike. Sajátos montázstechnikájú, a németalföldi festészetből és az op-artból egyaránt merítő művészete méltósággal ünnepli az életörömöt, a női testet és az ezredforduló sajátos tárgyi világát. A döntően angol nyelven feliratozott képzőművészeti album végén a képzőművész jelentősebb tárgyainak jegyzéke, illetve az albumban felhasznált festmények listája. Anton Molnár gyakran jár hazájában is, a kötetben elhelyezett színes képeslap, egy budapesti Molnár-tárlat aprónyomtatványa arra utal, hogy a dedikáció a művész 2011. április 17. és 2011. május 15-e között megtartott budapesti tárlata alkalmából született. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Hibátlan, olvasatlan példány, illetve tökéletes állapotú lap.

6 000 HUF
19753.

8 000 HUF
19754.

4 400 HUF
11,89
12,94
Lestyán Ferenc: Megszentelt kövek. I-II. köt. A középkori Erdélyi Püspökség templomai. 1100 templomképpel. Kolozsvár, 1996, Gloria Kiadó. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a borító kisebb szakadásaitól, kisebb kopásnyomaitól eltekintve jó állapotban.
19755.

8 000 HUF
19756.

8 000 HUF
Mueller, Otto:  Zigeuner Mappe. (Bevezető tanulmány: Walther Scheidig.) [Drezda] Dresden, (1958). Verlag der Kunst (VEB Officin Andersen Nexö, Leipzig - VEB Ratsdruckerei, Dresden). 7 + [1] p. + 9 színes kőnyomat (ebből egy a mappa első borítóján).Folio.  A nyomatok mérete 700x500 mm, a mappán elhelyezett nyomat mérete: 535x430 mm. Otto Mueller (1874-1930) németországi cigány festőművész, művészete a német expresszionista művészcsoport, a Die Brücke törekvéseihez állnak közel. Kilenc színes kőnyomatból álló gyűjteményünk darabjai a művész 1927. évi magyarországi, Szolnok körüli utazásának emlékei, egyben a közép-európai vándor cigány népéletből vett erős, expresszionista benyomások. A gyűjtemény darabjai: Hüftbild einer Zigeunerin im Profil nach rechts (a mappa első borítóján) - Zigeunerfamilie: Mann, Frau und zwei Kinder mit einer Ziege im Freien - Zigeunerfamilie: Mann, Frau mit Säugling und Kind am Planwagen. - Zigeunerin mit zwei kleinen Kindern am Planwagen - Zigeunerin mit Kind vor dem Rad des Wagens (Zigeunermadonna) - Zigeunerhütten mit zwei Kindern vor der Tür - Stehende Zigeurerin mit Kind auf dem Arm vor einer Hütte - Zwei halbwüchsige Zigeunermädchen in der Hütte am Tisch - Zigeunerfrau und halbwüchsiges Mädchen im Hüftbild. A nyomatok hátoldalán sorszámozás, a mindegyiket hártyapapír védi. Tökéletes állapotú lapok, színes litográfiával illusztrált, enyhén sérült kiadói mappában. Jó példány.
19757.

8 000 HUF
19758.

5 000 HUF
Judith Carmel-Arthur: Bauhaus. 2000, Carlton Books, kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval, angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált kiadvány a Bauhaus stílusról.
19759.

5 000 HUF
Kozma Lajos: - - szignetkönyve. Kner Imre előszavával. Gyoma, 1925, Kner Izidor, XVIII p.+ 1 sztl. lev.+ 50 t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, minimálisan foltos borítóval, belül a lapok jó állapotban, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel. Megjelent 400 példányban.
19760.

6 000 HUF
26
100+1 éves a magyar plakát. A magyar plakátművészet története 1885-1986. Bp., 1986, Műcsarnok. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19761.

6 000 HUF
Brassai (Halász Gyula): The Secret Paris of the 30s. Translated from the French by Richard Miller. New York, 1976, Pantheon Books. Fekete-fehér fotókkal, Brassai (eredeti nevén Halász Gyula) fotóművész felvételeivel. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
19762.

Brassai (Halász Gyula): The Secret Paris of the 30's. Translated from the French by Richard Miller. New York, 1976, Pantheon Books. Fekete-fehér fotókkal, Brassai (eredeti nevén Halász Gyula) fotóművész felvételeivel. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.

6 000 HUF
Gustav Uhl: Unterrichtsbriefe für Buchhändler I-II. Bände. I. Band: Der prakitsche Sortimenter. II. Band: Der praktische Verleger. Leipzig,én.,Gustav Uhl. Német nyelven. A II. kötetben gazdag képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítókkal.
19763.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 468
Viewing: 17-20 June
Item pickup from 24 June
Deadline for payment: 5 July
Pay-off from 10 July

  Events