Tétel

8 000 HUF
21,22 EUR, 22,86 USD

Description:

Brenner, Anita: Idols Behind Altars. New York, 1929. Payson & Clarke Ltd. (Printed by J. J. Little and Ives Company). 1 t. (címkép) + 359 + [1] p. + 54 t. Első kiadás. Anita Brenner (1905-1974) lettországi bevándorlóktól származó mexikói antropológus, újságíró, munkássága java Mexikó társadalomtörténetével, kultúrájával és művészetével foglalkozik. 1929. évi kötetében, első önálló könyvében, illetve élete fő művében a gyarmati spanyol hatások által nagyrészt elfedett, önálló életre kelt mexikói művészet társadalomtörténetét nyomozza, az azték hagyományoktól a konkvisztárodok korán át, a gyarmati időktől egészen a mexikói forradalmak és polgárháborúk (1910-1920) utáni időszakig. Anita Brenner monográfiája élő hagyományként mutatja be az azték és gyarmati örökség sajátos keveredését a Mexikóban különösen erős munkásmozgalmi kultúrformákkal. Kötete legerőteljesebb része a kortárs mexikói avantgárd képzőművészet bemutatása, melynek latinosan kozmopolita köreiben a szerző maga is forgott. A mexikói kultúrtörténet megkerülhetetlen kötete, oldalszámozáson belül számos szövegközti illusztrációval díszítve. Feliratozott, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk