1908 A Kert. A kertészet összes ágait magába foglaló szaklap. Szerk. és kiadja: Mauthner Ödön. XIV. évf. I. félév. Bp., 1908, Wodianer F. és Fiai-ny., VIII+499+(1) p.+ 7 (színes) t. Szövegközti fekete-fehér képekkel, színes műmellékletekkel. Sérült egészvászon-kötésben, viseltes borítóval, foltos lapokkal, helyenként ceruzás ill. tollas aláhúzásokkal, bejegyzésekkel.
100 rögtönzött étel - 100 francia tojás étel - 100 sütemény, torta és dessert. (Francia konyha: Ebéd 20 perc alatt.) [Három kötetben.] (Budapest, 1931-1932). Cserépfalvi Könyvkiadó (Pollák Leopold ny.) VII + [8]-91 + [3] p.; VI + [7]-91 + [1] p.; VII + [8]-94 + [2] p. A Cserépfalvi Könyvkiadó a gyorsan elkészíthető, mégis elegáns receptek honi kínálatának bővítése érdekében a párizsi Flammarion Ki...
Bohus Gábor - Kalmár Zoltán - Ubrizsy Gábor: Magyarország kalaposgombáinak meghatározó kézikönyve. Bp., 1951, Akadémiai, 512 p.+29 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
Galambos Gáspár: A Budakeszi Arborétum tervezése és leírása. Budakeszi, (1972), Telki Állami Erdő- és Vadgazdaság. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, a borítón tulajdonosi névbejegyzéssel. Megjelent 1024 példányban.
Forgács Attila: Az evés lélektana. Pszi-Könyvek. Bp., 2004, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés. A kiadó leírásából: "Mi történt az utóbbi 25 évben? Megduplázódott az elhízottak aránya. Pedig soha korábban nem tapasztalt fogyókúrahullám söpört végig a világon. A fogyás szándéka még érthető is a tömeges elhízás esetén, na de miért hízunk, a fogyókúrák dacára? A tudatos fogyási szándék ellen - jóval...
cca 1936-1937 A Kertészet és a Növényvédelem folyóiratok egy-egy évfolyama egybekötve (össz. 24 szám). Szerk.: Dr. Kerekes Lajos. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Félvászon-kötésben, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
1932-1934 A Kertészet és a Növényvédelem folyóiratok egy-egy évfolyama egybekötve (össz. 24 szám). Szerk.: Dr. Kerekes Lajos. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Félvászon-kötésben, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, egy lapon hiánnyal.