Books: History

Number of items: 311

Forradalom és megtorlás Szarvason 1956-1963. Szerk.: Dr. Kutas Ferenc et al. A Szarvasi Krónika Kiskönyvtára 13. Szarvas, 2006, Szarvasi Krónika Alapítvány Kuratóriuma. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban.
19413.

2 000 HUF
5,31
5,71
19414.

1 600 HUF
4,24
4,57
Benke József: Az arabok története. Bp., 1987, Kossuth. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
19415.

2 800 HUF
7,43
8,00
Honoris causa. Tanulmányok Engel Pál tiszteletére. Szerk.: Neumann Tibor és Rácz György. Társadalom - és művelődéstörténeti tanulmányok 40. Analecta Mediaevalia III. Bp.-Piliscsaba, 2009, MTA Történettudományi Intézet - PPKE BTK. Kiadói kartonált papírkötés.
19416.

2 400 HUF
6,37
6,86
Történelmünk korszakalkotója. Batthyány Lajos miniszterelnök - Batthyány Lajos, a Hadseregszervező. (Kiállítási katalógus). Szerk.: Basics Beatrix, B. Varga Judit. Bp., 2007, BTM - Hadtörténeti Intézet és Múzeum. Kiadói papírkötés.
19417.

2 200 HUF
5,84
6,29
Kacziány Géza: Magyar vértanúk könyve. Bp., 1906, Vass József Könyvkiadóhivatala. Kiadói foltos egészvászon kötés, gerinc szakadt, színes képmellékletekkel, kopottas állapotban.
19418.

2 600 HUF
6,90
7,43
,,Fogadd a koronát... Ünnep és válság, hagyományok és reformkoncepciók. Szerk.: Glässer Norbert et al. MTA-SZTE Vallási Kultúrakutató Csoport. A Vallási Kultúrakutatás Könyvei 46. Szeged, 2021, SZTE BTK Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszék. Kiadói papírkötés.
19419.

,,Fogadd a koronát..." Ünnep és válság, hagyományok és reformkoncepciók. Szerk.: Glässer Norbert et al. MTA-SZTE Vallási Kultúrakutató Csoport. A Vallási Kultúrakutatás Könyvei 46. Szeged, 2021, SZTE BTK Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszék. Kiadói papírkötés.

2 000 HUF
5,31
5,71
Dr. Fodor Ferenc: A szülőföld és honismeret könyve. (I. A mi hazánk. II. A mi közösségünk.) (Bp., 1927), Borsod-Gömör-Kishont Vármegye Közönsége (Kir. M. Egyetemi Ny.), 383 p.+ 4 (kihajtható, színes) t. Számos szövegközti, fekete-fehér illusztrációval. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzőkkel, az egyik térkép-melléklet kijár.
19420.

2 400 HUF
6,37
6,86
Baines, John - Málek, Jaromir: Az ókori Egyiptom atlasza. Bp., 1992, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
19421.

2 000 HUF
5,31
5,71
19
Abigail Wheatley - Struan Reid: Bevezetés a régészet világába. Ford.: Tompa Júlia. Kisújszállás, 2005, Pannon-Literatúra. John Woodcock és Ian McNee illusztrációival. Internetlinkekkel. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19422.

1 800 HUF
4,77
5,14
Mezey Barna-Szente Zoltán: Európai alkotmány- és parlamentarizmustörténet. Bp., 2003, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott gerinccel és borítóval, néhány lapon ceruzás jelölésekkel.
19423.

1 600 HUF
4,24
4,57
Dizseri Eszter: Zsindelyné Tüdős Klára. Életrajz - dokumentumokban. 1895-1980. Vál. és szerk. - -. A szerző, Dizseri Eszter (1937-) által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány! Bp., 1994, Kálvin János Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
19424.

2 800 HUF
7,43
8,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF