Books: History

Number of items: 311

1919 A Tanácsok Országos Gyűlésének naplója. (1919. jun. 14 - 1919 jun. 23.) A munkás- és katonatanácsok gyorsirodájának feljegyzései alapján. Bp., 1919., Athenaeum, 280 p. Átkötött egészvászon-kötésben.
19425.

2 000 HUF
Rácz István: A vikingek öröksége. Bp., 1983, Képzőművészeti Kiadó. Első kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban.
19426.

2 800 HUF
7,57
8,24
Távol az Araráttól. Örmény kultúra a Kárpát-medencében. Bp., 2013, Budapesti Történeti Múzeum - Országos Széchenyi Könyvtár. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19427.

2 800 HUF
7,57
8,24
Angol életrajz Zrínyi Miklósról. London, 1664. Bevezette és szerk., jegyzetekkel ellátta: Kovács Sándor Iván. A Zrínyi Miklós angol rajongói c. kísérőtanulmányt írta: Péter Katalin. Ford.: Bukovszky Andrea, Gömöri Éva, Rab Andrea, Zajkás Péter. Zrínyi - Könyvtár II. Főszerk.: Klaniczay Tibor. Benne az angol nyelvű életrajz hasonmásával, a 153-340. oldalak között. Bp., 1987, Zrínyi. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kemény-kötés.
19428.

1 800 HUF
Uralkodók és corvinák. Az Országos Széchényi Könyvtár jubileumi kiállítása alapításának 200. évfordulóján. / Potentates and Corvinas. Anniversary Exhibiton of the National Széchényi Library. Szerk.: Karsay Orsolya. Bp., 2002, OSZK. Színes fotókkal illusztrálva. Magyar, angol és olasz nyelven. Kiadói papírkötés.
19429.

2 800 HUF
7,57
8,24
Nagy József: IV. Károly. Az utolsó magyar király. Bp., 1995, Göncöl. Kiadói kartonált papírkötés.
19430.

1 600 HUF
19431.

2 000 HUF
Székely vértanúk 1854. Vál., bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel ellátta: Károlyi Dénes. Bukarest, 1975, Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés, kissé viseltes borítóval.
19432.

1 200 HUF
Pfadenhauer, Karl: Die Evolution von Magie und Religion. ALÁÍRT! 1996. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19433.

1 000 HUF
3 db 1919. évi kiadvány: Marx Károly: III. Napoleon államcsinyje. Ford.: Garami Ernő. + Weltner Jakab: A szociáldemokrata párt és a béke. Munkáskönyvtár 14. és 22. füzet. Bp., 1919, Népszava. + Dr. Erdély Jenő: A földosztás törvénye. Az 1919. évi 18-ik néptörvény rendelkezései. Buza Barna földmivelésügyi miniszter előszavával. Bp., 1919, Benkő Gyula. Kiadói papírkötés, változó állapotban.
19434.

1 000 HUF
Hegyaljai Kiss Géza: Kossuth Lajos élete. Bp., 1940, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 127+(1) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés. + Kossuth Lajos: Magyarországért. Részletek Kossuth Lajos ,,Irataim az emigráczióból c. munkájából. Nemzeti Könyvtár 103-104. sz. Bp., 1943, Stádium, 124+(2) p. A borító és a szövegrajzok Fáy Dezső munkái. Kiadói papírkötés.
19435.

Hegyaljai Kiss Géza: Kossuth Lajos élete. Bp., 1940, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 127+(1) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés. + Kossuth Lajos: Magyarországért. Részletek Kossuth Lajos ,,Irataim az emigráczióból" c. munkájából. Nemzeti Könyvtár 103-104. sz. Bp., 1943, Stádium, 124+(2) p. A borító és a szövegrajzok Fáy Dezső munkái. Kiadói papírkötés.

1 000 HUF
Pomogáts Béla: Szembenézni a történelemmel. Tanulmányok az ötvenhatos forradalomról. A szerző, Pomogáts Béla (1934-) Széchenyi-díjas kritikus, tanár, irodalomtörténész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2006, Hungarovox. Kiadói papírkötés.
19436.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 468
Viewing: 17-20 June
Item pickup from 24 June
Deadline for payment: 5 July
Pay-off from 10 July

  Events