Books: History

Number of items: 311

A hosszú 19. század. Szerk.: Kerényi B. Eszter. Konferenciakötet. Gödöllői Múzeumi Füzetek 16. Gödöllő, 2017, Gödöllői Városi Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19449.

1 600 HUF
4,24
4,57
Ipolyi Arnold: Magyar Mythologia. I-II. köt. I. köt.: Hasonmás kötet. II. kötet.: A hasonmás kiadás függelékei. Bp., 1987, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, és kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19450.

1 800 HUF
4,77
5,14
Marczali Henrik: Mária Terézia 1717-1780. Magyar Történeti Életrajzok. Bp., 1987, Maecenas. Az 1891-es reprint kiadása. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19451.

1 200 HUF
3,18
3,43
Kossuth Emlékalbum. Kossuth Lajos halála, temetése és mauzoleumának felavatása. Szerk.: Dr. Kovács Dénes. A Budapest ajándéka előfizetőinek. Bp., 1910, Budapest, 1 (címkép) t.+ 231 p.+ 2 (kihajtható, fekete-fehér fotók) t.+ 3 (színes műmellékletek) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, hiányzó gerinccel.
19452.

Kossuth Emlékalbum. Kossuth Lajos halála, temetése és mauzoleumának felavatása. Szerk.: Dr. Kovács Dénes. A "Budapest" ajándéka előfizetőinek. Bp., 1910, "Budapest", 1 (címkép) t.+ 231 p.+ 2 (kihajtható, fekete-fehér fotók) t.+ 3 (színes műmellékletek) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, hiányzó gerinccel.

1 600 HUF
4,24
4,57
Brigitte Hamann: Rudolf. A trónörökös és a lázadó. Fordította: R. Szilágyi Éva. Bp.,1990, Árkádia. Kiadói papír-kötés.
19453.

1 600 HUF
4,24
4,57
Szekfű Gyula: A mai Széchényi. Eredeti szövegek Széchenyi István munkáiból. Kiválogatta, bevezetéssel, és jegyzetekkel elláta Szekfű Gyula. Bp., 1935, Révai. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, a gerincen címkével.
19454.

1 600 HUF
4,24
4,57
2 db Horthy Miklósról és családjáról szóló könyv: Hollós Ervin - Lajtai Vera: Horthy Miklós, a fehérek vezére. Bp., 1985, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. + Vécsey Olivér: A Horthy-család története. H.n., 2008, Vagabund. Kiadói papírkötés.
19455.

1 800 HUF
4,77
5,14
Arató Endre: A magyarországi nemzetiségek nemzeti ideológiája. Sajtó alá rendezte, az Utószót és a Források és irodalom c. fejezetet írta: Niederhauser Emil. Bp., 1983, Akadémiai. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19456.

1 600 HUF
4,24
4,57
19457.

1 400 HUF
3,71
4,00
19458.

4 000 HUF
10,61
11,43
Monumenta Latina Litteraturam Hungaricam Illustrantia Tomus II (145-72.), par I., fasciculus I., és Tomus IV. (1472-190.), pars I. fasciculus I. Bp., 1931, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Latin nyelven. Kiadói papírkötés.
19459.

4 000 HUF
10,61
11,43
Szydlow-Szydlowszki, Stefan Graf von - Pastinszky, (Miklós) Nikolaus R. von: Der polnische und litauische Hochadel. Bp.,1944.,(Pastinszky), 123 p. Kiadói papírkötés.
19460.

4 000 HUF
10,61
11,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF