Books: History

Number of items: 311

19461.

4 800 HUF
12,73
13,71
19462.

4 000 HUF
10,61
11,43
19463.

3 800 HUF
10,08
10,86
Szekfű Gyula Bethlen Gábor. (Történelmi tanulmány.) Budapest, 1929. Magyar Szemle Társaság (Biró Miklós ny.) 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 314 + [2] p. Első kiadás. Az 1927-1944 között létezett, Bethlen István alapította, Szekfű Gyula történész, majd Eckhardt Sándor irodalomtörténész szerkesztette nívós konzervatív esszéfolyóirat több kiadványsorozatot indított, többek között a tudományos kiadványokat megjelentette ,,A Magyar Szemle könyvei-t. Tételünk a könyvsorozat első tagja. (A Magyar Szemle könyvei, I. kötet.) Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19464.

2 400 HUF
6,37
6,86
Andor József: Nagy Lajos magyar király (1362-82). Regényes korrajz. [Révai József (1887-1967) piarista szerzetes, a szegedi cserkészet alapítójának ajándékozási bejegyzésével.] Budapest, 1908. Szent-István-Társulat (Stephaneum Nyomda Rt.) 196 p. Egyetlen kiadás. Andor József (1871-1918) ciszterci szerzetes, gimnáziumi tanár, író, katolikus lapok szerkesztője, 1910-től a Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium munkatársa. Hírlapi közreműködésében a katolikus regényirodalom megteremtését célozta. Ifjúságnak szánt, hazafias történelmi regénye az Arany János témafelvetése óta népszerű korszakot, Anjou Lajos nápolyi hadjáratát állítja elbeszélése középpontjába. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti és egész oldalas illusztrációval. Az első előzéken régi ajándékozási bejegyzés, mely Révai József (1887-1967) szegedi piarista tanártól, a szegedi talpascserkészet alapítójától származik: ,,A történelmi pályadíj első nyertesének jutalmul: Szegeden, 1913. jún. Révai József tanár. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán a kiadó aranyozott emblémájával.
19465.

2 400 HUF
6,37
6,86
19466.

3 000 HUF
7,96
8,57
19467.

3 600 HUF
9,55
10,29
László Gyula: A honfoglaló magyar nép élete. Budapest, 1944. Magyar Élet (Pesti Lloyd-nyomda). 512 + [2] p. + 23 t. (22 kétoldalas táblán régészeti fotóanyag) + 3 térkép (1 kihajtható, 2 kihajtható kétoldalas). László Gyula (1910-1998) történész, régész őstörténeti munkája régészeti és néprajzi kutatások nyomán kísérli meg feltárni a honfoglaló magyarság életmódját, társadalmi tagozódását és hitvilágát. A kizárólag néprajzi, mitológiai és régészeti adatokra támaszkodó munka a régész-történész nevezetes ,,kettős honfoglalás-elméletét még nem tartalmazza. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti képanyaggal. A munka első kiadása 1944-ben jelent meg, példányunk az ugyanebből az évből való második kiadásból származik. (Népkönyvtár, 4. szám.) Illusztrált kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén hiányos kiadói védőborítóban. Jó példány.
19468.

László Gyula: A honfoglaló magyar nép élete. Budapest, 1944. Magyar Élet (Pesti Lloyd-nyomda). 512 + [2] p. + 23 t. (22 kétoldalas táblán régészeti fotóanyag) + 3 térkép (1 kihajtható, 2 kihajtható kétoldalas). László Gyula (1910-1998) történész, régész őstörténeti munkája régészeti és néprajzi kutatások nyomán kísérli meg feltárni a honfoglaló magyarság életmódját, társadalmi tagozódását és hitvilágát. A kizárólag néprajzi, mitológiai és régészeti adatokra támaszkodó munka a régész-történész nevezetes ,,kettős honfoglalás"-elméletét még nem tartalmazza. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti képanyaggal. A munka első kiadása 1944-ben jelent meg, példányunk az ugyanebből az évből való második kiadásból származik. (Népkönyvtár, 4. szám.) Illusztrált kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén hiányos kiadói védőborítóban. Jó példány.

2 400 HUF
6,37
6,86
19469.

2 800 HUF
7,43
8,00
19470.

2 800 HUF
7,43
8,00
19472.

2 000 HUF
5,31
5,71
19473.

2 400 HUF
6,37
6,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF