Books: History

Number of items: 311

Dr. Kacziány Géza: Görgei. Történelmi tanulmány. Bp., 1915, Magyarország Kiadóhivatal. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
19377.

3 000 HUF
Közép-Európa és a Visegrádi Együttműködés. Történelmi és politikai nézőpontok. Szerk.: Stepper Péter. Bp., 2019, Antall József Tudásközpont. Kiadói papírkötés.
19378.

2 200 HUF
5,95
6,47
19379.

3 800 HUF
10,27
11,18
Bencsik Gábor: Horthy Miklós. A kormányzó és kora. Bp.,2007,Magyar Mercurius. Negyedik, javított kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19380.

2 000 HUF
3 db dedikált könyv az 1848-49-es forradalomról: Tóth Sándor: Nyíregyháza városa az 1848-49-es forradalom és szabadságharc időszakában. Nyíregyháza, 1998, Fegyveres Erők és Rendvédelmi Szervek Nyugdíjas Klubja. Kiadói papírkötés. + ,,Koszorút a hősnek sírhalmára. (Tanulmányok 1848/49-1998/99). Nyíregyháza, 1999, Nyíri Honvéd Egyesület. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. Mindkét kötet a szerző, Tóth Sándor által Katona M. István részére dedikált! + Mező István: A szabadságharc Bács-Kiskun megyei parancsnokai 1848/49. Kecskemét, 2004, Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban. A szerző által dedikált példány!
19381.

3 db dedikált könyv az 1848-49-es forradalomról: Tóth Sándor: Nyíregyháza városa az 1848-49-es forradalom és szabadságharc időszakában. Nyíregyháza, 1998, Fegyveres Erők és Rendvédelmi Szervek Nyugdíjas Klubja. Kiadói papírkötés. + ,,Koszorút a hősnek sírhalmára". (Tanulmányok 1848/49-1998/99). Nyíregyháza, 1999, Nyíri Honvéd Egyesület. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. Mindkét kötet a szerző, Tóth Sándor által Katona M. István részére dedikált! + Mező István: A szabadságharc Bács-Kiskun megyei parancsnokai 1848/49. Kecskemét, 2004, Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban. A szerző által dedikált példány!

3 200 HUF
8,65
9,41
Gróf Széchenyi István gondolatainak gyűjteménye. Bp., 1991. 1727/2000. számozott példány. Kiadói aranyozott plüss kötés, papír tokban, jó állapotban.
19382.

3 200 HUF
8,65
9,41
19383.

1 400 HUF
Jenei-Gáspár-Sipos: 186 éves a Goldberger Gyár. A Pamutnyomóipari Vállalat Goldberger Textilnyomógyárának története 1784-től. Megjelent 1000 példányban. 1970, Magyar Történelmi Társulat. Kiadói papírkötés, gerinc ragasztott.
19384.

3 400 HUF
9,19
10,00
Napoleon album. I. Napoleon élete és kora, írók tanulmányaiban, festőművészek festményeiben és rajzaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., [1912], Pesti Napló (Hornyánszky-ny.), 160 p.+ 12 t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal.
19385.

3 000 HUF
Izsák Lajos-Pölöskei Ferenc-Romsics Ignác- Urbán Aladár: Magyar miniszterelnökök. 1848-2002. Bp., 2002., Kossuth. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval.
19386.

2 200 HUF
5,95
6,47
Erzsébet királyasszony emlékének. Hódolat Magyarország nagy királynéjának. A királyi ház fenséges tagjainak és a magyar nemzet jeleseinek kegyeletes közreműködésével. A szerkesztő bizottság elnöke: Dániel Ernőné. Főszerkesztő Gábel Gyula. Bp., 1905, Globus, 176 p. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói aranyozott, festett vajszínű egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés. Első lap kitépve, de megvan, kopottas állapotban.
19387.

3 000 HUF
Lajtha Edgár: Japán tegnap, ma és holnap. Bp., Dante. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
19388.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 468
Viewing: 17-20 June
Item pickup from 24 June
Deadline for payment: 5 July
Pay-off from 10 July

  Events