Tétel

Catalogue number:

19465.
468. Closed Online auction
Books: History

2 400 HUF

Description:

Andor József: Nagy Lajos magyar király (1362-82). Regényes korrajz. [Révai József (1887-1967) piarista szerzetes, a szegedi cserkészet alapítójának ajándékozási bejegyzésével.] Budapest, 1908. Szent-István-Társulat (Stephaneum Nyomda Rt.) 196 p. Egyetlen kiadás. Andor József (1871-1918) ciszterci szerzetes, gimnáziumi tanár, író, katolikus lapok szerkesztője, 1910-től a Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium munkatársa. Hírlapi közreműködésében a katolikus regényirodalom megteremtését célozta. Ifjúságnak szánt, hazafias történelmi regénye az Arany János témafelvetése óta népszerű korszakot, Anjou Lajos nápolyi hadjáratát állítja elbeszélése középpontjába. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti és egész oldalas illusztrációval. Az első előzéken régi ajándékozási bejegyzés, mely Révai József (1887-1967) szegedi piarista tanártól, a szegedi talpascserkészet alapítójától származik: ,,A történelmi pályadíj első nyertesének jutalmul: Szegeden, 1913. jún. Révai József tanár". Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán a kiadó aranyozott emblémájával.

Share:

Photo of the item taken by : ufk