https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
Continuous online auctions
Tétel

[Illésy György] György deák: Magyarok atyafisága: Az annyivéri magyar...

Sold

Catalogue number:

19315.
468. Closed Online auction
Books: History

Starting price:

6 000 HUF

Number of bids:

5

Description:

[Illésy György] György deák: Magyarok atyafisága: Az annyivéri magyarok. Pest, 1870. ,,Corvina" Társulat (Athenaeum ny.) 15 + [1] p. Egyetlen kiadás. Az oldalszámozáson belül néhány szövegközti illusztrációval kísért rövid tanulmány Svájc egyik völgyében a magyarság törzsétől a kalandozások idején elszakadt magyarok jelenlétét feltételezi: Wallis kantonban egy 4000-5000 főt számláló, régi hagyományait őrző magyar néptörzsét. Példányunk címlapján és utolsó levelén apró pótlás. ---- Elé- illetve utána kötve: (Protestáns egyháztörténeti és hittankönyvek a XIX. századi református közoktatás számára.) -- 1. Farkas József: A magyarországi protestáns egyház történelme. A gymnasium VIII. osztálya számára. Budapest, 1881. Dunamelléki Református Egyházkerület - Franklin-Társulat nyomdája. IV + 151 + [1] p. A magyar protestáns identitás megerősítését is szolgáló egyháztörténetünk címlapjának fűzése meggyengült, a mellette álló levélen régi tulajdonosi bejegyzések. -- 2. Warga János: Bibliaismeret néhány bibliai történettel és Palesztina földrajzával. Alreáliskolák és I. s II. gymnasiumi osztályok számára. Budapest, 1874. Franklin-Társulat (ny.) [3]-133 + [3] p. Hatodik, javított kiadás. Két levélen apró hiány, egy levélen apró szakadás, a belív egy levele és a tartalomjegyzék levele a gerincnél megerősítve. Néhány oldalon széljegyzetek, aláhúzások, néhány oldalon halvány foltosság. -- 3. Kovács János: Bibliai történetek a harmadik elemi osztály számára. A Tiszántúli Ref. Egyházkerület népiskolai tanterve alapján. Debreczen, (1876). Telegdi K. Lajos (Városi ny.) 79 + [1] p. Második kiadás. A hittani tankönyv címoldalán régi tulajdonosi bejegyzés, a címlapon, annak verzóján és a munka több oldalán az egykori tulajdonos több osztálytársának aláírása. Néhány oldalon széljegyzetek, aláhúzások. A címlapon markáns foltosság, alján apró hiány, a belív számos levelének fűzése a gerincnél megerősítve, néhány oldalon foltosság, illetve apró szakadásnyom. -- 4. Egyházi könyvtár a magyar reformált vallású nép számára. Szerkeszti Révész Bálint. Első évfolyam, IV-ik füzet. Debreczenben, 1859. Tiszántúli Református Egyházkerület - Városi ny. 140 + [4] p. A hitvédelmi és egyháztörténelmi írások, valamint a kapcsolódó költemények a tiszántúli református egyházkerület lelkészeinek munkája. Aranyozott gerincű, foltos korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.

Share:

Facebook

Photo of the item taken by : ufk

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment