Books: Hunting

Number of items: 8

A Természet és a Halászat c., állattani, vadászat és halászati folyóirat szerk Dr. Lendl Adolf és Lakatos Károly. I-III. évfolyamának szórvány számai. 1899-1900 62 db teljes szám + 3 tartalomjegyzék + néhány tartozék. Hozzá kiadói aranyozott egészvászon borító. Lapszámok szélein sérülésekkel
20125.

20 000 HUF
54,05
58,82
1918-1919 A Vadászlap 36 db száma. Szerk: Sugár Károly. Bp., Országos Magyar Vadászati Védegylet. Benne:  1918 XXXIX. évf. 1-6,8-9.,12-15,17-18,20-22,24-32,34-36. jan 5., 15.,25.,február 5.,15., 25., márc. 15.,25.,ápril. 25, máj. 5,15,25, jun. 15, 25, jul. 15, 25, aug. 5, 25.,szept. 5.,15,25.,okt. 5, 15., 25.,nov. 5.,15, dec. 5.,15, 25.  1919. XL. évf. 1-2,4-8. jan. 5., 15, feb 5. 15, 25.,márc. 5. 15.  Foltos borítókkal, közte néhány kisebb-nagyobb mértékben sérült példánnyal (9 szám), de a többség alapvetően nagyrészt jó állapotban
20126.

15 000 HUF
40,54
44,12
Bársony István: Magyar földön. Természet és vadászat. Olgyay Ferencz képeivel. Bp., én, Athenaeum. 2. kiadás. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
20127.

9 000 HUF
24,32
26,47
[Zumpf János: Vadászok zsebkönyve.] [Budapest, 1947. Faust kiadás - Szikra Nyomdai Rt.] [3]-207 + [1] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül számos vadászati ábrával, felvétellel illusztrált kézikönyv a vadászpuskafajtáktól a vadászebek osztályozásáig, a szalonkavadászattól a szarvasvadászatig, függelékben a legfrissebb, 1947. évi vadászati jogszabályokig. Példányunk címlapja és az azt követő két levél hiányzik, első nyomtatott oldalán apró javítás. Vuray 875. Tordai 1836.  --- Hozzákötve: Pátkai Imre: Ragadozó madaraink. Budapest, 1947. (Független-nyomda). [3]-186 + [2] p.  Madárhatározónk szövegét oldalszámozáson belül számos rajz illusztrálja. (Nimród kis könyvtár.) Vuray 631.  Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben.
20128.

6 000 HUF
Bársony István : Délibáb. Vadászelbeszélések . Bp. (1927.) Singer és Wolfner. XXVI, 1 sztl. lev. 238 l. Magyar Írómesterek. A Petőfi Társaság jubiláris könyvei. A keretléces díszcímlap Végh Gusztáv munkája. Aranyozott kiadói félbőr-kötésben. Szép példány.
20129.

4 000 HUF
Monostori Károly: Ebtenyésztés kézikönyv ebtenyésztők, vadászok és ebkedvelők számára. (A kutya természetrajzi, bonc- és élettani s küllemtani leírása, fajtái, szaporítása, felnevelése, táplálása, gondozása, tanítása, használása és fontosabb hibáinak és betegségeinek orvoslása.) Bp.,2011, Lapu Bt., 196 p. Szövegközti képekkel illusztrált. Az 1909-es Franklin kiadás REPRINT kiadása! Kiadói papírkötésben, újszerű állapotban.
20130.

3 000 HUF
Kittenberger Kálmán: Vadász- és gyűjtőúton Kelet-Afrikában. Fekete-fehér fotókkal. Címlap nélkül. Kiadói egészvászon-kötés, javított lapszélek, kopottas állapotban.
20131.

3 000 HUF
2 db vadászati könyv: Széchenyi Zsigmond: Ünnepnapok. Egy magyar vadász hitvallása 2. rész. Schell József rajzaival. Bp., 1963, Szépirodalmi Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés. + Véber Károly (szerk.): Medvék, őzek, farkasok. Bp., 1984, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
20132.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 468
Viewing: 17-20 June
Item pickup from 24 June
Deadline for payment: 5 July
Pay-off from 10 July

  Events