Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 64

Csernik Alajos: Anyagrendszer erők nélkül. Bp.,én.,Dvorzsák János, 217+5 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzésekkel.
20198.

900 HUF
2,43
2,65
Litografált, latin nyelvű orvosi jegyzet Sauer Ignác pesti orvos belgyógyászati egyetemi előadásai nyomán ,,Profluvia. Cruenta, non Cruenta et Retentiones 1845., illetve ,,Exanthemata generalia kötetcímekkel (2 kötetben) [Pest?], 1845. Nyomda feltüntetése nélkül. [2] + 239 + [1] + 144 + 222 + [2] p.; 32 + 304 + 158 + [2] + 176 p. Köteteink valamennyi oldala litográfia, feltételezhetően egy egykori orvostanhallgató kézírásos egyetemi jegyzete nyomán. Sauer Ignác a pesti egyetem kétszeri dékánja, később rektora, a modern, gyakorlatorientált belgyógyászat bevezetője. Többek között ő honosította meg hazánkban a kopogtatás és hallgatózás gyakorlati módszerét, az 1830-as évek elején a kolerajárvány idején kitűnő terepmunkát végzett a legveszélyesebb helyeken. Számos fertőző betegségről értekezett: a koleráról és a tífuszról írott munkái mérföldkőnek számítanak a magyarországi orvostörténetben. Az első - Profluvia, cruenta, non cruenta alcímű - kötet tartalmából: (Prufluvia cruenta): Congestio. Hyperaemia. Haemorrhagia. - Profluvia non cruenta: Ephidrosis. Diarrhoea. Dysenteria. Cholera. Diabetes. Gonorrhea. Retentiones. - Cachexiae: Syphilis. Scorbutus. Hydrops. Tabes. A második - Exanthemata generalia alcímű - kötet tartamából: Morbi puerperales. - Morbi organor, cavi thoracis. - Exanthemata acuta febrilia. - Exanthemata chronica plerumque afebrilia. Mindkét kötet első előzékén régi tulajdonosi bejegyzés, a második kötet utolsó levelein korabeli latin nyelvű kézírásos bejegyzések. A leveleken enyhe foxing. Egységes, aranyozott gerincű, enyhén sérült korabeli félbőr kötésben. Jó példány.
20199.

Litografált, latin nyelvű orvosi jegyzet Sauer Ignác pesti orvos belgyógyászati egyetemi előadásai nyomán ,,Profluvia. Cruenta, non Cruenta et Retentiones 1845.", illetve ,,Exanthemata generalia" kötetcímekkel (2 kötetben) [Pest?], 1845. Nyomda feltüntetése nélkül. [2] + 239 + [1] + 144 + 222 + [2] p.; 32 + 304 + 158 + [2] + 176 p. Köteteink valamennyi oldala litográfia, feltételezhetően egy egykori orvostanhallgató kézírásos egyetemi jegyzete nyomán. Sauer Ignác a pesti egyetem kétszeri dékánja, később rektora, a modern, gyakorlatorientált belgyógyászat bevezetője. Többek között ő honosította meg hazánkban a kopogtatás és hallgatózás gyakorlati módszerét, az 1830-as évek elején a kolerajárvány idején kitűnő terepmunkát végzett a legveszélyesebb helyeken. Számos fertőző betegségről értekezett: a koleráról és a tífuszról írott munkái mérföldkőnek számítanak a magyarországi orvostörténetben. Az első - Profluvia, cruenta, non cruenta alcímű - kötet tartalmából: (Prufluvia cruenta): Congestio. Hyperaemia. Haemorrhagia. - Profluvia non cruenta: Ephidrosis. Diarrhoea. Dysenteria. Cholera. Diabetes. Gonorrhea. Retentiones. - Cachexiae: Syphilis. Scorbutus. Hydrops. Tabes. A második - Exanthemata generalia alcímű - kötet tartamából: Morbi puerperales. - Morbi organor, cavi thoracis. - Exanthemata acuta febrilia. - Exanthemata chronica plerumque afebrilia. Mindkét kötet első előzékén régi tulajdonosi bejegyzés, a második kötet utolsó levelein korabeli latin nyelvű kézírásos bejegyzések. A leveleken enyhe foxing. Egységes, aranyozott gerincű, enyhén sérült korabeli félbőr kötésben. Jó példány.

15 000 HUF
40,54
44,12
Nékám Lajos (szerk.) Corpus Iconum Morborum Cutaneorum. Auxilio 568 collaboratorum specialiter eruditorum, collegit et ededit Ludovicus Nékám. Cum 4566 illustrationibus. - A Budapesten tartott 1935. évi 9. Nemzetközi Bőrgyógyászati Kongresszus képanyaga. I-III. kötet. [Teljes.] Budapest, 1938. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat (Stephaneum ny.) [7]-175 + [1] p.; [2] + 464 p.; [2] + 465-928 p. Egyetlen magyar kiadás. A háromkötetes munka az 1935. évi, Budapesten tartott 9. Nemzetközi Bőrgyógyászati Kongresszus képanyagát adja közre. Az első kötetben a 4566 illusztrációhoz fűzött magyar nyelvű képleírások (az eredeti angol, francia, latin, német, olasz szövegeket Vámos László és Kovács Zsigmond fordította), a második és harmadik kötetben a képanyag, a zárókötet utolsó 61 oldala színesen nyomott. Valamennyi kötet címoldalán és első fedőborítóján régi tulajdonosi bélyegzés. A képkötetek fűzése enyhén meglazult. Poss.: Cseresnyés Kolos. [dr. Cseresnyés Kolos (1918-) tiszapüspöki községi orvos, filatélista.] Egységes, fűzött kiadói borítóban. Jó példány.
20201.

3 800 HUF
10,27
11,18
Müller, G. (szerk.): Neuer vollständigster Hausdoktor, oder das Buch vom gesunden und kranken Menschen. Reichhaltigste Sammlung der bewährtesten alten und neuen Hausmittel und Naturheilarten gegen fast alle vorkommenden Krankhetien. Herausgegeben von Dr. G. Müller. Mit Abbildungen. Neuster Stereotyp-Ausgabe. [Nürnberg, 1910 körül. Hempfling Verlag (ny. n.)] 128 p. Német nyelvű népies háziorvosi útmutatónk a családi nyavalyákra a századforduló környékén elterjedt természetgyógyászati eljárásokat ajánl: vízgyógyászati eljárásokat ajánl, különféle gyógyító leöntéses eljárásokat ismertet oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal kísérve. A részletes tárgymutató után ábrákkal kísért elsősegély-nyújtási tudnivalók. G. Müller orvosi tanácsadója elé kötve a ,,Volkstümlicher Hausschatz über Kräuterkunde und Gesundheitspflege mit Abbildungen der wichtigsten Kräuter címet viselő gyógyfüves népi gyógyászati könyvecske 45 + [3] p. terjedelmű első fejezete (Selbstverlag Emil Reichelt, Bodenbach, 1910 körül). A hátsó kötéstáblán az egykori tulajdonos magyar nyelvű házi feljegyzései. Korabeli, enyhén foltos félvászon kötésben, az első kötéstáblán színes kőnyomatú illusztrációval.
20202.

Müller, G. (szerk.): Neuer vollständigster Hausdoktor, oder das Buch vom gesunden und kranken Menschen. Reichhaltigste Sammlung der bewährtesten alten und neuen Hausmittel und Naturheilarten gegen fast alle vorkommenden Krankhetien. Herausgegeben von Dr. G. Müller. Mit Abbildungen. Neuster Stereotyp-Ausgabe. [Nürnberg, 1910 körül. Hempfling Verlag (ny. n.)] 128 p. Német nyelvű népies háziorvosi útmutatónk a családi nyavalyákra a századforduló környékén elterjedt természetgyógyászati eljárásokat ajánl: vízgyógyászati eljárásokat ajánl, különféle gyógyító leöntéses eljárásokat ismertet oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal kísérve. A részletes tárgymutató után ábrákkal kísért elsősegély-nyújtási tudnivalók. G. Müller orvosi tanácsadója elé kötve a ,,Volkstümlicher Hausschatz über Kräuterkunde und Gesundheitspflege mit Abbildungen der wichtigsten Kräuter" címet viselő gyógyfüves népi gyógyászati könyvecske 45 + [3] p. terjedelmű első fejezete (Selbstverlag Emil Reichelt, Bodenbach, 1910 körül). A hátsó kötéstáblán az egykori tulajdonos magyar nyelvű házi feljegyzései. Korabeli, enyhén foltos félvászon kötésben, az első kötéstáblán színes kőnyomatú illusztrációval.

2 400 HUF
20203.

3 200 HUF
8,65
9,41
20204.

2 000 HUF
20205.

600 HUF
1,62
1,76
20206.

2 800 HUF
7,57
8,24
20207.

1 200 HUF
20208.

1 600 HUF
20209.

1 400 HUF
20210.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 468
Viewing: 17-20 June
Item pickup from 24 June
Deadline for payment: 5 July
Pay-off from 10 July

  Events