Tétel

6 000 HUF

Description:

Pisko, F[ranz] J[osef]: Természettan főgymnasiumok és főreáltanodák számára. Írta Pisko F. J. A harmadik eredeti kiadás után fordította Aujerszky Lipót. 441, a szöveg közé nyomott fametszettel. Budapest, 1874. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. VIII + 570 p. Oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrált fizika tankönyv, mely a klasszikus fizika valamennyi ágazatára kiterjed (gazdag mechanikai, optikai, hangtani, termodinamikai, elektromágnesességi fejezetekkel). A kötet a XIX. század számos találmányának működését is elemzi (légnyomásmérők, hangfelvételi készülékek, ballonok, galvánelemek, távközlési eszközök). Emlékezetes pillanatkép a tudományszak utolsó, a kvantummechanika és a relativitáselmélet által még nem érintett állapotáról. A munka első magyar kiadása 1873-ban jelent meg, példányunk a második, javított kiadásból való. Néhány oldalon széljegyzetek, az előzékeken tulajdonosi bejegyzések és kézi számítások. Példányunk fűzése enyhén meglazult. Korabeli félvászon kötésben. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk