Number of items: 471

Vörösmarty Mihál[y]: Vérnász. Szomorújáték öt felvonásban. Eredeti játékszín. Első kötet. Buda, 1834.,A Magyar Királyi Egyetem betűivel, 4+159 p. Első kiadás! Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső kötéstábla belsején, valamint az elülső és hátsó szennylapokon és az utolsó oldal hátoldalán bejegyzésekkel, foltos lapokkal, két helyen hibás számozással (68=58,98=89), körbevágott, foltos lapokkal, 17x11 cm.   A mű elnyerte a Tudós Társaság első drámapályázatának fődíját. A Csongor és Tünde közömbös fogadtatása után végre a sikert is meghozta szerzőjének.
20714.

36 000 HUF
97,30
105,88
20715.

50 000 HUF
135,14
147,06
20716.

40 000 HUF
108,11
117,65
Széchenyi István, gr(óf): Önismeret. (Döblingi kézirataiból.) Bp., 1875. Athenaeum. (4)+252p. Első kiadás! + hozzákötve: Csengery Antal: Deák Ferencz emlékezete. Bp., 1877. Franklin. 110p. Korabeli félvászon-kötésben.
20717.

18 000 HUF
48,65
52,94
20718.

15 000 HUF
40,54
44,12
Selectae e profanis scriptoribus historiae quibus admista sunt varia honeste vivendi praecepta ex iisdem scriptoribus deprompta iterum recensuit atque edidit Ioh. Frid. Fischerus.  [Lipcse] Lipsiae, 1785. Sumtibus Caspari Fritschii. XXXIIII + [10] + 426 + [34] p.  Filozófiai munkánkban az élet nagy kérdéseire ókori latin szerzők idézetei válaszolnak. A válogatás és beosztás eredendően Jean Heuzet (1660-1728) francia humanista és tankönyvíró munkája, melyet 1727-ben adtak ki első ízben, és a 18. század folyamán folyamatosan használták a szónoklattani órákon. Jean Heuzet művét Johann Friedrich Fischer (1726-1799) német filológus dolgozta át, átdolgozása a munka ötödik kiadásának számít. Az előzékeken számolás, illetve latin nyelvű bejegyzés. Az oldalakon foxing, néhány oldalon apró foltosság, az utolsó ív levelein halvány foltosság.  Aranyozott, enyhén sérült gerincű, enyhén kopott korabeli félbőr kötésben.
20719.

8 000 HUF
Eötvös József: Gondolatok. Pest, 1864. Ráth Mór (Emich Gusztáv ny.) [4] + 336 + [6] p. Első kiadás. Az értekező Eötvös József (1813-1871) nemzeti szabadelvű szellemiségű gondolatai a hitről, a család szerepéről, a nevelésről, a tudomány kérdéseiről, az önzés és a fiatalság összefüggéseiről, az állam, a politika, a szabadság fogalmairól, a haladás veszélyeiről, a nemzeti irodalom problémájáról. Néhány oldalon apró foltosság. Szüry 1157. Aranyozott gerincű, enyhén sérült, enyhén foltos korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
20720.

12 000 HUF
32,43
35,29
Petőfi Sándor szerelmes versei. Szyksznian Wanda rajzaival illusztrált. Az illusztrátor, Szyksznian Wanda (1948-) grafikus, plakátművész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Szentendre, 1999, Vince Papírmerítő Műhely, 55+3 p. Bibliofil kiadás, merített papíron. Kiadói nemzetiszín szalaggal zsinórfűzött kiadói papírkötés.   Petőfi Sándor halálának 150. évfordulójára tervezte Szyksznian Wanda ezt a szép verseskötetet, amit a Vince Papírmerítő Műhely Szentendrén, 1999-ben 100 számozott példányban elkészített. Számozott (9./100) példány!
20721.

Petőfi Sándor szerelmes versei. Szyksznian Wanda rajzaival illusztrált. Az illusztrátor, Szyksznian Wanda (1948-) grafikus, plakátművész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Szentendre, 1999, Vince Papírmerítő Műhely, 55+3 p. Bibliofil kiadás, merített papíron. Kiadói nemzetiszín szalaggal zsinórfűzött kiadói papírkötés. "Petőfi Sándor halálának 150. évfordulójára tervezte Szyksznian Wanda ezt a szép verseskötetet, amit a Vince Papírmerítő Műhely Szentendrén, 1999-ben 100 számozott példányban elkészített." Számozott (9./100) példány!

10 000 HUF
27,03
29,41
10
Szabó Magda: A csekei monológ. A szerző, Szabó Magda (1917-2007) Kossuth- és kétszeres József Attila-díjas író, költő, műfordító, által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 1999, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20722.

10 000 HUF
27,03
29,41
20723.

12 000 HUF
32,43
35,29
Heltai Gáspár:  A bölcs Esopusnak és másoknak fabulái és oktató beszédei valamint azoknak értelme melly fabulákat egybeszerzette és Kolosvárott anno MDLXVI. kiadta Heltai Gáspár, most pedig a mai kegyes olvasónak átnyújtja Keleti Arthur. (A Tevan Nyomda teljes személyzete által aláírt, egyedi példány!)  Békéscsaba, 1943. Tevan Nyomda. 155 + [5] p.  Limitált példányszámban készült bibliofil kiadvány dedikált, sokszorosan aláírt példánya. Kolofon: ,,Nyomtatta és kiadta [...] ezerkétszáz példányban a Tevan Nyomda és Könyvkiadóvállalat Békéscsabán, az 1943-ik esztendő őszén, fennállásának negyvenedik évfordulójára. Példányunk számozása kitöltetlen, a címoldal előtt gépelt dedikáció, majd a nyomda munkatársainak saját kezű aláírása: ,,Arany Károly jó barátunknak békéscsabai tartózkodása emlékére szeretettel adja a Tevan Nyomda személyzete. Békéscsaba, 1947. november 17. Aláírások: Tevan Andor * Tevan Gábor * Jámbor Pál * Dencsi Sándor * Streit János * Orvos András * Kendra György * Szász G. Pál * Novák Nándorné * Bátsch Ferencné * Székely Lászlóné * Rácz Jánosné * Ivecz Istvánné * Párkány Gézáné * Koppányi Judit * Zlovszki Zsófia * Nyikó Magda * Hankó Mária * Tóth István * Romvári György * Fercsik György * Koppányi Zsófia * L. Tibor * Galisz Irén * G. Kiss Gábor * ifj. Ancsur János * B. Béla * M. Kálmán * ifj. Timkó András * Urbán Ferenc * özv. Hoffmann Józsefné * Széplaki Andrásné * Szirbusz Ilona * Orvos Judit * Kiss Erzsébet * Vidovanyecz Mária * Czeglédi Dóra * Gyulafalvi Ilona * Zelenyánszki Ilona * Szurin Erzsébet * Beretics Dénesné * Dohányos Pál * Detkó Pálné * Romvári Györgyné * Such Judit * Kubinyi Mihály.  A kétszínnyomású szövegoldalakon a fabulákat gazdag fametszetű illusztrációs anyag kíséri.  Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Körülvágatlan, szép példány.
20724.

Heltai Gáspár: A bölcs Esopusnak és másoknak fabulái és oktató beszédei valamint azoknak értelme melly fabulákat egybeszerzette és Kolosvárott anno MDLXVI. kiadta Heltai Gáspár, most pedig a mai kegyes olvasónak átnyújtja Keleti Arthur. (A Tevan Nyomda teljes személyzete által aláírt, egyedi példány!) Békéscsaba, 1943. Tevan Nyomda. 155 + [5] p. Limitált példányszámban készült bibliofil kiadvány dedikált, sokszorosan aláírt példánya. Kolofon: ,,Nyomtatta és kiadta [...] ezerkétszáz példányban a Tevan Nyomda és Könyvkiadóvállalat Békéscsabán, az 1943-ik esztendő őszén, fennállásának negyvenedik évfordulójára." Példányunk számozása kitöltetlen, a címoldal előtt gépelt dedikáció, majd a nyomda munkatársainak saját kezű aláírása: ,,Arany Károly jó barátunknak békéscsabai tartózkodása emlékére szeretettel adja a Tevan Nyomda személyzete. Békéscsaba, 1947. november 17." Aláírások: Tevan Andor * Tevan Gábor * Jámbor Pál * Dencsi Sándor * Streit János * Orvos András * Kendra György * Szász G. Pál * Novák Nándorné * Bátsch Ferencné * Székely Lászlóné * Rácz Jánosné * Ivecz Istvánné * Párkány Gézáné * Koppányi Judit * Zlovszki Zsófia * Nyikó Magda * Hankó Mária * Tóth István * Romvári György * Fercsik György * Koppányi Zsófia * L. Tibor * Galisz Irén * G. Kiss Gábor * ifj. Ancsur János * B. Béla * M. Kálmán * ifj. Timkó András * Urbán Ferenc * özv. Hoffmann Józsefné * Széplaki Andrásné * Szirbusz Ilona * Orvos Judit * Kiss Erzsébet * Vidovanyecz Mária * Czeglédi Dóra * Gyulafalvi Ilona * Zelenyánszki Ilona * Szurin Erzsébet * Beretics Dénesné * Dohányos Pál * Detkó Pálné * Romvári Györgyné * Such Judit * Kubinyi Mihály. A kétszínnyomású szövegoldalakon a fabulákat gazdag fametszetű illusztrációs anyag kíséri. Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Körülvágatlan, szép példány.

12 000 HUF
32,43
35,29
20725.

12 000 HUF
32,43
35,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 468
Viewing: 17-20 June
Item pickup from 24 June
Deadline for payment: 5 July
Pay-off from 10 July

  Events