Number of items: 471

A Teozófia tantételei. C. Jinarajadasa angol nyelvű, gramofonlemezen rögzített előadásának rövid, reklám célzatú ismertetése. [Hely nélkül, 1915 körül]. 7 + [1] p. Egyetlen kiadás. A könyvészet által nem ismert rövid reklámbrosúra a megismerés magasabb szintjébe való beavatás ígéretét hordozza, a reklámozott, angol nyelvű gramononlemez megvásárlása által. Fűzve, tűzés nélkül, hajtogatott lapokból álló füzet. Nagyon ritka.
20834.

3 000 HUF
Hara, O Hashnu [pseudonym]: Practical Yoga. A Series of Thoroughly Practical Lessons upon the Philosophy and Practice of Yoga. With a Chapter Devoted to Persian Magic. Chicago, 1909. Occult Publishing Company. 71 + [5] p. A testet és lelket megtisztító, magasabb szellemi szintre juttató jóga gyakorlatát méltató és eljárásait kivonatosan ismertető munka szerzője ismeretlen, a címoldalon jelölt név feltehetően nyugati szerző álneve. Az utolsó fejezet a perzsa számmágia néhány vonását elemzi. Az okkult munka első kiadása 1906-ban jelent meg, Londonban. A címoldalon kézi jegyzet, számos oldalon aláhúzások és széljegyzetek. Feliratozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20835.

3 000 HUF
Körmendi, Ferenc: Escape to Life. (Winner of the International Novel Competition and published in seven countries with great success.) London, (1933). Chapman & Hall Ltd. (Printed by The Dunedin Press Ltd., Edinburgh). VII + [1] + 328 p. Első angol kiadás. Körmendi Ferenc (1900-1972) újságíró, író ,,A budapesti kaland című regénye 1932-ben jelent meg. Az első világháború végén felnövő nemzedék dilemmáit megfogalmazó regény angol fordítása megnyerte a londoni Chapman & Hall és a new york-i William Morrow kiadók az évi közös regénypályázatát, nem utolsósorban aktuális témaválasztása és a külföldi olvasó számára egzotikusnak ható budapesti kerethelyszíne miatt. A regényt több nyelvre lefordították, példányunk az angliai kiadásból származik. A tartalomjegyzék verzóján régi tulajdonosi bejegyzés. Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
20836.

Körmendi, Ferenc: Escape to Life. (Winner of the International Novel Competition and published in seven countries with great success.) London, (1933). Chapman & Hall Ltd. (Printed by The Dunedin Press Ltd., Edinburgh). VII + [1] + 328 p. Első angol kiadás. Körmendi Ferenc (1900-1972) újságíró, író ,,A budapesti kaland" című regénye 1932-ben jelent meg. Az első világháború végén felnövő nemzedék dilemmáit megfogalmazó regény angol fordítása megnyerte a londoni Chapman & Hall és a new york-i William Morrow kiadók az évi közös regénypályázatát, nem utolsósorban aktuális témaválasztása és a külföldi olvasó számára egzotikusnak ható budapesti kerethelyszíne miatt. A regényt több nyelvre lefordították, példányunk az angliai kiadásból származik. A tartalomjegyzék verzóján régi tulajdonosi bejegyzés. Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.

3 000 HUF
Inkey, Ella:  The Ghost of Rouveray and other stories.  (Heilbronn on Neckar), 1904. Carl Wilhelm Fischer. [6] + 232 p. Egyetlen kiadás.  A feltehetően magyar származású (vagy magyar írói álnéven publikáló) szerző(nő) rémtörténetei a címadó elbeszélést leszámítva a rémtörténetek számára hagyományosan kedves Itáliában játszódnak. A szerző a könyvből származó bevételt jótékony célra szánta. Kötetünk elbeszélései és novellái: The Ghost of Rouveray - Adone - The Hangmans Daughter - Extract from a letter of Father Albertoni - The Light that never falls.  Aranyozott gerincű korabeli vászonkötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Ritka.
20837.

3 000 HUF
Hamvas Béla [ford.]: Tibeti misztériumok. Fordította és bevezetéssel ellátta: Hamvas Béla. (Budapest, 1944). Bibliotheca (Antiqua Nyomdai és Irodalmi Rt.) 135 + [1] p. Első kiadás. ,,A tibeti buddhizmus lámaizmus néven ismert. Hit- és dogmarendszerét, legfontosabb szentjeit, szervezeti felépítését, szertartásait nagyobbrészt a buddhizmustól örökölte, de sok minden őrződött meg benne az ősi hiedelmekből, varázslatokból, a bon misztériumaiból is. Tanításait nem egyetlen szentkönyvben összegezték, a legtekintélyesebb mesterek tanításait gyűjtötték és másolták a lámaista kolostorokban. Ezekből válogatott a kötet fordító szerkesztője, Hamvas Béla. (A fordítás eredeti szövegek alapján készült, de szükség szerint rövidítve került közlésre.) Így e könyvből megismerhetjük a tibeti vallás alapvető tanításait, a tanításokhoz kapcsolódó imákat, szertartásokat, misztikus eljárásokat, aszketikus gyakorlatokat. Áttekintést kapunk leglényegesebb fogalmairól, bepillanthatunk titkos módszereibe. Hamvas nem a vallás látványos-misztikus elemeit ragadta ki, az ő célja s teljes hit- és dogmarendszer bemutatása volt. Ezt segíti bevezető tanulmánya, melyben kitér a lámaizmus történetére is. A kötet végén tibeti és szanszkrit szavak jegyzékével. Kiadói, első kötéstábláján Mészáros Tamás rajzával illusztrált, gerincén sérült, javított papírkötésben.
20838.

Hamvas Béla [ford.]: Tibeti misztériumok. Fordította és bevezetéssel ellátta: Hamvas Béla. (Budapest, 1944). Bibliotheca (Antiqua Nyomdai és Irodalmi Rt.) 135 + [1] p. Első kiadás. ,,A tibeti buddhizmus lámaizmus néven ismert. Hit- és dogmarendszerét, legfontosabb szentjeit, szervezeti felépítését, szertartásait nagyobbrészt a buddhizmustól örökölte, de sok minden őrződött meg benne az ősi hiedelmekből, varázslatokból, a bon misztériumaiból is. Tanításait nem egyetlen szentkönyvben összegezték, a legtekintélyesebb mesterek tanításait gyűjtötték és másolták a lámaista kolostorokban. Ezekből válogatott a kötet fordító szerkesztője, Hamvas Béla. (A fordítás eredeti szövegek alapján készült, de szükség szerint rövidítve került közlésre.) Így e könyvből megismerhetjük a tibeti vallás alapvető tanításait, a tanításokhoz kapcsolódó imákat, szertartásokat, misztikus eljárásokat, aszketikus gyakorlatokat. Áttekintést kapunk leglényegesebb fogalmairól, bepillanthatunk titkos módszereibe. Hamvas nem a vallás látványos-misztikus elemeit ragadta ki, az ő célja s teljes hit- és dogmarendszer bemutatása volt. Ezt segíti bevezető tanulmánya, melyben kitér a lámaizmus történetére is." A kötet végén tibeti és szanszkrit szavak jegyzékével. Kiadói, első kötéstábláján Mészáros Tamás rajzával illusztrált, gerincén sérült, javított papírkötésben.

3 000 HUF
Segard, Achille: Der Neid. Illustriert von Arthur Scheiner. Budapest, [1904]. Gustav Grimms Verlag 158 p. Első német kiadás. Oldalszámozáson belül 12, tónusos, egész oldalas és számos szövegközti illusztrációval. Achille Segard (1872-1936) francia író, drámaíró társadalmi regényét oldalszámozáson belül a cseh illusztrátor Arthur Scheiner tizenkét tónusos, egész oldalas, erotikába hajló szecessziós illusztrációja díszíti, a regényszöveget kísérő számos szövegközti grafika mellett. (Die sieben Todsünden.) Aranyozot, festett, illusztrált, szecessziós, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest). Jó példány.
20839.

3 000 HUF
Nagy Lajos: Egy berlini leány. [Elbeszélések.] Budapest, 1917. Galantai Gyula kiadása (Jókai és Löbl Mór Nyomda Rt.) 62 + [2] p. Egyetlen kiadás. Nagy Lajos (1883-1954) író ötödik kötete; a szerző ezúttal is a modern nagyváros alsóbb társadalmi regisztereit jeleníti meg. A kötetben a címadó elbeszélésen kívül ,,A szép ember és a nem szép ember, illetve ,,Az utolsó út című novellák kaptak helyet. Példányunk címoldala javított. (Galantai könyvtár.) Fűzve, színes, illusztrált, javított gerincű kiadói borítóban, jó példány.
20840.

Nagy Lajos: Egy berlini leány. [Elbeszélések.] Budapest, 1917. Galantai Gyula kiadása (Jókai és Löbl Mór Nyomda Rt.) 62 + [2] p. Egyetlen kiadás. Nagy Lajos (1883-1954) író ötödik kötete; a szerző ezúttal is a modern nagyváros alsóbb társadalmi regisztereit jeleníti meg. A kötetben a címadó elbeszélésen kívül ,,A szép ember és a nem szép ember", illetve ,,Az utolsó út" című novellák kaptak helyet. Példányunk címoldala javított. (Galantai könyvtár.) Fűzve, színes, illusztrált, javított gerincű kiadói borítóban, jó példány.

3 000 HUF
Karinthy Frigyes:  Krisztus vagy Barabás. (Háború és béke.) [Karcolatok.] Budapest, 1918. Dick Manó (,,Újságüzem Könyvkiadó és Nyomda). 155 + [5] p. Első kiadás. Karinthy Frigyes 1914-1918 között keletkezett hírlapi karcolataiból: tárcanovelláiból, közéleti, kulturális és politikai publicisztikáiból közölt válogatás. Példányunk fűzése laza, számos levél fűzése elengedett. Fűzve, Végh Gusztáv által rajzolt színes, sérült kiadói borítóban.
20841.

Karinthy Frigyes: Krisztus vagy Barabás. (Háború és béke.) [Karcolatok.] Budapest, 1918. Dick Manó (,,Újságüzem" Könyvkiadó és Nyomda). 155 + [5] p. Első kiadás. Karinthy Frigyes 1914-1918 között keletkezett hírlapi karcolataiból: tárcanovelláiból, közéleti, kulturális és politikai publicisztikáiból közölt válogatás. Példányunk fűzése laza, számos levél fűzése elengedett. Fűzve, Végh Gusztáv által rajzolt színes, sérült kiadói borítóban.

3 000 HUF
Zichy Antal: A Magyarországi Néptanítók első egyetemes gyűlése. Pest, 1870, Bucsánszky Alajos, átkötött kopott félvászon kötés.
20842.

3 000 HUF
Sacelláry Pál: Régi házak elfakult írások. Rajzok a magyar multból. Bp., 1926., Rózsavölgyi, (Kner-ny.), 76+2 p. Bekötött eredeti papírborítókkal. A fejlécek és záródíszek elemei, valamint a címlap és a fejezetcímek díszes betűje Simon-Pierre Fournier párisi betűmetsző 1742. évi mintakönyvében jelentek meg először, a címlapon és a 18. és 40. oldalon látható kis fametszeteket J. B. Papillon francia fametsző metszette az 1761-66. esztendőkben. A könyvből 500 példány készült fűzve, famentes antique papiroson, és 50 példány ullersdorfi kézzel merített papíroson, amely utóbbi példányok kötését Kner Erzsébet készítette. Számozatlan példány! Átkötött modern egészvászon-kötés, az elülső papírborító kissé foltos, javított.
20843.

Sacelláry Pál: Régi házak elfakult írások. Rajzok a magyar multból. Bp., 1926., Rózsavölgyi, (Kner-ny.), 76+2 p. Bekötött eredeti papírborítókkal. "A fejlécek és záródíszek elemei, valamint a címlap és a fejezetcímek díszes betűje Simon-Pierre Fournier párisi betűmetsző 1742. évi mintakönyvében jelentek meg először, a címlapon és a 18. és 40. oldalon látható kis fametszeteket J. B. Papillon francia fametsző metszette az 1761-66. esztendőkben. A könyvből 500 példány készült fűzve, famentes antique papiroson, és 50 példány ullersdorfi kézzel merített papíroson, amely utóbbi példányok kötését Kner Erzsébet készítette." Számozatlan példány! Átkötött modern egészvászon-kötés, az elülső papírborító kissé foltos, javított.

2 800 HUF
7,57
8,24
Móricz Zsigmond: Nem élhetek muzsikaszó nélkül. [Elbeszélések.] [Bp.,1916.], Légrády, 219+5 p. Első kiadás. (Az Érdekes Újság könyvei.) Korabeli egészvászon-kötés, bekötött eredeti illusztrált papírborítóval, kopott borítóval, a gerinc alján apró sérüléssel.
20844.

2 800 HUF
7,57
8,24
Valachi Anna: József Jolán, az édes mostoha. Egy önérvényesítő nő a huszadik század első felében. A szerző, Valachi Anna (1948-2018) író, irodalomtörténész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. [Bp.,]1998, Papirusz Book. Kiadói papírkötés.
20845.

2 800 HUF
7,57
8,24

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 468
Viewing: 17-20 June
Item pickup from 24 June
Deadline for payment: 5 July
Pay-off from 10 July

  Events