Number of items: 471

20894.

1 600 HUF
4,24
4,57
Kodolányi János és Szabó István levelezése. Szerk., az utószót írta: Csűrös Miklós. A szerkesztő, Csűrös Miklós (1944-2015) irodalomtörténész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 1999, Holnap. Kiadói papírkötés.
20895.

1 800 HUF
4,77
5,14
Cs. Szabó László: Doveri átkelés. (Nyugateurópai helyzetkép). Bp., 1937, Cserépfalvi, 203+3 p. Átkötött egészműbőr-kötés, ex libris-szel, a Váci Könyvkötészet címkéjével.
20896.

2 800 HUF
7,43
8,00
20897.

4 200 HUF
11,14
12,00
20898.

3 200 HUF
8,49
9,14
20899.

3 000 HUF
7,96
8,57
20900.

5 000 HUF
13,26
14,29
20901.

2 600 HUF
6,90
7,43
Szitnyai Zoltán: Őrzők a vártán. Korrajz. Könyves Kálmán sorozat. Bruxelles - Hilversum - München, 1957, Magyar Ház. Kiadói papírötés, műanyag védőborítóban, ex libris-szel, bejelölésekkel.
20902.

2 800 HUF
7,43
8,00
Karsay Orsolya - Wehli Tünde - Mikó Árpád: Három kódex. Szerk.: Karsay Orsolya, Földesi Ferenc. Az Országos Széchenyi Könyvtár millenniumi kiállítása. Libri de libris. Bp., 2000, Országos Széchenyi Könyvtár - Osiris. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
20903.

1 800 HUF
4,77
5,14
Farcády Jenő levelei (Szabó Dezső testvérének fiktív levelei) Szabó Dezsőhöz. Intimitások Szabó Dezső életéből. Az Elsodort falu kritikája. (Kolozsvár, 1944. Minerva.) 116 l.1 t. A szerző Szabó Jenő (1867-1934) református lelkész, költő, Szabó Dezső bátyja. Kézdi­vásárhelyen volt lelkész. Nyugdíjasként 1923-34 között a Bereck központú szórvány egyházi teendőit látta el. Öccse, Szabó Dezső valószínűleg róla mintázta Az elsodort falu (1919) Farczády Jenőjét, s a megsértődött költő ebben a művében reagált a regényben írottakra.) Az első világháború és a forradalmak alatt, de később is nyomasztó anyagi gondok között élt, könyöradományokból temették el. Fűzve, kiadói borítékban, gerincén apró sérülés.
20904.

Farcády Jenő levelei (Szabó Dezső testvérének fiktív levelei) Szabó Dezsőhöz. Intimitások Szabó Dezső életéből. Az Elsodort falu" kritikája. (Kolozsvár, 1944. Minerva.) 116 l.1 t. A szerző Szabó Jenő (1867-1934) református lelkész, költő, Szabó Dezső bátyja. Kézdi­vásárhelyen volt lelkész. Nyugdíjasként 1923-34 között a Bereck központú szórvány egyházi teendőit látta el. Öccse, Szabó Dezső valószínűleg róla mintázta Az elsodort falu (1919) Farczády Jenőjét, s a megsértődött költő ebben a művében reagált a regényben írottakra.) Az első világháború és a forradalmak alatt, de később is nyomasztó anyagi gondok között élt, könyöradományokból temették el." Fűzve, kiadói borítékban, gerincén apró sérülés.

2 000 HUF
5,31
5,71
Karácsonyi Könyv 1931. A Vásárhelyi Újság előfizetői részére. Benne naptárral, érdekes írásokkal, korabeli reklámokkal. A borítón Gönczi-Gebhardt Tibor grafikájával. Papírkötésben, kissé foltos borítóval és lapokkal, a gerincen kis szakadással.
20905.

1 600 HUF
4,24
4,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF