Number of items: 471

Jókai Anna:  Szegény Sudár Anna. [Regény.] (Dedikált.)  Budapest, (1989). Szépirodalmi Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 437 + [11] p. Első kiadás.  Dedikált: ,,Kupán Árpádnak szeretettel ajánlja Jókai Anna. 2005. márc. 15.  Prov.: Kupán Árpád (sz. 1938) történész, székelyföldi és Bihar megyei tanár, művelődésszervező, a Bihar megyei Mezőtelegd monográfusa, a nagyváradi szabadkőművesség kutatója.  Kiadói kartonkötésben, illusztrált, javított kiadói védőborítóban. Jó példány.
21026.

Jókai Anna: Szegény Sudár Anna. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, (1989). Szépirodalmi Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 437 + [11] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Kupán Árpádnak szeretettel ajánlja Jókai Anna. 2005. márc. 15." Prov.: Kupán Árpád (sz. 1938) történész, székelyföldi és Bihar megyei tanár, művelődésszervező, a Bihar megyei Mezőtelegd monográfusa, a nagyváradi szabadkőművesség kutatója. Kiadói kartonkötésben, illusztrált, javított kiadói védőborítóban. Jó példány.

2 400 HUF
6,37
6,86
Vaszary Gábor: Montpi. Buanos Aires, 1955., Editorial Kárpát, kopott egészvászon kötés.
21027.

1 200 HUF
3,18
3,43
Felix, Frank: Introduction a LHeptaméron de la Reine de Navarre. (Orné dun portrait de la Reine Marguerite et de douze Dessins de Sahib gravés sur bois par A. Pruraine.) [Illusztrált kiadás.] Paris, 1879. Isidore Liseux (Imprimerie Motteroz). CLXXIX + [1] p. + 12 t. (ebből 2 kétoldalas). Félix Frank bevezetője a francia reneszánsz jelentős novellagyűjteményéhez, a jelentőségében a Dekameronhoz mérhető Heptameronhoz. A táblákon Louis Ernest Lesage - művésznevén Sahib - (1847-1919) francia karikaturista rajzai, oldalszámozáson belül a művész egészoldalas Navarrai Margit-portréjával. A kiadás 500 példányban készült. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Ritka!
21028.

Felix, Frank: Introduction a L'Heptaméron de la Reine de Navarre. (Orné d'un portrait de la Reine Marguerite et de douze Dessins de Sahib gravés sur bois par A. Pruraine.) [Illusztrált kiadás.] Paris, 1879. Isidore Liseux (Imprimerie Motteroz). CLXXIX + [1] p. + 12 t. (ebből 2 kétoldalas). Félix Frank bevezetője a francia reneszánsz jelentős novellagyűjteményéhez, a jelentőségében a Dekameronhoz mérhető Heptameronhoz. A táblákon Louis Ernest Lesage - művésznevén Sahib - (1847-1919) francia karikaturista rajzai, oldalszámozáson belül a művész egészoldalas Navarrai Margit-portréjával. A kiadás 500 példányban készült. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Ritka!

4 800 HUF
12,73
13,71
Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig. Regény. (Budapest, 1946). Athenaeum (ny.) 320 p. Móricz Zsigmond regénye először 1921-ben jelent meg, szintén az Athenaeum Kiadónál. Fűzve, sérült, enyhén hiányos kiadói borítóban.
21029.

2 400 HUF
6,37
6,86
21030.

5 000 HUF
13,26
14,29
Macue Basó: Százhetven haiku. Ford.: Fodor Ákos. Bp., 1998, Terebess. Kiadói papírkötés, újszerű, szép állapotban
21031.

3 200 HUF
8,49
9,14
Weöres Sándor - Nyisztor Zoltán: A keleti út. Párhuzamos útinaplók.Bp., 1998, Terebess. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
21032.

3 200 HUF
8,49
9,14
Móra Ferenc: Nádihegedű. Bp., 1927, Lantos, 206+1 Kiadói egészvászon-kötés, sérült, nagyrészt hiányos papírborítóban.
21033.

1 000 HUF
2,65
2,86
Günther Jachmann: Die Originalität der römischen Literatur. [Berlin, 1926,Teubner.] Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, ceruzás aláhúzásokkal.
21034.

1 800 HUF
4,77
5,14
Adalékok jegyzetek és értekezések a magyarországi latin történetéhez. I.: Juhász László: Adalékok az 1437-1490. évekből. Bp., 1931, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 18 p. Kiadói papírkötés.
21035.

1 400 HUF
3,71
4,00
Kárpáti Kamill: A néma páva. Esszék. (Dedikált.) Budapest, 1994. Stádium Kiadó (NyomdaCoop). 183 + [5] + [12] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Gyöngy Virágnak szeretettel Kárpáti Kamil. 1997. ápr. 11. A kötetet Czétényi Vilmos rajzai díszítik. A kötet fejezetcímlapjai oldalszámozáson kívül, az impresszumoldalon könyvjegy: ,,E kötet a Soros Alapítvány támogatásával készült. (Kárpáti Kamill életmű sorozat.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban.
21036.

Kárpáti Kamill: A néma páva. Esszék. (Dedikált.) Budapest, 1994. Stádium Kiadó (NyomdaCoop). 183 + [5] + [12] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Gyöngy Virágnak szeretettel Kárpáti Kamil. 1997. ápr. 11." A kötetet Czétényi Vilmos rajzai díszítik. A kötet fejezetcímlapjai oldalszámozáson kívül, az impresszumoldalon könyvjegy: ,,E kötet a Soros Alapítvány támogatásával készült." (Kárpáti Kamill életmű sorozat.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban.

1 800 HUF
4,77
5,14
Jankovich Ferenc: A fáklya kilobbant. Regény. Budapest, 1968. Szépirodalmi Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 303 + [3] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Gaál Lajosnak baráti öleléssel Jankovich Ferenc. Bp. 1968. V. 20. Zsoldos Vera által illusztrált kiadói egészvászon kötésben és enyhén elszíneződött, illusztrált kiadói védőkötésben. Jó példány.
21037.

Jankovich Ferenc: A fáklya kilobbant. Regény. Budapest, 1968. Szépirodalmi Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 303 + [3] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Gaál Lajosnak baráti öleléssel Jankovich Ferenc. Bp. 1968. V. 20." Zsoldos Vera által illusztrált kiadói egészvászon kötésben és enyhén elszíneződött, illusztrált kiadói védőkötésben. Jó példány.

1 800 HUF
4,77
5,14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF