Tétel

8 000 HUF
21,62 EUR, 23,53 USD

Description:

Bánffy Miklós, gróf: A fali írás első szava: Megszámláltattál... Hetedik kiadás. I-II. (Budapest), 1937. Révai. 370 p., 356 p. 19 cm. 2 db.Hozzá tartozik: Bánffy Miklós: A fali írás második szava: És hijjával találtattál...I-II. (Budapest), 1937. Révai. 295 p., 316 p., 19 cm. 2 db. Kiadói, egységes, aranyozott, festett egészvászon kötésben. Eredeti illusztrált, javított papírborítóval. Jó példány. Gróf Bánffy Miklós Erdélyi történet című regénye tíz évet ölel fel a 20. század elejének történelméből:1904-től az első világháború kirobbanásáig. A bonchidai kastély urának, a polihisztor erdélyi arisztokrata írói munkásságának legnagyobb lélegzetű alkotása három részben meséli el Abády Bálint életét. A családi háttér, a diplomáciai indíttatás, a politikai karrier, a kaszinói tagság egyaránt lehetővé tette, hogy Bánffy otthonosan mozogjon a báltermek, a kártyaszobák, a nagy vadászatok, a lóversenyek, a szerelmi és a politikai csatározások berkeiben, hiteles és érvényes panorámát festve az erdélyi arisztokráciáról. Bánffy ragyogó tehetségének, nyelvi gazdagságának minden ismérve megcsillan a monumentális regény lapjain.

Share:

Photo of the item taken by : tg