Tétel

50 000 HUF
135,14 EUR, 147,06 USD

Description:

Kármán József irásai és Fanni hagyományai/Csokonai Mihály minden munkái/Kis János poetai munkái Pest, 1843-1846, Hartleben K. Adolf tulajdona, XVI h. + 148 h. + [1] t.: ill., 960 h. + [2] p. + C h. + [1] t.: ill., 462 h. + [1] p. + XLVI h. + [1] t.: ill. Három mű a Nemzeti Könyvtár sorozatból, egy kötetben . Kármán József irásai és Fanni hagyományai. Újra kiadta és bevezette: D. Schedel Ferenc [Toldy Ferenc]. Pest, 1843, Hartleben K. Adolf tulajdona, XVI h. + 148 h. + [1] t.: ill. Hártyapapírral védett címlapképen Fanni és Kármán portréját ábrázoló metszettel (Gedr. b. J. Rauh.) II. Csokonai Mihály minden munkái. A szerző saját kéziratai s az első kiadásokhoz gondosan egyengetve, számos kiadatlanokkal bővitve, jegyzésekkel világosítva s életrajzzal bévezetve. Kiadta: D. Schedel Ferenc [Toldy Ferenc]. Pest, 1844, Hartleben K. Adolf tulajdona, 960 h. + [2] p. + C h. + [1] t.: ill. Címlapképen Csokonai Vitéz Mihály portréját ábrázoló metszettel (Gedr. Bei J. Rauh.) III. Kis János poetai munkái. A szerző saját kéziratai- s az első kiadásokhoz gondosan egyengetve, kiadatlanokkal bővítve, jegyzésekkel s életrajzzal kiadta: D. Schedel Ferenc [Toldy Ferenc]. Pest, 1846, Hartleben K. Adolf tulajdona, 462 h. + [1] p. + XLVI h. + [1] t.: ill.+ Korabeli, aranyozott gerincű (minimálisan sérült) egészvászonkötésben A Nemzeti Könyvtár az irodalompártoló Kisfaludy Társaság által 1843 és 1853 között megjelentett könyvsorozat volt, amelyben összesen hat kötet jelent meg. Jelen tétel a sorozat első (Kármán József irásai és Fanni hagyományai), harmadik (Csokonai Mihály minden munkái) és negyedik (Kis János poetai munkái) kötetét tartalmazza. A könyvsorozatot Toldy Ferenc [1847-ig Schedel Ferenc] (1805-1875) irodalomtörténész, akadémikus, a tudományos igényű hazai irodalomtörténet-írás egyik úttörője adta ki

Share:

Photo of the item taken by : tg