Tétel

3 000 HUF

Description:

Lóránth László: A Fekete Malom. [Regény.] (Dedikált.) [Budapest, 1939]. Renaissance kiadás (Bokor és Fischer ny.) 255 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Herczeg Jenőnek szeretettel: Lóránth László." A regény az 1930-as évek pesti mulatóinak, kaszinóinak világában játszódik. A Népszava így méltatja a kötetet: ,,Új regényében igen érdekes és izgalmas kérdéshez nyúl a szerző: a levegőből élő, meghatározhatatlan foglalkozású és életének minden pillanatában a büntetőtörvénykönyv paragrafusainak szélén táncoló pesti fiatalember arcképét akarja megrajzolni. Feladatát sikeresen oldja meg. A könyv figurái valóban életszagúak és nem úgy mozognak az események között, mintha papirosalakok volnának. Az elegánsan öltözött, sötét üzelmekre felépített budapesti alvilág jellegzetes alakjai elevenednek meg a regény lapjain, kártyások, szélhámosok, zsarolók és jólfésült naplopók. A kártyabarlangok világának és a pénzért árult szerelem, az álművészet és az emberi hitványság sötét tanyáinak alapos ismerete és kíméletlen, könyörtelen leleplezése teszi értékessé a könyvet. Az olvasó megdöbbenve ismer egyes szereplőkben olyan emberekre, akiket látott az életben, akik a budapesti sötétség hírhedt alakjai." A szerző a megfilmesítés jogait fenntartotta. Prov.: Herczeg [Haasz] Jenő (1886-1961) színész, kabarészerző, színházi rendező. Enyhén sérült gerincű, illusztrált, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben.

Share:

Photo of the item taken by : nagy_andras