Tétel

4 000 HUF
10,81 EUR, 11,76 USD

Description:

Reviczky Gyula: Reviczky Gyula összes költeményei. Rendezte Koroda Pál. I-II. kötet. [Teljes.] Budapest, 1895. Athenaeum Rt. [ny.] [4] + 307 + [1] + VIII p.; [4] + 279 + XLIV (helyesen XLII). Első kiadás. Reviczky Gyula (1855-1889) költő, újságíró, kritikus, az Arany János utáni, illúzióit vesztett XIX. századvég jelentős költőjének költői termése, gyermekkori barátja, Koroda Pál gondozásában. A posztumusz kötet a szerző elbeszélői, értekező és publicisztikai munkásságának közlésétől eltekint; verseit, töredékeit, zsengéit és műfordításait hiánytalanul tartalmazza. A második kötet végén a költő pályaképe, Koroda Pál kidolgozásában. Szüry 3837. Egységes, korabeli félvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk