Tétel

4 000 HUF

Description:

Schloemp, Felix (herausg.) - Kubin, Alfred (illus.): Das unheimliche Buch. Herausgegeben von Felix Schloemp. Mit einem Vorwort von Karl Hans Strobl und fünfzehn Bildern von Alfred Kubin. München, 1920. Georg Müller Verlag (Rossberg'sche Buchdruckerei, Leipzig). XII + 331 + [5] p. + 15 t. Első kiadás. Kísértethistória-gyűjteményünk illusztrátora Alfred Kubin (1877-1959) osztrák grafikusművész. Rémisztő történetekhez remekül passzoló, sötét tónusú, expresszionista illusztrációi feltűntek már a világ feltehetően első ponyvamagazinjában, a kortárs és klasszikus szerzők fantasztikus és horrorisztikus történeteit közlő, 1919-1921 között megjelenő ,,Der Orchideengarten" című periodikában is. Alfred Kubin fantasztikumban tobzódó, a bevett esztétika elveit provokáló művészete később kivívta a náci esztéták haragját, munkásságát a degenerált művészet példái közé sorolták. *** Kötetünk szerzői közül többen az Orchideengarten magazinban tűntek fel, így például Karl Hans Strobl és Alexander Moritz Frey, rajtuk kívül a gyűjtemény többek között E. T. A. Hoffmann, Edgar Allan Poe, Heinrich Mann, Alfred Döblin, Gustav Meyrink, Ivan Turgenyev, Mihail Petrovics Arcübasev, Knut Hamsun és Auguste de Villiers de l'Isle-Adam szövegeit közli. Illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk