Tétel

4 800 HUF
12,73 EUR, 13,71 USD

Description:

Wallace, William: Lectures and Essays on Natural Theology and Ethics. Edited, with a Biographical Introduction by Edward Caird. Oxford, 1898. (Henry Frowde) The Clarendon Press. 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + XL + 566 + [2] + 8 p. Első kiadás. Kötetünk szerzője William Wallace (1847-1897) skót morálfilozófus, ünnepelt oxfordi egyetemi tanár. Munkássága nagyját a német idealista filozófusok ismertetésének szentelte. A tanulmánykötet első harmadában a filozófus által tartott úgynevezett Gifford-előadások leiratai szerepelnek. Az 1890 körül alapított előadás-sorozatot Skócia egyetemein a mai napig évről évre megtartják, mégpedig a tágan értelmezett fiziko-teológia témakörében: az előadások tehát a tudományosság felől vizsgálják a mindenkori vallás és morál témáit. William Wallace 1894-1895-ben tartott tíz előadása történelmi kontextusban vizsgálja gondolkodás, morál és vallás kapcsolatát. A kötet második részében morálfilozófiai tanulmányok. Jellemző címek: Természetjogok - Felelősség - Kötelesség - Hedonizmus - Utilitarizmus [célelvűség] - A szocializmus etikája - Fichte és Hegel filozófiájának kapcsolódása a szocializmus elméleteihez. A kötet harmadik, kritikai esszéket tömörítő része döntően Friedrich Nietzsche frissebb munkáival foglalkozik. Az első előzéken Ex Libris. Aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Körülvágatlan, jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk