Tétel

6 000 HUF
15,92 EUR, 17,14 USD

Description:

[Warner, William John] Cheiro: Palmistry for All. Containing New Information on the Study of the Hand. With Upwards of Sixty Illustrations. London, (1916). Herbert Jenkins Limited (Printed by William Clowes and Sons Ltd.) 1 t. (címkép) + XVII + [18]-187 + [5] p. Oldalszámozáson belül egész oldalas ábrákkal gazdagon illusztrált, angol nyelvű tenyérjóslási kézikönyv, a huszadik század első évtizedeinek ünnepelt társasági figurájától, tenyérjósától és látnokától, William John Warnertől (1866-1936). Az ír születésű okkultista saját emlékiratai szerint Indiában sajátította el a kézforma és a személyiségjegyek, illetve a tenyér alakja és a személyes sors közötti összefüggések felismerésének művészetét. 1890-től kezdve a nemzetközi hírességek egész sora látogatta meg az ír jóst, többek között Mark Twain, Sarah Bernhardt, Thomas Edison, Oscar Wilde, a wales-i herceg és Gladstone miniszterelnök is tiszteletét tette nála. Szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrált kézikönyvünk a tenyér jellemtani morfológiájába avat be. Példányunk a kiadás tizenkettedik lenyomatából származik. Illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk