Tétel

Catalogue number:

20478.
468. Closed Online auction
Books: Religion

6 000 HUF

Description:

[Pictet, Benedict] Piktét Benedek: Keresztyén erkőltsi tudomány, avagy a' szent és kegyes életnek mestersége. Mellyet készített vólt, és a' maga született Frantzia Nyelvén ki-adott Piktét Benedek [...]. Mostan pedig A' Genevában MDCCX-dik Esztendőben kőlt, újabb, jobb, és bővebb nyomtatás szerínt, az eredeti Frantzia Nyelvből, Nemzete' hasznára Magyar Nyelvre fordított és közönségessé tett Felső-Őri Fülep Gábor. Első szakasz. Posonyban, 1788. Wéber Simon Péter Kőltségével és Betűivel. XXXX + 726 + [14] p. Benedict Pictet (1655-1724) genfi református teológus rendszerező morálteológiai munkája eredeti nyelven először 1692-ben jelent meg, ,,Morale chrétienne" címmel. Fülep Gábor (1739-1823) református lelkész, sárospataki teológus, püspök a munka 1710. évi kiadása alapján dolgozott. A morálteológiai értekezés bőségesen foglalkozik a lelkiismeret, a jó cselekedetek, az istenfélelem, ám a babona és a képmutatás fogalmaival is. Valamennyi fejezetet rövidebb imádság zár. A munka magyar fordítása három kötetben jelent meg, 1788-1791 között. Kétszínnyomású címlappal, a címlevél verzóján régi gyűjteményi bélyegzéssel. Díszesen aranyozott, öt bordára fűzött, enyhén sérült gerincű korabeli félbőr kötésben, vörös festésű lapszélekkel, az aranyozott címfelirat a gerincen sárga címkén, a gerincen lent régi katalóguscímke. Szép példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk